Politseis registreeritud sündmused
05.11.2015


Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 109 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 2 avaliku korra rasket rikkumist ja 52 varavastast kuritegu, sealhulgas 3 röövimist ja 36 vargust (9 eluruumidest, 2 sõidukitest) ning 3 sõidukivargust või omavolilist kasutamist. Registreeriti 2 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 3 inimest. Tabati 7 alkoholijoobes ja 5 narkojoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 269. Piirilt väljastati 8 sisenemiskeeldu ja registreeriti 2 Schengeni viisaeeskirja rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
4. novembril teatati, et Raadiku tänava korteris löödi peretüli käigus 53-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 29-aastase naise.

4. novembril teatati, et Majaka tänava korteris löödi peretüli käigus 55-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 44-aastse mehe.

4. novembril teatati, et Paasiku tänava kortermajas tekkis naabritevaheline konflikt, mille käigus löödi 36-aastast naist.

Röövimine
4. novembril teatati, et Männiku teel löödi avaldajat ning võeti ära tema mobiiltelefon. Rööviga tekitatud materiaalne kahju on 100 eurot.

Harjumaa

Vargused
4. novembril teatati, et Raasiku vallas Kiviloo külas varastati ettevõtte territooriumilt tööriistu. Kahju on 7130 eurot.

4. novembril teatati, et Keila vallas Ohtu külas varastati tööhoonest tööriistu. Kahju on 1080 eurot.

Juhtumid piiril
4. novembril soovis Tallinna piiripunktist lennuga Peterburi lahkuda 1980. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanik. Mees viibis Schengeni viisaruumis 8 päeva seadusliku aluseta, milles ühe päeva Eestis. Talle koostati Eestis seadusliku aluseta viibiva ja viibinud välismaalase arvestuskaart ja ettekirjutus Eestist lahkumiseks, kohaldati sissesõidukeeld üheks aastaks. Ta lahkub Eestist esimesel võimalusel.

4. novembril soovis lahkuda Tallinna piiripunktist lennureisiga Moskvasse 1963. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanik. Naine viibis Schengeni viisaruumis 14 päeva seadusliku aluseta. Talle määrati rahatrahv summas 80 eurot ning koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja kohaldati sissesõidukeeldu üheks aastaks. Ta lahkus lennuga Moskvasse.


LÕUNA PREFEKTUUR

Põlvamaa

Asja omavoliline kasutamine
Politseile laekus teade, et 2. novembril võeti Valgjärve vallas Pikajärve külas omavolilise kasutamise eesmärgil taluhoovilt sõiduauto KIA. Kahju on 13000 eurot.

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
4. novembril teatati, et Tähtvere vallas Ilmatsalu aleviku kortermaja trepikojas ründas üks mees tuttavat 62-aastast meest põhjustades talle füüsilist valu. Kannatanule osutati traumapunktis esmaabi.

Vargused
4. novembril teatati politseile, et Tartus Turu tänava kauplusest varastati triikrauad Bosch ja Philips. Kahju on 246 eurot.

Politseile laekus teade, et 31. oktoobril varastati Tartus Turu tänava kauplusest elektriline teekann Stollar. Kahju on 280 eurot.

4. novembril teatati politseile, et Tartu vallas Kõrveküla alevikus varastati õppeasutuse riietusruumist 14-aastase poisi kasutuses olnud mobiiltelefon Samsung ja käekell Fossil. Kahju on kokku 280 eurot.

Viljandimaa

Vargused
4. novembril teatati, et Viljandi vallas Verilaske külas murti sisse tühjana seisvasse talumajja ja selle kõrvalhoonetesse. Esialgsetel andmetel varastati kompressor, trimmer ja ketaslõikur Matrix. Kahju on 300 eurot.

3. novembril teatati politseile, et Halliste vallas murti sisse elumajja ja varastati kaks muusikakeskust. Kahju on 860 eurot.

Juhtumid piiril
4. novembril saabus Luhamaa piiripunkti riiki sisenevale suunale 16-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et tema passis olev viisa on ära kasutatus. Isiku riiki sisenemine tõkestati ja ta suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni

4. novembril saabus Luhamaa piiripunkti riigist väljuvale suunale sõiduauto BMW, mida juhtis 44-aastane mees Kontrollimisel avastasid piirivalvurid sõidukist kiirusemõõteseadet avastava või selle tööd häirida võimaldava seadme. Seade võeti hoiule ning isikul lubati suunduda Venemaa Föderatsiooni.


IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus
4. novembril teatati politseile, et Sõmeru alevikus Pikk tänaval murti sisse garaaži ja varastati veepump, elektritrell, 20 liitrit diiselkütust ja 20 liitrit bensiini. Kahju on 850 eurot.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
4. novembril teatati politseile, et Narvas Kreenholmi tänaval löödi 30-aastast naist. Politseile on võimalik lööja teada.

Vargused
4. novembril teatati politseile, et Narvas Mägra tänaval lõhuti ukselukk ja tungiti kuuri, kust varastati akutrell, bensiinisaag, elektritrell ja muid tööriistu. Kahju on 528 eurot.

4. novembril teatati politseile, et Kohtla-Järvel Tervise tänaval murti sisse apteeki ja varastati kassaaparaat. Kahju on selgitamisel.

4. novembril teatati politseile, et Narva-Jõesuus Aia tänaval lõhuti autoklaas ja varastati jäähoki varustus ja neli kotti toiduainetega. Kahju on 1210 eurot.

4. novembril teatati politseile, et Narvas Kärje tänaval murti sisse aiamajja ja varastati ketassaag ja hüdrofor. Kahju on 250 eurot.


LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargus
4. novembril kella 2.30 paiku murti Pärnus Papiniidu tänaval asuvasse kauplusesse katuse kaudu sisse ning varastati kosmeetikatooteid ja sukkpükse. Sissetungimise alarmile reageeris turvafirma töötaja, kuid põgenejat ei õnnestunud kinni pidada. Kaup, mis oli kaasavõtmiseks valmis pakitud, jäi põgenikul maha. Kahju on selgitamisel.

Raplamaa

Avaliku korra raske rikkumine
4. novembril kella 13.15 paiku löödi Vigala vallas Vana-Vigala külas Hariduse tänaval asuvas hoones 18-aastast noormeest, põhjustades talle füüsilist valu.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi