Politseis registreeritud sündmused
06.04.2015


Möödunud pühade jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 258 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 5 raske tervisekahjustuse tekitamist, 2 avaliku korra rasket rikkumist, 106 varavastast kuritegu, sealhulgas 4 röövimist ja 75 vargust (8 eluruumidest, 2 sõidukitest) ning 4 sõidukivargust või omavolilist kasutamist. Registreeriti 8 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 10 inimest. Tabati 104 alkoholijoobes ja 1 narkojoobes sõidukijuht. Registreeriti 1011 väärtegu. Piirilt väljastati 10 sisenemiskeeldu ja Eestist saadeti välja 2 isikut. Piirilt registreeriti 3 Schengeni viisaeeskirja rikkumist, 2 riigipiiri ebaseaduslikku ületamist ja 2 salakaubavedamise juhtumit. Esitati 1 varjupaigataotlus.

PÕHJA PREFEKTUUR


Tallinn

Raske tervisekahjustuse tekitamine
4. aprillil teatati, et Paekaare tänaval löödi 26-aastast meest terava esemega. Politsei pidas kahtlustatavana kinni mehe elukaaslase, 30-aastase naise.

Kehalised väärkohtlemised
2. aprillil teatati, et Merivälja teel toimus füüsiline konflikt 35-aastase mehe ja 43-aastase mehe vahel.

2. aprillil teatati, et Väike-Ameerika tänava maja trepikojas toimus rüselus, mille tagajärjel tekitati füüsilist valu 62-aastasele naisele.

2. aprillil teatati, et Akadeemia tee korteris  löödi 34-aastast naist.

3. aprillil teatati, et Punase tänava korteris rünnati 44-aastast naist.

3. aprillil teatati, et Pärnu maantee korteris tungiti kallale 39-aastasele naisele. Politsei pidas kahtlustatavana kinni mehe.

3. aprillil teatati, et Valdeku tänava korteris löödi 20-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 26-aastase mehe.

4. aprillil teatati, et Paasiku tänaval löödi 50 aastast naist.

5. aprillil teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Puhangu tänaval asuva maja korteris lõi 22-aastane naine 27-aastast naist.

5. aprillil teatati, et reisilaeval toimunud konflikti käigus tekitati kehavigastusi 35-aastasele mehele.

5. aprillil teatati, et Majaka tänaval löödi 48-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 46-aastase mehe.

5. aprillil teatati, et Sõle tänaval löödi 32-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 21-aastase mehe.

Röövimised
5. aprillil teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Luste tänaval rööviti 35-aastast meest. Kahju on 600 eurot.

5. aprillil teatati, et Lasnamäe linnaosas P. Pinna tänaval rööviti 40-aastaselt mehelt ja 46-aastaselt naiselt 200 eurot sularaha ja dokumendid.

Omavoliline sissetung
4. aprillil teatati, et Lossi tänaval märatses 20-aastane mees.

Vargused
2. aprillil teatati, et Peterburi teel varastati kinnisel territooriumil pargitud sõiduautodest rehvid velgedega. Vargusega tekitatud kahju on 3340 eurot.

5. aprillil teatati, et Nõmme linnaosas Kaja tänaval seisnud autost varastati helitehnikat. Kahju on 4000 eurot.

5. aprillil teatati, et Mustamäe linnaosas Retke teel asuva maja korterist on varastatud kaks arvutit, alkoholi ja ehteid. Kahju on 4000 eurot.

5. aprillil teatati, et Kristiine linnaosas Madara tänaval asuva maja keldriboksidest on varastatud alkoholi ja tööriistu. Kahju on 1000 eurot.

Harjumaa

Raske tervisekahjustuse tekitamine
5. aprillil teatati, et Saku alevikus lõi 19-aastane poeg noaga oma 49-aastast isa. Politsei pidas noormehe kahtlustatavana kinni.

Kehalised väärkohtlemised
3. aprillil teatati, et Maardus Ringi tänava korteris tekitati peavigastusi 39-aastasele naisele. Politsei viis asjaolude väljaselgitamiseks jaoskonda 27-aastase mehe.

4. aprillil teatati, et Maardu linnas Haigla tänava korteris löödi 39-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 39-aastase mehe.

Vargused
5. aprillil teatati, et Haabneeme alevikus Idapõllu teel asuva maja korterist on varastatud kaks jalgratast. Kahju on 600 eurot.

2. aprillil teatati, et Keila linnas Haapsalu maantee kaupluses varastati avaldajalt tahvelarvuti. Vargusega tekitatud kahju on 380 eurot.

2. aprillil teatati, et Harku vallas Muraste külas varastati kauplusest akutrell ning alkoholi. Vargusega tekitatud kahju on 330 eurot.

2. aprillil teatati, et Kose vallas Oru külas murti sisse sõiduautosse ja varastati autoraadio ning audiovõimendi. Vargusega tekitatud kahju on 220 eurot.

2. aprillil teatati, et Harku vallas Kütke külas murti sisse eramusse ja varastati ehitustööriistu. Samal õuel olnud suveköögis on elatud ning varastatud sööki ja jooki. Vargusega tekitatud kahju on 1800 eurot.

2. aprillil teatati, et Harku vallas Kütke külas murti murtud akna lõhkumise teel sisse saunamajja ning varastati kastmispump, vannisegistid, elektripirne ning tööriistu. Vargusega tekitatud kahju on 1245 eurot.

3. aprillil teatati, et Harku vallas Tutermaa külas varastati kuurist mööblit, puhastusvahendeid ning tööriistu. Vargusega tekitatud kahju on 600 eurot.

Juhtumid piiril
2. aprillil soovis Tallinnast reisiga Moskvasse suunduda 1991. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikust naine, kellel oli mitmekordne Prantsuse Vabariigi Schengeni viisa. Isik oli viibinud Schengeni viisaruumis ebaseaduslikult 56 päeva, neist 1 päeva Eestis. Koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja kehtestati 3 aastaks sissesõidukeeld Schengeni riikide territooriumile. Ta lahkus samal päeval lennureisiga Moskvasse.

2. aprillil kontrollis Tallinna kordoni patrull Sadama tänaval 1982. aastal sündinud Soome Vabariigi kodanikku. Mees omas tsiviilkäibes keelatud külmrelva kasteeti, mis asus spordikotis. Koostati vallasasja hoiulevõtmise protokoll ja alustati väärteomenetlust.

3. aprillil kontrollis Tallinna kordoni patrull Sadama tänaval Soome Vabariigi registreerimismärgiga sõidukit Volkswagen Passat, mida juhtis 1971. aastal sündinud Eesti Vabariigi kodanik. Mees esitas täielikult võltsitud Venemaa Föderatsiooni juhiloa.  Piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnik määras trahvi suuruseks 500 eurot. Isik juhtis mootorsõidukit, omamata vastava kategooria mootorisõiduki juhtimise õigust. Koostati sõiduki juhtimiselt kõrvaldamise otsus ja alustati väärteomenetlust. Sõidukile leiti asendusjuht.

5.aprillil kontrollis Tallinna kordoni toimkond Vanasadamas reisilaevalt saabunud Eesti Vabariigi registreerimismärgiga sõiduautot  BMW, mida juhtis 1973. aastal sündinud Eesti Vabariigi kodanik. Eelnevalt oli saabunud info, et sõiduk võib olla manipuleerimistunnustega. Tallinna Vanasadamasse saabunud piiripunkti dokumendieksperdid tuvastasid, et sõiduki detailide kuupäevad on uuemad, kui sõiduki esmane registreerimine. Sõiduk teisaldati edasisteks ekspertiisi toiminguteks.

LÕUNA PREFEKTUUR


Tartumaa

Kehalised väärkohtlemised
5. aprillil teatati, et Tartus Nõva tänava korteris ründas 33-aastane mees samaealist meest.

5. aprillil teatati, et Tartus Küüni tänaval ründas 23-aastane mees 33-aastast ja 34-aastast meest. Kannatanud toimetati vigastuste fikseerimiseks traumapunkti. Politsei toimetas ründaja esialgu kainenema.

1. aprillil teatati, et Rannu vallas Rannu alevikus lõi 15-aastane poiss tuttavat 14-aastast poissi põhjustades viimasele füüsilist valu.

Vargused
2. aprillil tungiti Tartu vallas Vahi alevikus sõiduautosse BMW ning varastati päikeseprillid. Kahju on 250 eurot.

2. aprillil avastati, et Laeva vallas Laeva külas on sisse murtud kuuri ja varastatud kompressor, muruniiduk ja kaks trimmerit. Kahju on umbes 1000 eurot.

2. aprillil avastati, et Tartus Raudtee tänaval on roomikekskavaatori küljest varastatud kütusepump. Kahju on 500 eurot.

Valgamaa

Kehalised väärkohtlemised
3. aprillil teatati, et Tõlliste vallas Tsirguliina alevikus ründas 45-aastane mees 28-aastast naist. Politsei toimetas lööja esialgu kainenema.

31. märtsil lõi Valgas Pargi tänaval 14-aastane noormees tuttavat 16-aastast noormeest noaga. Kannatanu pindmised vigastused fikseeriti haiglas.

Vargused
Ööl vastu 5. aprillil murti Palupera vallas Palupera külas sisse garaaži ja varastati sõiduauto BMW. Politsei tabas auto ärandanud 16-aastase ja 17-aastase noormehe samal päeval Tartumaal Rannu vallas.

5. aprillil teatati, et Palupera vallas Palupera külas on varastatud sõiduauto Volkswagen. Politsei leidis sõiduki samal päeval Palupera vallast.

Juhtumid piiril
2. aprillil kontrolliti Koidula piiripunktis riiki sisenemisel 75-aastast Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Kontrollimisel selgus, et naise viisa ei ole ajaliselt veel kehtima hakanud ning tema riiki sisenemine tõkestati.

2. aprillil kontrolliti Luhamaa piiripunktis riiki sisenemisel 14-aastast Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kelle viisa ei olnud veel kehtima hakanud ning neiu riiki sisenemine tõkestati.

Nädalavahetuse jooksul avastasid piirivalvurid kuuel korral Peipsi järvel püügile asetatud võrguliinid, mis ei olnud nõuetekohaselt tähistatud. Nakkevõrgud eemaldati püügilt ja toimetati kuni Keskkonnainspektsioonile üleandmiseni Varnja teenistusse.

3. aprillil kontrollisid Koidula piiripunkti piirivalvurid Eestisse sisenemisel 55-aastast Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kelle viisa oli ajaliselt kehtetu ning seega puudus isikul seaduslik alus riiki sisenemiseks. Naise riiki sisenemine tõkestati ja ta saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

4. aprillil pidasid Mustvee kordoni piirivalvurid Mustvee-Kallaste-Aovere maantee 49. kilomeetril kinni kahtlustäratava sõiduauto Volkswagen. Kontrollimisel tuvastasid piirivalvurid, et sõiduki juht oli joobes ning ta anti üle Jõgeva politseijaoskonnale.

5. aprillil saabus Luhamaa piiripunkti riigist väljuvale suunale sõiduauto BMW, mida juhtis 32-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik. Sõiduki kontrollimisel tuvastasid piirivalvurid, et selle identiteet oli muudetud ning see paigutati täiendavaks kontrolliks piiripunkti territooriumile arestiaeda.

5. aprillil saabus Koidula piiripunkti riigist väljuvale suunale piirikontrolli veok Scania, mida juhtis 56-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik. Sõiduki kontrollimisel avastati, et sellel on läbimata tehnonõuetele vastavuse kontroll ning see suunati lähimasse ülevaatuspunkti.

5. aprillil avastasid Varnja piirivalvurid mootorpaadi, millel pardal puudus nõuetekohane turvavarustus. Paadi juhile määrati rahatrahv 60 eurot.

5. aprillil saabus Koidula piiripunkti riiki sisenevale suunale 49-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik, kelle mitmekordne Schengeni viisa oli ajaliselt kehtetu. Isikule väljastati riiki sisenemise keeld ja ta lahkus tagasi Venemaa Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR


Lääne-Virumaa
 
Raske tervisekahjustuse tekitamine
3. aprillil kella 15.40 paiku tungiti Tapa vallas korteris kallale 43-aastasele mehele ja tekitati talle raske kehavigastus. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 68-aastase mehe. Prokuratuuri taotlusel võeti kahtlustatav mees vahi alla.

Vargused
Ööl vastu 2. aprilli varastati Rakveres Narva tänava piiratud territooriumilt kolme sõiduauto rehvid. Kahju on täpsustamisel.

3. aprillil teatati politseile, et Rakveres F. G. Adoffi tänava korterist varastati mobiiltelefon. Kahju on 300 eurot.

3. aprillil teatati politseile, et Kadrinas Vaiatu külas varastati osaühingule kuuluvalt kinnistult kaks hüdrofoori. Kahju on 204 eurot.

4. aprillil teatati politseile, et Vihula vallas Koljaku külas murti sisse suvilasse ja varastati kamina uksed ja ahi koos boileriga. Samuti lõhuti kuuriuks ja lukk ning toa aknaklaas. Kokku on kahju 1148 eurot.

5. aprillil lõhuti Tapal Turu tänava korteris rõduuks ja varastati korterist kuldehteid ja alkoholi. Kahju on 2000 eurot.

Ida-Virumaa

Tapmine
2. aprillil kella 21.30 paiku löödi Kohtla-Järvel Altserva tänava korteris nuga 31-aastasele mehele kaela, mille tagajärjel mees suri. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 68-aastase mehe.

Raske tervisekahjustuse tekitamine
4. aprillil kella 19 paiku tungiti Kiviõlis Heina tänava majas ühise alkoholi tarvitamise käigus kallale 45-aastasele mehele. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 53-aastase mehe.

Röövimine
1. aprillil kella 21 paiku lõhkusid neli tundmatut meest Sillamäel Kesk tänava korteri ukse ja röövisid korterist sularaha, kuldehteid, mobiiltelefoni ja muid asju. Kahju on 2534 eurot.

5. aprillil kella 10.30 paiku rööviti Kiviõlis Soo tänaval 27-aastaselt mehelt mobiiltelefon ja käekott, milles olid dokumendid ja sularaha. Kahju on 235 eurot.
 
Kehaline väärkohtlemine
4. aprillil kella 16 paiku tungiti Kohtla-Järvel Olevi tänava korteris kallale 32-aastasele naisele.

Vargused
2. aprillil teatati politseile, et Olgina alevikus varastati garaažiboksist traktori varuosad, elektrimootor, elektrikaablid ja muud vara. Kahju on täpsustamisel.
 
2. aprillil varastati Narvas Tallinna maanteel asuvas kaupluses mobiiltelefon Samsung Galaxy. Kahju on 219 eurot.

2. aprilli kella 23.50 paiku lõhuti Kohtla-Järvel Ravi tänava büroohoone aknaklaas ja varastati 4000 eurot sularaha.

3. aprillil teatati politseile, et Narvas Puškini tänaval murti sisse autosse ja varastati päikeseprillid ning videoregistraator. Kahju on täpsustamisel.

4. aprillil kella 23 paiku varastati Kohtla-Järve Pärna tänava restoranis mobiiltelefon Samsung. Kahju on 528 eurot.

5. aprillil teatati politseile, et Vaivaras Mustanina külas murti sisse garaažiboksi ja varastati traktor T-25. Kahju on 2500 eurot.

LÄÄNE PREFEKTUUR


Järvamaa

Kehaline väärkohtlemine
2. aprillil kella 21 paiku löödi Türi linnas Tallinna tänaval 38-aastast meest. Kahtlustatavana peeti kinni 46- ja 31-aastane mees.

Vargus
2. aprillil kella 15 paiku avastati, et Roosna-Alliku vallas Kirisaare külas on garaažist ja kõrvalhoonest varastatud erinevaid metallist esemeid. Kahju on 570 eurot.

Läänemaa

Vargus
3. aprillil kella 16 paiku varastati Lääne-Nigula vallas Piirsalu külas seisnud rasketehnika kütusepaakidest 459 liitrit diislikütust. Kahju on 505 eurot.

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
5. aprillil kella 17 paiku tekitati omavahelise tüli käigus Varbla vallas füüsilist valu 29-aastasele naisele.

Vargused
2. aprillil kella 3 paiku varastati Sauga alevikus Hirvela tänaval parkinud sõiduautolt BMW küljepeeglid. Kahju on 1000 eurot.

5. aprillil kella 15 paiku avastati, et Häädemeeste vallas Jaagupi külas on talu kõrvalhoonest varastatud murutrimmer ja mootorsaag. Kahju on 500 eurot.

Asjade rikkumised ja hävitamised
3. aprillil kella 23 paiku põlesid Pärnus Rüütli tänaval maja hoovis kuurid. Kahju on selgitamisel.

4. aprillil kella 1 paiku põlesid Pärnus Nikolai tänaval kuurid. Kahju on selgitamisel.

Raplamaa

Vargus
4. aprillil kella 1 paiku varastati Raikküla vallas Purki külas majast alkoholi. Kahju on selgitamisel.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi