Politseis registreeritud sündmused
12.06.2015


Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 84 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 2 avaliku korra rasket rikkumist, 41 varavastast kuritegu, sealhulgas 30 vargust (4 eluruumidest, 3 sõidukitest) ning 1 sõidukivargus või omavoliline kasutamine. Registreeriti 2 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 2 inimest. Tabati 8 alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 259 väärtegu. Möödunud nädala jooksul registreeriti 8 euro võltsimisega seotud kuritegu. Piirilt väljastati 1 sisenemiskeeld, Eestist saadeti välja 4 isikut ja registreeriti 2 Schengeni viisaeeskirja rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR


Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
11. juunil teatati, et Põhja-Tallinnas Süsta tänaval asuva maja korteris lõi 43-aastane mees 50-aastast naist.

11. juunil teatati, et Lasnamäel Vikerlase tänaval asuvas meelelahutusasutuses tekkis füüsiline konflikt nelja naise vahel. Naised toimetati jaoskonda.

Vargus
11. juunil teatati, et Pirital Täpiku tänaval asuvast majast varastati ehteid. Kahju on 5100 eurot.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
11. juunil teatati, et Haabneeme alevikus Rohuneeme teel lõi 48-aastane mees 25-aastast meest. Kahtlustatav peeti kinni.

11. juunil teatati, et Viimsi vallas Rannavälja teel tekitas 78-aastane mees kehavigastusi kahele 70-aastasele naisele.

Juhtum piiril
11. juunil kontrolliti Tallinna piiripunktis Eestist lahkumisel 1961. aastal sündinud Aserbaidžaani Vabariigi kodanikku, kellel oli Poola Vabariigi Schengeni viisa. Naise väitel töötas ta Poolas ja saabus Eestisse samal päeval autoga. Kontrollimisel selgus, et naine oli Schengeni viisaruumis ebaseaduslikult viibinud 255 päeva, millest 1 päeva Eestis. Talle koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja kohaldati 3 aastaks sissesõidukeeld Schengeni riikide territooriumile. Naine lahkus Eestist samal päeval Tallinna lennujaama kaudu Istanbuli.

LÕUNA PREFEKTUUR


Jõgevamaa

Vargus
11. juunil teatati, et Palamuse vallas Kaarepere külas murti sisse kauplusesse ja varastati tubakatooteid ning alkoholi. Esialgne kahju on umbes 600 eurot.

Tartumaa

Vargus
11. juunil teatati, et mai lõpus varastati Tartus Toominga tänaval maja terrassilt maastikujalgratas White. Kahju on 1250 eurot.

Viljandimaa

Vargus
11. juunil teatati, et Kõo vallas Arussaare külas varastatu taluhoovilt mootorratas Suzuki. Kahju on 1500 eurot.

Juhtumid piiril
11. juunil peeti Võru linnas kinni 51-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik, kelle kontrollimisel selgus, et tal puudus riigis viibimiseks seaduslik alus. Mehe enda väitel tuli ta Eestisse ebaseaduslikult ajutist kontrolljoont ületades eelmisel hommikul. Mehele vormistati ettekirjutus riigist lahkumiseks, samuti kohaldati talle sissesõidukeeld viieks aastaks ning määrati rahatrahv. Isik saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

12. juunil saabus Koidula piiripunkti riigist väljuvale suunale 47-aastane mees, kelle esitatud elamisloakaart oli märtsikuus kehtivuse kaotanud. Piirivalvurid selgitasid mehele, et riigipiiri ületades peab reisijal lisaks reisidokumendile kaasas olema kehtiv elamisluba või elamisõigust tõendav dokument. Isik suunati tagasi Eestisse.

IDA PREFEKTUUR


Lääne-Virumaa

Vargused
11. juunil teatati politseile, et Rakveres F. G. Adoffi tänava majast varastati hekilõikur, oksakäärid ja metsasarv. Kahju on 500 eurot.

11. juunil teatati politseile, et Haljalas Essu külas varastati 70 malmist resti ja 200meetrit elektrikaablit. Kahju on 650 eurot.

Ida-Virumaa

Vargus
11. juunil teatati politseile, et Kohtla-Nõmme aleviku majast varastati sularaha summas 3100 eurot.

LÄÄNE PREFEKTUUR


Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine
11. juunil kella 17.30 paiku löödi Ridala vallas Liivaküla külas 45-aastast meest. Teo võimalik toimepanija on politseile teada.

Pärnumaa

Vargused
Ööl vastu 11. juunit käidi lukustamata ukse kaudu sees Pärnus Purje tänaval asuvas eramus ja varastati kaks rahakotti. Kahju on 280 eurot.

9. juunil kella 19 paiku varastati Vana-Pärnus mereäärsel alal maas olnud mobiiltelefon. Kahju on 654 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi