Ida-Virumaal toimunud tehnoseisundi kontrollreidi käigus saadeti 33 veokit erakorralisele ülevaatusele
24.11.2015


19. novembril korraldasid Politsei- ja Piirivalveameti Ida ja Põhja prefektuur ning Maanteeamet Ida-Virumaal Vaivara vallas Tallinn-Narva maanteel 201. kilomeetril sõidukite tehnilise seisundi kontrollreidi. Kokku kontrolliti kolme tunni jooksul 127 sõiduautot ja raskeveokit.

106 kontrollitud veokist saadeti 33 erakorralisele ülevaatusele. Sõidu– ja puhkeaja nõuete eiramisi esines 32 juhul. Lisaks oli ka kuus veokit, mille koormus ületas lubatud massi ja kaks veosekinnituse rikkumist. Veoki roolis oli ka üks juhilubadeta juht.

Politseinikud kontrollisid reidi käigus ka 21 sõiduautot. Nende seas oli üks juhilubadeta juht ja üks kiiruseületaja.

Põhja prefektuuri korrakaitsebüroo liiklusjärelvalvekeskuse juht Hannes Kullamäe sõnul on kontrollreidi tulemus ehmatav. „Kontrollitud sõidukitest rohkem kui pooltel avastati erinevaid rikkumisi. Sõiduk, mille tehniline seisund ei vasta nõuetele, on ohtlik nii kaasliiklejatele kui ka juhile endale. Enam avastavad politseinikud tõsiseid rikkeid nii piduri- kui ka juhtimissüsteemides. Oma suuruse ja massi tõttu on veok liikluses suurem ohuallikas. Õnnetuse tagajärjed võivad ülekaalu puhul olla veelgi traagilisemad, kuna lisaks suurele massile pikeneb tunduvalt ka pidurdusteekond. Üleväsinud juht ei suuda kriitilistes olukordades vajaliku kiirusega reageerida ja võime liiklusohtlikke olukordi ära hoida väheneb tunduvalt. Magamatuse korral võivad tekkida ka erinevad juhtimisvead. Ka sekundiks uinunud juhi sõiduk liigub teedel mitmekümneid meetreid kontrollimatult, millel omakorda võivad olla traagilised tagajärjed,“ sõnas Kullamäe.


Kerttu Krall
pressiesindaja
kommunikatsioonibüroo
Politsei- ja Piirivalveamet
337 2250
5855 4691
kerttu.krall@politsei.ee

 
Tagasi