Politseis registreeritud sündmused
13.04.2015


Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 229 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 2 avaliku korra rasket rikkumist, 87 varavastast kuritegu, millest 5 olid röövimised ja 75 vargused (eluruumidest 9 ja sõidukitest 9). Väärtegusid registreeriti 791.Sõidukivargusi ja omavolilisi kasutamisi oli 5 ning registreeriti 14 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 19 inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 55, narkojoobes sõidukijuhte 7. Piiril väljastati 10 sisenemiskeeldu, registreeriti 4 Schengeni viisaeeskirja rikkumist ja Eestist saadeti välja 3 inimest. Lisaks registreeriti 2 ebaseaduslikku riigipiiri ületamist (2 inimest peeti kinni) ja 1 salakauba vedamise juhtum.

PÕHJA PREFEKTUUR


Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
10. märtsil teatati, et Kesklinna linnaosas Juhkentali tänaval asuva maja korteris lõi 35-aastane naine ahjuroobiga tüli käigus 28-aastast meest.

11. aprillil teatati, et Lasnamäe linnaosas Virbi tänaval asuva maja korteris tekitas 26-aastane mees kehavigastusi 29-aastasele naisele.

Rööv
12. aprillil teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Kolde puiesteel röövisid tuttavad 22-aastaselt mehelt 200 eurot.

Vargused
9. aprillil teatati, et Lasnamäe linnaosas Tähesaju teel asuvast majast on varastatud rahakott, dokumendid ning sularaha. Kahju on 3300 eurot.

10. aprillil teatati, et sõiduautolt Toyota Land Cruiser on varastatud tagavararatas. Kahju on 1200 eurot.

10. aprillil teatati, et Kesklinna linnaosas Tartu maanteel asuvas hoovis seisnud autost varastati tehnikat. Kahju on 2900 eurot.

11. aprillil teatati, et Kesklinna linnaosas Aia tänaval on autost varastatud riideid. Kahju on 2000 eurot.

11. aprillil teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Paldiski maanteel asuvast majast on varastatud rahakott, mobiiltelefon ja muid isiklikke asju. Kahju on 1400 eurot.

11. aprillil teatati, et Kesklinna linnaosas Raua tänaval seisnud autost on varastatud riideid. Kahju on 1100 eurot.

11. aprillil teatati, et Nõmme linnaosas Valguse tänaval asuvast majast on varastatud ehitusmaterjale. Kahju on 2500 eurot.

11. aprillil teatati, et Kristiine linnaosas Tuuliku teel asuvast majast on varastatud kontoritehnikat. Kahju on 1500 eurot.

12. aprillil teatati, et Kesklinna linnaosas Maakri tänaval seisnud autost on varastatud riideid. Kahju on 2500 eurot.

12. aprillil teatati, et Mustamäe linnaosas Sõpruse puiesteel asuva maja keldrist on varastatud kaks jalgratast. Kahju on 1000 eurot.

12. aprillil teatati, et Mustamäe linnaosas E. Vilde teel seisnud sõiduautost on varastatud tehnikat. Kahju on 3000 eurot.

12. aprillil teatati, et Lasnamäel Turba linnas asuvast majast on varastatud tööriistu, kodutehnikat ja riideid. Kahju on 1900 eurot.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
11. aprillil teatati, et Rummu alevikus Aia tänaval asuva maja korteris lõi 34-aastane mees 45-aastast naist. Kahtlustatav peeti kinni.

11. aprillil teatati, et Kurna külas Õlleköögi teel asuva maja korteris lõi 28-aastane mees 54-aastast meest. Kahtlustatav on kinni peetud.

Vargused
10. aprillil teatati, et Paldiski linnas Põhja tänaval asuvast garaažist on varastatud tööriistu. Kahju on 300 eurot.

10. aprillil teatati, et Luige alevikus Rõõmu tänaval asuvast majast on varastatud ehitusmaterjale. Kahju on 3100 eurot.

11. aprillil teatati, et Saku alevikus Tallinna maanteel asuvast majast on varastatud tehnikat. Kahju on 3000 eurot.

11. aprillil teatati, et Pärnamäe külas Soosepa teel asuvast majast on varastatud kodumasinaid. Kahju on 2900 eurot.

Juhtumid piiril
10. aprillil koostati piiril sisenemiskeeld Ukraina kodanikule, kellel pudusid dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Lisaks puudusid tal reisiks piisavad elatusvahendid. Naise viisa tunnistati kehtetuks.

10. aprillil koostati piiril sisenemiskeeld Ukraina kodanikule, kelle põhjendused riigis viibimise eesmärgi ja tingimuste kohta ei olnud usaldusväärsed. Naise viisa tunnistati kehtetuks.

10. aprillil koostati piiril sisenemiskeeld Ukraina kodanikule, sest tal polnud dokumente, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Naise viisa tunnistati kehtetuks.

10. aprillil koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks Venemaa Föderatsiooni kodanikule, kes oli viibinud Schengeni territooriumil 27 päeva ebaseaduslikult. Lisaks 80-eurosele trahvile kohaldati talle sissesõidukeeld kolmeks aastaks. Naisterahvas lahkus samal päeval Moskvasse.

11. aprillil esitas Rumeenia Vabariigi kodanik Tallinna Vanasadamas kontrolliks võltsitud Rumeenia Vabariigi juhiloa. Mehele koostati trahv summas 400 eurot.

11. aprillil koostati piiril sisenemiskeeld kahele Kasahstani Vabariigi kodanikule, sest neil puudusid dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärke ja tingimusi. Meeste viisad tunnistati kehtetuks ning nad lahkusid Eestist samal päeval.

LÕUNA PREFEKTUUR


Tartumaa

Vargus
10. aprillil teatati, et Ülenurme vallas Ülenurme alevikus varastati eramu hoovist suitsuahi. Kahju on 400 eurot.

Valgamaa

Vargus
10. aprillil teatati, et Valgas Piiri tänaval tungiti akna kaudu majja ning varastati kolm mootorsaagi Stihl. Kahju on 1452 eurot.

Võrumaa

Vargus
10. aprillil teatati, et Võru vallas Meegomäe külas murti sisse kõrvalhoonesse ning varastati sealt murutraktor McCulloch. Kahju on 1700 eurot.

Juhtumid piiril
10. aprillil pidasid Varnja piirivalvurid Aovere-Omedu maanteel kinni sõiduki Volkswagen, mida juhtis 47-aastane mees. Piirivalvurid tuvastasid, et sõidukil oli läbimata tehnonõuetele vastavuse kontroll ning sõiduki juhil puudusid isikut tõendavad dokumendid. Mehele määrati rahatrahv.

10. aprillil pidasid Mehikoorma piirivalvurid Tartumaal Mustvee linnas kinni sõiduki Ford, mille haagis ei olnud läbinud korralist tehnoülevaatust. Sõidukit juhtinud 33-aastasele mehele määrati rahatrahv.

11. aprillil pidasid Luhamaa piirivalvurid Võrumaal Misso vallas kinni sõiduauto Peugeot. Dokumentide kontrollimise käigus selgus, et sõidukit juhtinud 52-aastasel mehel puudus juhtimisõigus. Mees kõrvaldati juhtimiselt.

12. aprillil saabus Luhamaa piiripunkti piirikontrolli sõiduauto Hyundai, mida juhtis 39-aastane Valgevene kodanik. Sõiduki kontrolli käigus tuvastasid piirivalvurid, et selle identiteet on muudetud. Sõiduk paigutati täiendavaks kontrolliks piiripunkti territooriumile arestiaeda.

12. aprillil avastasid Mustvee kordoni piirivalvurid kolmel korral Peipsi järvest ebaseaduslikult püügile asetatud nakkevõrgud. Võrgud eemaldati püügilt ja toimetati kuni Keskkonnainspektsioonile üleandmiseni Mustvee kordonisse hoiule.

12. aprillil kontrollisid Luhamaa piirivalvurid piiripunktis Eestist väljumisel 27-aastast Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Kontrollimisel selgus, et isik viibis Schengeni territooriumil seadusliku aluseta 18 kalendripäeva, millest ühe päeva Eesti Vabariigis. Mehele määrati rahatrahv, koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks ning kohaldati sissesõidukeeld üheks aastaks.

IDA PREFEKTUUR


Lääne-Virumaa

Vargused
9. aprillil avastati, et Tapa vallas Räsna külas on talu garaaži murtud ja varastatud kaks trimmerit, mootorsaag ning erinevaid tööriistu. Kahju on 850 eurot.

10. aprillil avastati, et Rakveres Kastani puiesteel aiaga piiratud parklast on sõiduautolt BMW 535 varastatud neli ratast. Kahju on 1000 eurot.

Ida-Virumaa

Röövimine
11. aprillil peksid kolm tundmatut meest Sillamäel Viru puiesteel 33-aastast meest ja röövisid kannatanult 20 eurot.

Kehalised väärkohtlemised
11. aprillil lõi 41-aastane alkoholijoobes mees Kohtla vallas Järve külas asuvas korteris 46-aastast naist ning hammustas teda, mille tagajärjel sai kannatanu tervisekahjustusi.

11. aprilli öösel tuli Narvas Kerese tänava korterisse 30-aastase naise endine elukaaslane, 30-aastane mees, ja ründas sõrgkangiga seal viibinud 45-aastast meest.

11. aprillil peksti Narvas Pähklimäe tänaval asuvas ööklubis 29-aastast naist ja 32-aastast meest. Kuna mõlemad olid alkoholijoobes, siis peavad nad täpsemate asjaolude välja selgitamiseks tulema hiljem politseijaoskonda.

11. aprillil ründas 50-aastane mees Narvas Kreenholmi tänaval asuvas ühiselamus 53-aastast naist.

11. aprillil peksid kaks meest Narvas Puškini tänaval 67-aastast meest. Kahtlustatavana peeti kinni 22-aastane mees.

12. aprillil peksis 54-aastane mees Kohtla-Järvel Vahtra tänaval maja hoovis 78-aastast naist. Mees peeti kahtlustatavana kinni.

12. aprillil peksid kaks meest Narvas Rakvere tänaval asuvas ööklubis 20- ja 40-aastast meest. Kahtlustatavatena peeti kinni 28- ja 44-aastane mees.

12. aprillil tekitas tundmatu mees Kohtla-Järvel Ahtme maanteel maja juures 35–aastasele mehele noahaavu. Kannatanu viidi haiglasse. Kahtlustatavana peeti kinni 26-aastane mees.

12. aprillil peksis 63-aastane mees Narvas Daumani tänaval asuvas korteris 70-aastast naist. Naine lahkus traumapunktist peale esmaabi oma koju, mees peeti kuriteos kahtlustatavana kinni.

Vargused
11. aprillil avastati, et Narvas aiandusühistu Jugla suvila sauna on sisse murtud ja varastatud kolm aiakäru ning jalgratas. Kahju on 260 eurot.

12. aprillil varastati Sillamäel Gagarini tänaval sõiduauto VAZ 2107 registrimärgiga 527IAK. Kahju on 500 eurot. 
Ööl vastu 12. aprilli varastati Narvas Gerassimovi tänaval sõiduauto Volkswagen Passat registrimärgiga  089MDU. Kahju on 500 eurot.
 
12. aprillil varastati Jõhvis Linda tänaval veoki Scania kütusepaagist diislikütust. Esialgne kahju on 650 eurot.

LÄÄNE PREFEKTUUR


Järvamaa

Sõiduki omavoliline kasutamine
10. aprillil kella 1.30 paiku võeti omavoliliselt kasutada Väätsa vallas Väätsa alevikus Pikal tänaval maja hoovist sõiduauto, millel oli võti süütelukus. Politsei peatas auto kella 2 paiku Väätsa alevikus ja pidas teo toimepanemises kahtlustatavana kinni 16-aastase noormehe.

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
11. aprillil kella 3 paiku löödi Tahkuranna vallas Uulu külas 21-aastast noormeest.

Vargus
Ajavahemikul 11.–12. aprill varastati Pärnus Riia maanteelt maja juurde pargitud hõbedast värvi sõiduauto Honda CR-V, väljalaskeaasta 2007. Kahju on 9600 eurot.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
12. aprillil kella 18 paiku löödi Kehtna alevikus Staadioni tänaval asuvas korteris 43-aastast naist. Võimalik lööja on politseile teada.

Omavolilised sissetungid
Ajavahemikul 7.–11. aprill murti Kehtna vallas Paeküla külas sisse majja ja lõhuti erinevaid esemeid. Kahju on 220 eurot.

Ajavahemikul 16. veebruar kuni 11. aprill murti Märjamaa vallas Laukna külas sisse majja ja lõhuti erinevaid esemeid. Kahju on 150 eurot.

Vargus
Ajavahemikul 7. märts kuni 11. aprill murti sisse Märjamaa vallas Valgu külas asuvasse suvekodusse ja varastati erinevaid esemeid. Kahju on 1500 eurot.

Päästejuhtum
10. aprillil kell 12.37 teatati Suures väinas praamiteele triivima jäänud paadist. Paadiga oli sõitu alustatud Virtsu sadamast, et suunduda Viirelaiule, kuid paadimootori kütus sai otsa ja paat jäi triivima. Paadis oli 36-aastane mees. Abivajajale anti teada, et talle on appi minemas piirivalvelaev. Piirivalvelaeva operatiivpaat võttis abivajaja puksiiri ning kell 13.40 sildusid paadid Virtsu sadamas. Pukseeritud paadis olnud mees arstiabi ei vajanud.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi