Politseis registreeritud sündmused
02.04.2015


Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 80 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 2 avaliku korra rasket rikkumist, 46 varavastast kuritegu, sealhulgas 3 röövimist ja 32 vargust (6 eluruumidest, 4 sõidukitest) ning 4 sõidukivargust või omavolilist kasutamist. Registreeriti 3 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 3 inimest. Tabati 10 alkoholijoobes ja 1 narkojoobes sõidukijuht. Väärtegusid registreeriti 287. Piirilt väljastati 7 sisenemiskeeldu ja registreeriti 1 salakaubavedamise juhtum.

PÕHJA PREFEKTUUR


Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
1. aprillil teatati, et Madala tänaval löödi 37-aastast meest.

1. aprillil teatati, et Pae tänava korteris tungiti kallale 53-aastasele naisele.  Politsei pidas kahtlustatavana kinni 54-aastase mehe.

1. aprillil teatati, et Raadiku tänava korteris tungiti kallale 57-aastasele naisele. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 35-aastase mehe.

Röövimised
1. aprillil teatati, et Narva maanteel haaras tundmatu jalgrattaga mööda sõitnud mees 48-aastaselt naiselt jõuga käekoti dokumentide ja telefoniga, mille tagajärjel kannatanu kaotas tasakaalu ja kukkus.

1. aprillil teatati, et Kolde puiesteel tungiti kallale 50-aastasele mehele ja võeti ära tema rahakott sularaha ning dokumentidega.

Vargused
1. aprillil teatati, et Videviku tänaval pargitud sõiduautost varastati tööriistu. Vargusega tekitatud kahju on 1290 eurot.

1. aprillil teatati, et Ehitajate tee korterisse murti akna kaudu sisse ja varastati ehteid. Vargusega tekitatud kahju on 1140 eurot.

Harjumaa

Harjumaal olulisi teateid ei registreeritud.

Juhtumid piiril
1. aprillil saabusid Tallinna lennuga Istanbulist 1990. ja 1992. aastal sündinud Egiptuse Araabia Vabariigi kodanikest mehed. Mõlemal kodanikul olid kaasas võltsitud Panama Vabariigi meremehepassid. Mehed väitsid end olevat meremehed, kes saabusid siia meeskonna vahetuseks laeval, mis lahkus Muuga sadamast 2 nädalat tagasi. Kui kodanikele selgitati, et nende sisenemine Eesti Vabariiki tõkestatakse, esitasid mõlemad kodanikud asüülitaotluse. Mõne tunni möödudes võtsid kodanikud asüülitaotluse tagasi ja soovisid lahkuda koju. Lähtudes eeltoodust vormistati meestele piirilt väljastatud sisenemiskeelud ja nende Eesti Vabariigi Schengeni viisad tunnistati kehtetuks. Ööseks paigutati nad Tallinna lennujaama non-Schengeni tsooni, kus nad lahkuvad esimesel võimalusel lennureisiga tagasi Istanbuli.

1.aprillil kontrollis Tallinna kordoni patrull Kai tänaval 1973. aastal sündinud Eesti Vabariigis elavat Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Mees kandis vööl tsiviilkäibes keelatud külmrelva torketääki. Koostati vallasasja hoiulevõtmise protokoll ja alustati väärteomenetlust.

LÕUNA PREFEKTUUR


Viljandimaa

Vargus
31. märtsil teatati, et Viljandi vallas Päri külas murti sisse eramusse ja varastati televiisor Panasonic ning mobiiltelefon Nokia. Kahju on 420 eurot.

Võrumaa

Vargus
28. märtsil varastati Varstu vallas Krabi küla õppeasutusest mobiiltelefon Sony. Kahju on 328 eurot.

IDA PREFEKTUUR


Lääne-Virumaa

28. märtsil varastati Rakveres Parkali tänaval asuva spa riietusruumist teksapüksid, mille taskus oli nutitelefon ja erinevad võtmed. Kahju on 500 eurot.

31. märtsil varastati Kadrinas Rakvere teel lukustamata jalgratas väärtusega 294 eurot.

Ööl vastu 1. aprilli varastati Kadrinas Kalevipoja tänaval sõiduauto Toyota Avensis registrimärgiga FT28738.

Ida-Virumaa

Vargus
31. märtsil varastati Narvas Kangelaste tänaval asuvast koolist nutitelefon. Kahju on 400 eurot. 
1. aprillil avastati, et Sillamäel on aiandusühistu Sputnik majja tungitud ja varastatud ehitustööriistu. Kahju on 250 eurot.

Omavoli
1. aprillil avastati, et Narvas Juhkentali tänaval on varastatud sõiduauto Opel Kadett. Teelt välja sõitnud sõiduk avastati Narva - Narva-Jõesuu - Hiiemetsa 6. kilomeetril.

LÄÄNE PREFEKTUUR


Hiiumaa

Kehaline väärkohtlemine
30. märtsil kella 17 paiku löödi Pühalepa vallas Heltermaa külas asuva maja korteris 74-aastast naist. Politsei pidas teo toimepanemises kahtlustatavana kinni 67-aastase mehe.

Läänemaa

Vargus
Ajavahemikul 21. märts kuni 1. aprill murti Lääne-Nigula vallas Taebla alevikus sisse majja ning varastati erinevaid esemeid. Varastatu loetelu ja kahju on selgitamisel.

Pärnumaa

Vargus
31. märtsil kella 22 paiku haarati Pärnus Tallinna maanteel 49-aastase mehe käest vägivalda kasutamata rahakott ja joosti minema. Kahju on selgitamisel.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi