Liiklusrikkuja pandi kuuks ajaks aresti
09.11.2015


Täna määras kohus 30-päevase aresti mehele, kelle korrakaitsjad olid päev varem tabanud autoroolist alkoholi tarvitanuna ja juhtimisõiguseta.

Eile hommikul märkas politseipatrull Tartus Jaama tänaval kahtlustäratavat sõidukit Jeep. Sõiduki kontrollimisel tuvastas politsei, et selle roolis olnud 26-aastane mees oli tarvitanud alkoholi ning ei omanud juhtimisõigust. Mees kõrvaldati juhtimiselt ja ta toimetati arestimajja kohut ootama. 

Mees on liiklusalaste rikkumistega politsei huviorbiiti sattunud ka varem. Viimastel aastatel on teda karistatud näiteks liiklusõnnetuse põhjustamise, sellest mitteteatamise ja sündmuskohalt põgenemise eest. Samuti on ta ka varem juhtinud mootorsõidukit omamata juhtimisõigust ning joobes juhtimise eest on teda karistatud kriminaalkorras.

Hinnates, et varasemad karistused ei ole autojuhti seaduskuulekale teele viinud, otsustati talle taotleda aresti. Seda põhjusel, et autojuht saaks oma ohtliku teguviisi üle pikemalt järele mõelda ning välistada samas tema riskantse liikluskäitumise jätk teiste liiklejate vahel. Täna toimunud istungil määras kohus mehele alkoholi tarvitanuna ja juhtimisõiguseta sõitmise eest karistuseks 30 päeva aresti.

Tartu politseijaoskonna vanemväärteomenetleja Vallo Tõnuvere sõnul ei saa korduvalt liiklusrikkumisi toime pannud juhi puhul teisiti, kui peab kohtult taotlema suurimat karistust, et isoleerida ta liiklusest võimalikult pikaks ajaks. „Juhi vastutustundetust käitumisest annab tunnistust ka tõik, et politsei lähenedes üritas ta juhiistmelt tagaistmele minna, et sel viisil karistust vältida. Loodetavasti on järgmised 30 päeva piisavad, et mees jõuaks arusaamisele, milline käitumine on liikluses õige ja milline väär,“ ütles Tõnuvere.

Maria Gonjak
pressiesindaja
kommunikatsioonibüroo
Politsei- ja Piirivalveamet
7308851 / 53095927
maria.gonjak@politsei.ee

 
Tagasi