Politseis registreeritud sündmused
15.04.2015


Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 82 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 1 raske tervisekahjustuse tekitamine ja 36 varavastast kuritegu, sealhulgas 1 röövimine, 27 vargust ning 1 sõidukivargus või omavoliline kasutamine. Registreeriti 1 inimvigastustega liiklusõnnetus, milles hukkus 1 inimene. Tabati 11 alkoholijoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 225. Piirilt väljastati 4 sisenemiskeeldu ning registreeriti 1 piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumine. Esitati 1 varjupaigataotlus.

PÕHJA PREFEKTUUR


Tallinn

Röövimine
14. aprillil teatati, et Pae tänaval rünnati 35-aastast meest ja võeti ära temalt tahvelarvuti. Rööviga tekitatud materiaalne kahju on vähemalt 400 eurot.

Kehaline väärkohtlemine
14. aprillil teatati, et Salme tänava korteris toimus füüsiline konflikt, mille tagajärjel löödi 33-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 36-aastase mehe.

Vargused
14. aprillil teatati, et Laia tänava hotellitoast varastati käekell, fotokaamera, mobiiltelefon ja tahvelarvuti. Vargusega tekitatud kahju on 1200 eurot.

14. aprillil teatati, et Suve tänava kauplusesse murti sisse ja varastati sülearvuti ning köögitehnikat. Vargusega tekitatud kahju on 4000 eurot.

14. aprillil teatati, et Tähetorni tänava bürooruumidesse murti sisse ja varastati rehve. Vargusega tekitatud kahju on 12 050 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
14. aprillil teatati, et Aegviidu vallas Raudtee tänava korteris löödi 60-aastast meest.

Juhtum piiril
14. aprillil saabus Tallinna piiripunkti lennureisiga Istanbulist 1984. aastal sündinud Süüria Araabia Vabariigi kodanik. Isikul puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Samuti puudusid tal piisavad elatusvahendid, arvestades riigis viibimise kestvust ja olemust. Koostati piiril väljastatud sisenemiskeeld ja isikule väljastatud Eesti Vabariigi Schengeni viisa tunnistati kehtetuks. Isik ootab tagasilendu lennujaama kinnisel transiitalal.

LÕUNA PREFEKTUUR


Tartumaa

Vargus
8. aprillil avastati, et Tartu-Otepää-Sangaste teelõigul varastati 16 ajutist liiklusmärki. Kahju on 800 eurot.

Viljandimaa

Vargus
12. aprillil teatati, et Viljandi vallas Peetrimõisa külas varastati aiaga piiratud hoovilt jalgratas Bianchi. Kahju on 4000 eurot.

Juhtumid piiril
14. aprillil saabus Luhamaa piiripunkti riigist väljuvale suunale sõiduauto Mercedes-Benz, mida juhtis 35-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik. Sõiduki kontrollimisel selgus, et sellel puudub kehtiv liikluskindlustus ja läbimata on ka tehnonõuetele vastavuse kontroll. Isikule määrati rahatrahv ja ta lahkus Venemaa Föderatsiooni.

14. aprillil kontrollisid Mehikoorma piirivalvurid Vanakülas kaldale saabunud mootorpaati. Paadis viibinud 72-aastane mees oli jätnud Lämmijärvele väljumise kordonis registreerimata ning puudusid ka paadi dokumendid. Mehele määrati rahatrahv.

IDA PREFEKTUUR


Lääne-Virumaa

Omavoli
Ööl vastu 14. aprilli ärandati Rakveres Lennuki tänaval parklast sõiduauto Ford Sierra, mis hiljem leiti  kahjustatuna Sõmeru vallas Roodevälja külas põlluvahe teelt.

Ida-Virumaa

Omavoli
14. aprillil ärandati Kohtla-Järvel Keskallee tänavalt Ford Sierra, mis leiti samal tänaval vastu puud sõidetuna.

LÄÄNE PREFEKTUUR


Järvamaa

Vargus
Ajavahemikul 8.–9. aprill varastati Türi vallas Rassi külas metsalangilt seitse kasti männiistikutega. Kahju on 314 eurot.

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
13. aprillil kella 12 paiku löödi Pärnus Karikakra tänaval asuvas eramus 70-aastast naist. Võimalik lööja on politseile teada.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi