Politseis registreeritud sündmused
13.11.2015


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 65 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 1 avaliku korra raske rikkumine, 32 varavastast kuritegu, millest röövimisi oli 1 ja vargusi 20. Registreeriti 4 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 4 inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 7 ja narkojoobes sõidukijuhte 2. Väärtegusid registreeriti 292. Piiril väljastati 7 sisenemiskeeldu, Eestist saadeti välja 2 inimest ning registreeriti 2 riigipiiri ebaseaduslikku ületamist, mille käigus peeti kinni 2 inimest.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Olulisi teateid ei registreeritud.

Harjumaa

Vargus
12. novembril teatati, et Rae vallas Peetri alevikus varastati mobiiltelefon. Kahju on 800 eurot.

Juhtum piiril
12. novembril väljastati piiril sisenemiskeeld kahele Venemaa Föderatsiooni kodanikule, kel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Mehed ootavad Tallinna lennujaamas võimalust tagasilennuks.


LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Ähvardamine
12. novembril teatati politseile, et Kambja vallas Kodijärve küla hooldusasutuses ähvardas 50-aastane mees teist meest kehavigastuste tekitamisega ning asutuse töötajat tema vara hävitamisega. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Kehaline väärkohtlemine
Politseile laekus teade, et 6. novembril ründas Luunja vallas Sirgumetsa külas ründas mees oma 22-aastast abikaasat. 

Valgamaa

Vargus
12. novembril teatati politseile, et Karula vallas Lüllemäe külas varastati talumaja kõrvalhoonest ATV. Kahju on umbes 4000 eurot.

Röövimine
Politseile laekus teade, et 11. novembril sisenes Sangaste vallas Sangaste alevikus 56-aastane mees tuttava 74-aastase mehe korterisse ning küsis raha. Seda saamata tekkis meeste vahel tüli, mille käigus lõi noorem meestest vanemat ja võttis temalt 40 eurot ja alkoholi. Kannatanu toimetati haiglasse kontrolli. Politsei pidas ründaja kahtlustatavana kinni.

Viljandimaa

Arvutikelmus
11. novembril teatati politseile, et möödunud päevadel on 66-aastase naise pangakontolt tehtud kahel korral ülekanne võõra isiku pangakontole. Ka on eelnevalt varastatud naise pangakontoga seotud internetipanga paroolid ning ID-kaart. Kahju on 1200 eurot.

Juhtumid piiril
12. novembril märkasid Värska piirivalvurid Pihkva järvel ajutise kontrolljoone ületuse ühe aluse poolt suunaga Eesti Vabariigist Venemaa Föderatsiooni ja tagasi. Piirivalvurid võtsid ühendust paadi juhiga ja kutsusid ta menetlustoiminguteks Värska teenistusse. Mehele määrati rahatrahv 40 eurot.

12. novembril märkasid Varnja piirivalvurid Peipsi järvel kahel korral ajutise kontrolljoone ületuse sama aluse poolt suunaga Venemaa Föderatsioonist Eesti Vabariiki ja tagasi. Info edastati Venemaa Föderatsiooni piirivalvuritele.

12. novembril saabus Koidula piiripunkti riiki sisenevale suunale liinibussiga 26-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik, kelle kontrollimisel selgus, et tema reisi eesmärk ei vasta viisataotlusel esitatule. Mehe piiriületus tõkestati ja ta saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.


IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Olulisi teateid ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
12. novembril teatati politseile, et Narvas Kreenholmi tänaval tungiti kallale 34-aastasele naisele. Politseile on võimalik teo toimepanija teada.

Vargused
12. novembril teatati politseile, et Kohtla-Järvel Outokumpu tänaval lõhuti autoklaas ja varastati mobiiltelefon. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 37-aastase mehe.

12. novembril teatati politseile, et Kukrusel Lehe tänaval tungiti korterisse ja varastati sülearvuti Asus. Kahju on 670 eurot.


LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine
12. novembril kella 10.15 paiku tekitati Ridala vallas Uuemõisa alevikus löömisega füüsilist valu 18-aastasele noormehele. Võimalik lööja on politseile teada.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi