Sel nädalal algab Tallinnas bussisõidu ohutuskampaania „Hoia ennast! Hoia kinni!“
03.11.2015


Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskus algatas koostöös Tallinna Linnatranspordiga Aktsiaseltsiga kampaania „Hoia ennast! Hoia kinni!“, et juhtida tähelepanu ühissõidukis sõitvate reisijate ohutusele.

Viimasel ajal on sagenenud ühistranspordis toimunud liiklusõnnetused, kus sõiduki manöövri või äkkpidurduse tagajärjel kukkudes saavad reisijad viga. Kaheksa kuu jooksul on saanud kannatada 36 inimest, mida on kolmandiku võrra rohkem kui mullu samal ajal.

87% kannatanutest on üle 50-aastased ning 92% vigastatutest on naissoost sõitjad. Selleks, et tõsta ühistranspordiga sõitjate teadlikkust ja vähendada nendega juhtuvate liiklusõnnetuste arvu, paigaldatakse linna bussidesse, trollidesse ja trammidesse ennetussõnumitega kleebised „Hoia ennast! Hoia kinni!“.

Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse liiklustalituse juht Sirle Loigo ütleb, et kampaania eesmärgiks on juhtida inimeste tähelepanu sellele, et käepidemest kinni hoides on võimalik selline õnnetus ära hoida. „Liikluses tuleb paratamatult ette ootamatuid olukordi, millele võib järgneda järsk manööver või äkkpidurdus. Seetõttu pidasime vajalikuks kutsuda inimesi üles tegema enda poolt kõik võimalik, et mitte ühistranspordis viga saada. Selleks tuleb hoida käepidemest kinni,“ ütleb Loigo. „Loomulikult on sama oluline, et ka ühissõidukite juhid ning kaasliiklejad väldiksid igal võimalusel sellise olukorra tekkimist, kus ühissõiduk peab ootamatult pidurdama või järske manöövreid tegema. Selleks saab valida sobiva sõidukiiruse, et jääks võimalikult palju aega liikluses reageerimiseks ning kõik manöövrid tuleb sooritada ettevaatlikult ja äärmise tähelepanelikkusega,“ lisab Loigo.

Kampaaniat korraldab Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskus koostöös Tallinna Linnatranspordi Aktsiaseltsiga.

Marie Aava
pressiesindaja
Politsei- ja Piirivalveamet
6124055
53093111

 
Tagasi