Laupäeval tähistatakse rahvusvahelist vabatahtlike päeva
05.12.2015


Täna, 5. detsembril tähistatakse rahvusvahelist vabatahtlike päeva, et tunnustada nende panust ühiskonda. Politsei- ja Piirivalveametile on suureks abiks abipolitseinikud ja vabatahtlikud merepäästjad, kes leiavad oma igapäevatoimetuste kõrvalt aega Eesti turvalisusesse panustamiseks.

PPA peadirektori Elmar Vaheri sõnul on vabatahtlikud kõigile eeskujuks. „Tegemist on inimestega, kes ei kõhkle ohverdamast oma vaba aega inimeste abistamiseks või kuritegevuse tõkestamiseks. Turvaline ja üksteist toetav ühiskond algab igast inimesest endast, seega tervitan vabatahtlike sisemist motiveeritust ja missioonitunnet. Kokku on aastas vabatahtlike panus sama suur kui ühe keskmise politseijaoskonna,“ ütles Vaher. Abipolitseinikud aitavad politseid eri ülesannete täitmisel, näiteks avaliku korra tagamisel, liiklusjärelvalve teostamisel ja kuritegude ennetamisel.
 
„Vabatahtlikud merepäästjad on politseile tohutuks abiks ja nende kaasamine merepäästetöödele on iga aasta aina kasvanud,“ rääkis merepääste juhtivpiiriametnik Raul Ilisson. „Selle aasta kümne kuuga on PPA kaasanud vabatahtlikke merepäästjaid abivajajate abistamiseks 71 korral, kokku 219 hädasolija abistamiseks.“
 
Vabatahtlikud merepäästjad aitavad koos PPAga merel hätta jäänuid. Näiteks abistatakse inimesi, kes on merehädas kas tehnilise rikke või madalikule sõidu tõttu ning on vajavad abi pukseerimisel.
 
Oktoobrikuu andmetel oli Eestis PPA poolt tunnustatud 974 abipolitseinikku ja 237 vabatahtlikku merepäästjat 33st MTÜst. Põhja prefektuuris on käesoleval aastal üle kümne abipolitseiniku asunud tööle politseiametnikuna.
 
Seoses vabatahtlike päevaga 5. detsembril toimub Tartus päästepäev „Ahhaa, elu eest!", kus muuhulgas tutvustavad meie abipolitseinikud oma varustust ja tegemisi.

Seiko Kuik
pressiesindaja
Politsei- ja Piirivalveamet
kommunikatsioonibüroo
53524070
612 3152
seiko.kuik@politsei.ee

 
Tagasi