Tartumaal ulatuslikult kiirust ületanud autojuht pandi aresti
30.04.2015


Politsei tabas eile Tartumaal ulatuslikult kiirust ületanud autojuhi, kel tuleb sooritatud liiklusrikkumise eest veeta järgmised kümme päeva arestis.

Kolmapäeval, 29. aprillil kella 16 tabas politsei Tartumaal Laeva vallas Audi A8 roolis olnud mehe, kelle sõidukiirus tabamise hetkel oli ligemale 180 km/h. Korrakaitsjad pidasid ulatuslikult kiirust ületanud ja sellega nii end kui kaasliiklejaid ohtu pannud autojuhi kinni.  Selgus, et autoroolis oli 25-aastane mees, kes on varasemast ajast politseile liiklusrikkumiste poolest tuttav.

Hinnates, et varasemad karistused ei ole autojuhti seaduskuulekale teele viinud, otsustati talle taotleda karmimat karistust – aresti. Seda põhjusel, et autojuht saaks oma ohtliku teguviisi üle pikemalt järele mõelda ning välistada samas tema riskantsete sõiduvõtete jätk teiste liiklejate vahel.

Täna toimunud istungil leidis kohus, et ohtlik kiirusületaja pannakse kümneks päevaks aresti ning ühtlasi võetakse pooleks aastaks mehelt juhtimisõigus.

Politsei rõhutab, et suurem osa rasketest liiklusõnnetustest leiab aset just lubatust suurema sõidukiiruse tõttu. Igal autojuhil tuleb arvestada, et piirangud sõidukiirusele on kehtestatud põhjusega, milleks on tagada kõigile inimestele ohutu liiklemine ning säästa inimelusid.

Kerly Peitel
pressiesindaja
kommunikatsioonibüroo
Politsei- ja Piirivalveamet
7308852 / 5203403
Kerly.Peitel@politsei.ee

 
Tagasi