Politseis registreeritud sündmused
05.06.2015


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 110 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 2 avaliku korra rasket rikkumist, 48 varavastast kuritegu, millest 36 olid vargused (eluruumidest 5 ja sõidukitest 4). Sõidukivargusi ja omavolilisi kasutamisi oli 4 ning registreeriti 5 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai viga 5 inimest. Alkoholijoobes tabati 12 ja narkojoobes 1 sõidukijuht. Väärtegusid registreeriti 275. Piiril koostati 3 sisenemiskeeldu, registreeriti 2 Schengeni viisaeeskirja rikkumist ja 2 salakaubavedamise juhtumit. Eestit saadeti välja 3 inimest.

PÕHJA PREFEKTUUR


Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
4. juunil teatati, et Nõmmel Möldre teel asuva maja korteris tekitas 39-aastane mees füüsilist valu 26-aastasele naisele.

4. juunil teatati, et Kesklinnas Pärnu maanteel asuva maja korteris tekitas 54-aastane mees kehavigastusi 49-aastasele naisele. Kahtlustatav peeti kinni.

4. juunil teatati, et Mustamäel Sõpruse puiesteel tekitati füüsilist valu 23-aastasele mehele.

4. juunil teatati, et Lasnamäel Vikerlase tänaval asuva maja korteris tekitas 71-aastane mees füüsilist valu 68-aastasele naisele. Kahtlustatav peeti kinni.

Vargused
4. juunil teatati, et Kesklinnas Narva maanteel asuva maja trepikojast varastati kaks jalgratast. Kahju on 1100 eurot.

4. juunil teatati, et Kesklinnas Pikal tänaval asuvast majast varastati 2000 eurot sularaha.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
4. juunil teatati, et Paldiskis Pakri tänaval asuva maja korteris tekitas 50-aastane mees kehavigastusi 42-aastasele naisele. Kahtlustatav peeti kinni.

Vargused
4. juunil teatati, et Viimsi vallas Mereranna teel asuva maja keldrist varastati 400 euro väärtuses tööriistu.

4. juunil teatati, et Keila linnas Jõe tänaval asuvast garaažist varastati tööriistu. Kahju on 500 eurot.

Juhtumid piiril
4. juunil kontrolliti Lootsi tänaval Soome Vabariigi kodanikku, kelle juurest avastati tsiviilkäibes keelatud külmrelv libliknuga. Nuga võeti mehelt ära ja alustati väärteomenetlust.

4. juunil koostati piiril sisenemiskeeld Ukraina kodanikule, kelle reisi eesmärk polnud usaldusväärne. Mees lahkus Kiievisse.

4. juunil koostati piiril sisenemiskeeld Ukraina kodanikule, kelle reisi eesmärk polnud usaldusväärne. Naise viisa tunnistati kehtetuks ja ta ootab Tallinna lennujaama non-Schengeni alal tagasilendu Kiievisse.

4. juunil koostati piiril sisenemiskeeld Süüria Araabia Vabariigi kodanikule, kelle reisi eesmärk polnud usaldusväärne. Mehe viisa tunnistati kehtetuks ja ta ootab Tallinna lennujaama non-Schengeni alal tagasilendu Kiievisse.

LÕUNA PREFEKTUUR


Tartumaa

Avaliku korra raske rikkumine
4. juunil teatati, et Tartus Narva maantee meelelahutusasutuses lõi 25-aastane mees võõrast 21-aastast meest. Kannatanu vigastused fikseeriti traumapunktis.

Vargus
4. juunil teatati, et möödunud nädalal varastati Tartus Sangla tänava majaesisest parklast lukustatud jalgratas Scott. Kahju on 375 eurot.

Omastamine
Politseile teatati, et 2. juunil omastas tundmatu isik Tartus Raekoja platsi pingile unustatud sülearvuti Dell ühes arvutikotiga. Kahju on 250 eurot.

Viljandimaa

Vargus
3. juunil avastati, et Kõo vallas Saviaugu külas on sisse murtud talumajja ja varastatud muruniiduk Partner, murutrimmer, televiisor Samsung ja seinakell. Kahju on täpsustamisel.

Juhtumid piiril
4. juunil avastasid Mustvee kordoni piirivalvurid Peipsi järvel kaldast umbes nelja kilomeetri kaugusel vanad nakkevõrgud, mis olid tähistatud musta kanistriga. Tugeva lainetuse tõttu jäid võrgud järvest eemaldamata ja nende asukohast teavitati Keskkonnainspektsiooni.

4. juunil pidasid Saatse kordoni piirivalvurid Põlvamaal Värska vallas kinni sõiduauto MB, mida juhtis 31-aastane mees. Kontrollimisel selgus, et sõidukil puudub tehnoülevaatus. Mehele määrati rahatrahv.

4. juunil pidasid Varnja piirivalvurid Tartumaal Vara vallas kinni sõiduauto BMW, millel puudus kehtiv liikluskindlustus ja eesmine registreerimismärk. Sõiduki roolis olnud 23-aastase mehe suhtes alustati väärteomenetlust.

4. juunil saabus Luhamaa piiripunkti riigist väljuvale suunale piirikontrolli sõiduauto Renault, mida juhtis 43-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik. Sõiduki kontrollimise käigus avastati, et selle tehasetähis on manipuleeritud, lisaks puudus juhil sõiduki valdamis- või omandiõigust tõendav dokument. Sõiduk paigutati täiendavaks kontrolliks piiripunkti territooriumile arestiaeda, isik lahkus jalgsi Venemaa Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR


Lääne-Virumaa

Vargused
4. juunil kella 2.10 paiku varastati Rakveres Narva tänava laost ATV. Kahju on 5358 eurot.

5. juunil teatati politseile, et Kadrinas Uus tänava ehitusobjektilt varastati kaks pinnasetihendajat. Kahju on 7000 eurot.

Asja rikkumine ja hävitamine
4. juunil põles Vinni vallas Vetiku külas heinaküün ja eramu teine korrus. Kahju on täpsustamisel.
Ida-Virumaa

Vargus
5. juunil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Ilmajaama tänava garaaži kõrvalruumist varastati kaks trimmerit ja tööriided. Kahju on 600 eurot

LÄÄNE PREFEKTUUR


Pärnumaa

Vargused
2. juunil kella 13 paiku varastati Pärnus Hommiku tänaval hoonest mobiiltelefon Sony. Kahju on 375 eurot.

3. juunil avastati, et Häädemeeste vallas Nepste külas on varastatud kütusemahuti koos kütusega. Kahju on 950 eurot.

Raplamaa

Vargus
Ööl vastu 4. juunit varastati Kohila vallas Kohila alevis Nõmme teel lukustamata garaažist sõiduautode Renault ja Mercedes-Benz süütevõtmed. Kannatanu maja eest varastati sõiduauto Renault. Vargustega tekitatud kahju oli 2500 eurot. Politsei pidas varguses kahtlustatavana kinni 17-aastase noormehe.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi