Politseis registreeritud sündmused
06.11.2015


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 92 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 2 avaliku korra rasket rikkumist ja 44 varavastast kuritegu, millest röövimisi oli 2 ning vargusi 33 (eluruumidest 7 ja sõidukitest 4). Sõidukivargusi ja omavolilisi kasutamisi oli 1. Registreeriti 6 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus 1 ja sai vigastada 7 inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 10 ja narkojoobes sõidukijuhte 1. Väärtegusid registreeriti 230. Piiril registreeriti 4 sisenemiskeeldu, Eestist saadeti välja 2 inimest, Schengeni viisaeeskirja rikkumisi registreeriti 3 ja riigipiiri ebaseaduslikke ületamisi 2, mille käigus peeti ka üks inimene kinni.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Röövimised
5. novembril teatati, et Haaberstis Järveotsa teel asuva maja trepikojas rööviti 83-aastaselt mehelt rahakott, milles oli pensionitunnistus ja 5 eurot sularaha.

5. novembril teatati, et relvataolise esemega mees püüdis röövida Kesklinnas Väike-Ameerika tänaval ja Videviku tänaval asuvat poodi. Kahtlustatavana peeti kinni 23-aastane mees.

Kehalised väärkohtlemised
5. novembril teatati, et Põhja-Tallinnas Angerja tänaval löödi 32-aastast naist.

5. novembril teatati, et Lasnamäel Läänemere teel tekitati kehavigastusi 44-aastasele mehele.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
5. novembril teatati, et Keila linnas Jaama tänaval tekitati kehavigastusi 20-aastasele mehele.

Vargused
5. novembril teatati, et Maardu linnas Keemikute tänaval asuva maja korterist varastati arvuti, televiisor ja mobiiltelefon. Kahju on 2200 eurot.

5.  novembril teatati, et Viimsi vallas Linnase teel asuvast majast on varastatud mööblit ja puid. Kahju on 800 eurot.

Juhtum piiril
5. novembril väljastati piiril sisenemiskeeld kahele Ukraina kodanikule, sest neil puudusid dokumendid, mis õigustaks reisi eesmärki ja tingimusi. Mehele ja naisele koostati piiril sisenemiskeeld ja nende viisad tunnistati kehtetuks.


LÕUNA PREFEKTUUR

Vargus
4. novembril teatati politseile, et Tartus Muuseumi teel varastati ehitusobjektilt elektrilisi tööriistu. Kahju on umbes 1000 eurot.

Valgamaa

Kehaline väärkohtlemine
5. novembril teatati politseile, et Valgas Pikal tänaval ründasid kaks tüdrukut 12-aastast tüdrukut. Kannatanu toimetati esmaabi saamiseks haiglasse.

Viljandimaa

Vargus
5. novembril teatati politseile, et Viljandi vallas Ruudiküla külas tungiti sisse talumajja ja varastati suures koguses erinevaid tööriistu. Kahju on 7498 eurot.

Juhtumid piiril
5. novembril saabus Luhamaa piiripunkti riigist väljuvale suunale piirikontrolli sõiduauto Toyota, mida juhtis 46-aastane mees. Kontrollimisel tuvastasid piirivalvurid, et sõidukil on läbimata tehnonõuetele vastavuse kontroll. Juhile määrati rahatrahv ja ta lahkus koos sõidukiga Venemaa Föderatsiooni suunas.


IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
5. novembril teatati politseile, et Narvas Võidu tänaval tekkinud peretüli käigus ründas 36-aastane mees 23-aastast naist. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Vargused

5. novembril teatati politseile, et Narvas Tallinna maanteel asuvast tanklast varastati diiselkütuse püstol. Kahju on 800 eurot.

5. novembril teatati politseile, et Narvas murti sisse Tiimani tänaval asuvasse firmasse ja varastati kaks graafikatahvlit, arvuti süsteemiplokk ning kaks projektorit. Kahju on 1225 eurot.

5. novembril teatati politseile, et Narvas Daumani tänaval murti sisse garaažiboksi ja varastati kaks elektrilõikurit, perforaator, kaks elektrisaagi, elektripump, elektrilennuk ja võsalõikur. Kahju on 1670.52 eurot.


LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Vargus
Ööl vastu 5. novembrit murti sisse Paides Keskväljakul asuva kaupluse kontoriruumi ning esialgse vaatluse kohaselt varastati sularaha ja kinkekaarte. Kahju on selgitamisel.

Pärnumaa

Vargused
5. novembril kella 16.30 paiku varastati Pärnus Riia maanteel asuvast kauplusest sülearvuti Samsung koos arvutikotiga. Kahju on 465 eurot.

3. novembril kella 1 ja 2 vahel varastati Pärnus Männiku tänaval lukustamata eramust sularaha ja muid esemeid. Kahju on 2325 eurot.

Raplamaa

Vargus
Ajavahemikul 3.–5. november murti Kohila vallas Aespa külas sisse garaaži ja eramusse ning varastati õhksoojuspumba elemente ja erinevaid tööriistu. Lõhkumise ja vargusega tekitatud kahju on 5140 eurot. 

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi