Politseis registreeritud sündmused
24.04.2015


Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 104 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 1 avaliku korra rasket rikkumist, 49 varavastast kuritegu, sealhulgas 33 vargust (2 eluruumidest, 5 sõidukitest) ning 3 sõidukivargust või omavolilist kasutamist. Registreeriti 1 inimvigastustega liiklusõnnetus, milles sai vigastada 1 inimene. Tabati 6 alkoholijoobes ja 4 narkojoobes sõidukijuhti. Registreeriti 281 väärtegu. Möödunud nädala jooksul registreeriti 3 euro võltsimisega seotud kuritegu. Piiril registreeriti 1 Schengeni viisaeeskirja rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR


Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
23. aprillil teatati, et Põhja-Tallinnas Sitsi tänaval asuva maja korteris tekitas 47-aastane mees kehavigastusi 22-aastasele naisele. Kahtlustatav peeti kinni.

Vargused
23. aprillil teatati, et Kesklinnas Ravi tänaval asuvast majast varastati kosmeetikat ja tehnikat. Kahju on 3000 eurot.

23. aprillil teatati, et Kesklinnas Pärnu maanteel seisnud autost varastati spordivarustust ja alkoholi. Kahju on 1500 eurot.

Harjumaa

Vargused
23. aprillil teatati, et Rae vallas Betooni tänaval asuva maja garaažist varastati tööriistu ja talverehvid. Kahju on 3000 eurot.

23. aprillil teatati, et Keila vallas on varastatud ekskavaatorilt tehnikat ja kütust. Kahju on 2100 eurot.

23. aprillil teatati, Paldiski linnas Rae tänaval asuva maja korterist on varastatud arvuti, telefon ja riideid. Kahju on 1000 eurot.

Juhtumid piiril
23. aprillil viis piiri- ja migratsioonijärelevalve talituse ametnik läbi illegaalimenetluse 1976. aastal sündinud Ameerika Ühendriikide kodaniku suhtes, kelle viisavaba viibimisaeg Schengeni viisaruumis lõppes 29.märtsil. Isik viibib Eestis ning Schengenis seaduslikku aluseta ning talle koostati lahkumisettekirjutus Eestist lahkumiseks 30 päeva jooksul.

23. aprillil kontrollis Tallinna kordoni toimkond Tallinnas Sadama tänava juures 1990. aastal sündinud Eesti Vabariigi kodanikku. Naine omas tsiviilkäibes keelatud elektrišokirelva, mistõttu koostati talle väärteoprotokoll. 

23. aprillil toimus Tallinna kordoni merevalveteenistuse ja Keskkonnainspektsiooni ühistegevus, mille eesmärgiks oli kontrollida Tallinna ja Harjumaa mererandades, sadamates, rannaäärsetes jõgedes ja järvedes toimuvat kalapüüki. Kokku kontrolliti 41 kalastajat ning tuvastati 2 Kalapüügiseaduse rikkumist (kalapüük harrastuspüügi õiguseta). Rikkumisi menetleb edasi Keskkonnainspektsioon.

LÕUNA PREFEKTUUR


Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
5. aprillil ründas Peipsiääre vallas Varnja alevikus 19-aastane noormees samaealist neidu.

Vargused
23. aprillil teatati, et Tartus Teguri tänaval varastati hõbedane sõiduauto Mercedes-Benz. Kahju on 6500 eurot.

11. aprillil teatati, et Mäksa vallas Melliste külas lõhuti öö jooksul veoki kütusepaagi lukk ning varastati umbes 580 liitrit diiselkütust. Kahju on täpsustamisel.

Valgamaa

Vargus
23. aprillil tungis 26-aastane joobes mees Valgas Uuel tänaval kauplusesse ja püüdis varastada erinevaid toiduaineid, tubakatooteid ja alkoholi. Politsei pidas mehe kinni ja toimetas ta esialgu kainenema. Kaup tagastati kauplusele.

Kehaline väärkohtlemine
9. aprillil ründas Valgas Riia tänaval 40-aastane mees 19-aastast noormeest.

Juhtumid piiril
23. aprillil saabus Luhamaa piiripunkti riigist väljuvale suunale piirikontrolli 47-aastane Ukraina kodanik. Piirivalvurid avastasid, et mees viibis Schengeni territooriumil seadusliku aluseta 33 kalendripäeva ja sellest ühe päeva Eesti Vabariigis. Mehele määrati rahatrahv, koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ning talle kohaldati sissesõidukeeld kuueks kuuks.

IDA PREFEKTUUR


Lääne-Virumaa

Vargus
23. aprillil teatati politseile, et Rakveres Pikalt tänavalt varastati motoroller registreerimisnumbriga 722D. Kahju on 300 eurot.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
23. aprillil kella 15 paiku tungiti Sillamäel Kalda tänava korteris kallale 18-aastasele neiule.

23. aprillil kella 18.15 paiku tungiti Narvas Kangelaste tänava korteris kallale 38-aastasele mehele. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 36-aastase naise.

23. aprillil kella 1.30 paiku tungiti Narvas Kreenholmi tänaval kallale 30-aastasele naisele. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 36-aastase mehe.

Vargused
23. aprillil varastati Narvas Rahu tänava korterist kuldkett ja dokumendid. Kahju on 1500 eurot.

23. aprillil kella 14 paiku varastati Kohtla-Järvel Pisuhänna tänaval mobiiltelefon Samsung Galaxy S3, pangakaart ja ID-kaart. Kahju on 550 eurot.

LÄÄNE PREFEKTUUR


Järvamaa

Asja rikkumine või hävitamine
Ööl vastu 22. aprilli põles Ambla vallas Käravetel Oja teel asuv kahekorruseline hoone, mille teine korrus hävis tules.

Pärnumaa

Vargus
23. aprillil kella 1.30 paiku murti sisse Sauga vallas Kilksama külas asuva asutuse puhkeruumi ja varastati joogiveeaparaat. Kahju on 387 eurot.

Raplamaa

Vargus
Ajavahemikul 21.–22. aprill murti sisse Kehtna alevikus Tiigi tänaval asuvasse hoonesse ning varastati vanametalli ja põllumajandustehnika detaile. Kahju on 1300 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi