Politseis registreeritud sündmused
16.06.2015


Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 117 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli kokku 51 varavastast kuritegu, sealhulgas 1 röövimine ja 39 vargust. Registreeriti 4 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus 1 ja sai vigastada 4 inimest. Tabati 32 alkoholijoobes ja 1 narkojoobes sõidukijuht. Väärtegusid registreeriti 339. Piirilt väljastati 1 sisenemiskeeld ja esitati 1 varjupaigataotlus.

PÕHJA PREFEKTUUR


Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
15. juunil teatati, et Lasnamäel Peterburi teel löödi meest.

15. juunil teatati, et Põhja-Tallinnas Sõle tänava korteris lõi 58-aastane mees tüli käigus 84-aastast naist. Kahtlustatav peeti kinni.

15. juunil teatati, et Lasnamäel Vikerlase tänava korteris lõi 34-aastane mees 57-aastast naist. Kahtlustatav peeti kinni.

15. juunil teatati, et Põhja-Tallinnas Kopli tänava korteris lõi 21-aastane mees 19-aastast naist. Kahtlustatav peeti kinni.

Vargused
15. juunil teatati, et Kesklinnas Liivalaia tänaval asuvast majutusasutusest varastati kaks mobiiltelefoni ja sularaha. Kahju on 2800 eurot.

15. juunil teatati, et Kesklinnas Gonsiori tänaval asuva maja korterist varastati sularaha. Kahju on 1800 eurot.

Harjumaa

Vargused
15. juunil teatati, et Rae vallas varastati ehitusjärgus majast tööriistu. Kahju on 1800 eurot.

15. juunil teatati, et Rae vallas Vahtra teel asuva maja trepikojast varastati jalgratas. Kahju on 500 eurot.

15. juunil teatati, et Viimsi vallas Nelgi teel asuva maja keldriboksist varastati jalgratas. Kahju on 1300 eurot.

Juhtumid piiril
15. juunil saabus Tallinna piiripunkti lennureisiga Peterburist 1978. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanik. Mehe ütlused reisi eesmärgi kohta ei olnud usaldusväärsed ning tal puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi tingimusi. Mehele koostati piiril väljastatud sisenemiskeeld ja ta jääb tagasilendu ootama Tallinna lennujaama non-Schengeni alale.

15.juunil  kontrollis Tallinna kordoni toimkond Tallinnas Sadama tänaval 1983. aastal sündinud Soome Vabariigi kodanikku, kes omas tsiviilkäibes keelatud külmrelva kasteeti. Koostati vallasasja hoiulevõtmise protokoll ja mehe suhtes alustati üldmenetlust.

LÕUNA PREFEKTUUR


Jõgevamaa

Kehaline väärkohtlemine
15. juunil teatati, et Jõgeva vallas Painküla külas tungisid kaks 23-aastast meest tuttava 55-aastase mehe korterisse ning ründasid teda.

Põlvamaa

Kehaline väärkohtlemine
13. juunil teatati, et Kõlleste vallas Prangli külas läksid omavahel kaklema kaks seltskonda ning rüseluse käigus said viga 21- ja 30-aastane mees. Kiirabi andis kannatanutele kohapeal esmaabi. 

Tartumaa

Vargus
15. juunil teatati, et öö jooksul varastati Tartus Aida tänaval hoovist mopeed Hero. Kahju on täpsustamisel.

15. juunil teatati, et Tartus Turu tänava kaubanduskeskuse juurest varastati lukustatud jalgratas GT Avalanche. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 31-aastase mehe. Kahju on 240 eurot.

15. juunil teatati, et kuu alguses tungiti Rannu vallas Kulli külas suvilasse ja varastati kaks fotoaparaati ning puhkpilli huulik. Varguse ning lõhkumisega tekitatud kahju on 770 eurot.

15. juunil teatati, et Tartus Pikal tänaval varastati kortermaja trepikojast lukustatud jalgratas Mongoose. Kahju on 307 eurot.

Viljandimaa

Vargus
14. juunil avastati, et Viljandi vallas Paistu külas on sisse murtud eramusse ja varastatud kaks elektrimootoriga käia, õmblusmasin ja muid esemeid. Kahju on umbes 500 eurot.

Juhtumid piiril
15. juunil aitasid Mustvee kordoni piirivalvurid sadamasse pukseerida tehnilise rikke tõttu Peipsi järvel seiskunud paadi.

IDA PREFEKTUUR


Lääne-Virumaa

Vargus
15. juunil teatati politseile, et Rakveres Tallinna tänava pubist varastati mobiiltelefon Sony. Kahju on 250 eurot.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
15. juunil kella 8 paiku rünnati Narvas Kreenholmi tänava korteris 28-aastast naist.

Vargused
15. juunil teatati politseile, et Narvas Kreenholmi tänava korterisse murti sisse ja varastati televiisor, sülearvuti, kaks mälupulka ja muid asju. Kahju on 2635 eurot.

15. juunil teatati politseile, et Jõhvis Edise küla garaažist varastati kaks videokaamerat. Kahju on 300 eurot.

15. juunil kella 16 paiku varastati Narvas Kangelaste tänava ehitusobjektilt elektrigeneraator. Kahju on 800 eurot.

LÄÄNE PREFEKTUUR


Pärnumaa

Vargused
Ööl vastu 12. juunit siseneti lukustamata tagaukse kaudu Pärnus Käo tänaval eramusse ning varastati tahvelarvuti, rahakott koos dokumentidega ja suusakindad. Kahju on 347 eurot.

Ajavahemikul 14.–15. juuni siseneti Pärnus Kaluri tänaval lukustamata eramusse ning varastati sülearvuti koos laadija ja juhtmevaba hiirega. Kahju on 300 eurot.

11. juuni hommikupoolikul varastati Pärnus Pikal tänaval kaks vihmaveetoru külge lukustatud jalgratast koos kahe jalgrattakiivriga. Kahju on 400 eurot.

Omavoliline sissetung
Ajavahemikul 10.–11. juuni siseneti omavoliliselt Pärnus Peetri tänaval asuvasse eramusse ning varastati kaks mobiiltelefoni Nokia ja rahakott koos dokumentidega. Kahju on 194 eurot.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine
12. juunil kella 19.50 paiku löödi Kuressaares Vana-Roomassaare tänaval asuvas korteris 47-aastast naist. Võimalik lööja on politseile teada.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi