Politseis registreeritud sündmused
28.04.2015


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 109 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 1 raskete tervisekahjustuste tekitamine, 2 avaliku korra rasket rikkumist, 52 varavastast kuritegu, millest 1 oli röövimine ning 42 vargused. Registreeriti 2 sõidukivargust ja omavolilist kasutamist ning 6 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus 1 ja sai vigastada 5 inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 17. Väärtegusid registreeriti 248. Piiril väljastati 1 sisenemiskeeld ja saadeti välja 1 inimene, registreeriti 2 ebaseaduslikku piiriületust ja peeti kinni 4 inimest. Salakaubavedamise juhtumeid oli 1 ja varjupaigataotlusi esitati 1.

PÕHJA PREFEKTUUR


Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
27. aprillil teatati, et Lasnamäel Raadiku tänaval asuva maja korteris ründas naaber 27-aastast naist.

27. aprillil teatati, et Põhja-Tallinnas Kolde puiesteel rünnati 21-aastast meest.

27. aprillil teatati, et Kesklinnas Lastekodu tänaval rünnati 19-aastast meest.

27. aprillil teatati, et Lasnamäel Priisle teel asuva maja korteris lõi 31-aastane mees 31-aastast naist.

27. aprillil teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Uus-Maleva tänaval asuva maja korteris lõi 44-aastane mees 35-aastast naist. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

27. aprillil teatati, et Lasnamäel Punasel tänaval asuva maja korteris löödi 38-aastast naist.

Vargused
27. aprillil teatati, et Lasnamäel Läänemere teel asuva maja korterist varastas juhututtav mobiiltelefoni, 3 käekella ja tahvelarvuti. Kahju on 3000 eurot.

27. aprillil teatati, et Mustamäel E. Vilde teel asuva maja trepikojast varastati jalgratas. Kahju on 1000 eurot.

Harjumaa

Vargused
27. aprillil teatati, et Kehra linnas Mulla tänaval asuvast kahest garaažiboksist on varastatud võsalõikur, televiisor ja muid asju. Kahju on 1400 eurot.

27. aprillil teatati, et Keila linnas Paldiski maanteel asuvast majast varastati rahakott. Kahju on 800 eurot.

Kehaline väärkohtlemine
27. aprillil teatati, et Jõelähtme vallas Jägala külas lõi 77-aastane mees 66-aastast naist. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

LÕUNA PREFEKTUUR


Põlvamaa

Vargus
26. aprillil avastati, et viimaste nädalate jooksul on Laheda vallas Vana-Koiola külas sisse murtud kõrvalhoonesse ja varastatud keevitusaparaat ja trimmer Stihl.

Kehaline väärkohtlemine
26. aprillil teatati, et Põlvas Jaama tänava kortermaja trepikojas lõi 41-aastane mees tuttavat 68-aastast naist.

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
26. aprillil teatati, et Puhja vallas Rämsi külas ründas alkoholi tarvitanud 21-aastane mees oma 18-aastast venda.

Vargused
28. aprillil teatati, et Tartus F. Tuglase tänavalt varastati lukustatud sõiduauto Audi.

27. aprillil teatati, et Tartus Raekoja platsil varastati maja sisehoovist lukustatud jalgratas Schwinn. Kahju on 300 eurot.

27. aprillil teatati, et Tartus Turu tänaval varastati büroo ooteruumis sinna jäetud jope taskust 250 eurot sularaha.

Võrumaa

Vargus
27. aprillil teatati, et Võru linnas Kooli tänaval varastati õppeasutuse territooriumilt maastikuratas Scott. Kahju on 531 eurot.

Juhtumid piiril
27. aprillil avastasid Mehikoorma piirivalvurid Põlvamaal Räpina linnas sõiduki Ford, mille juhil oli sõidu ajal turvavöö nõuetekohaselt kinnitamata. Sõidukit juhtinud 18-aastasele noormehele määrati rahatrahv.

28. aprillil saabus Luhamaa piiripunkti piirikontrolli sõiduauto Volkswagen, mida juhtis 32-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik. Sõiduki kontrollimisel tuvastati, et selle VIN-kood on manipuleerimistunnustega. Sõiduk paigutati täiendavaks kontrolliks piiripunkti territooriumile arestiaeda. Isik lahkus Venemaa Föderatsiooni suunas.

IDA PREFEKTUUR


Lääne-Virumaa

Olulisi sündmusi ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Röövimine
26. aprillil peksid seni kindlaks tegemata kolm meest Narvas Turu tänaval 47-aastast meest ja röövisid temalt rahakoti. Kahju on 310 eurot.

Vargus
27. aprillil varastati Kohtla-Järvel Lembitu tänaval garaažist kaks muruniidukit ja mullakobesti. Kahju on 890 eurot.

LÄÄNE PREFEKTUUR


Järvamaa

Vargused
27. aprillil ajavahemikul kell 2.15–2.50 murti Paides Pärnu tänaval sisse asutuse ruumidesse ja varastati sularaha 940 eurot.

27. aprillil kell 3.37 andis häiret Paides Pärnu tänaval asuva asutuse alarm. Kontrollimisel selgus, et sisse oli murtud asutuse ruumidesse ning varastatud sularaha, võtmeid ja dokumente. Kahju on selgitamisel.

Ajavahemikul 25.–26. aprillil siseneti peidukohast leitud võtmega Paide vallas Sargvere külas talu kõrvalhoonesse ning varastati mootorsaag Jonsered, võsalõikur, kirves, 25-meetrine pikendusjuhe, aku, kolm 40-liitrist alumiiniumnõu ja neli talverehvi. Kahju on 905 eurot.

Läänemaa

Vargus
27. aprillil ajavahemikul kell 14–17 varastati Haapsalus Ehte tänaval jalgrattahoidlast lukustatud 21-käiguline jalgratas Classic Superstar. Kahju on 279 eurot.

Pärnumaa

Vargus
Ööl vastu 27. aprilli varastati Pärnus Oja tänavalt sõiduauto Ford Sierra. Kahju on 1000 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi