Juhtimisõiguseta juhile määrati karistuseks 15 ööpäeva aresti
15.12.2015


Politsei kõrvaldas eile, 14. detsembril juhtimiselt 45-aastase Järvamaa mehe, kes ei oma juhtimisõigust ja teada on varem korduvalt karistatud. Täna määras kohus talle karistuseks 15 ööpäeva aresti.

14. detsembril kell 12.26 peatas politseipatrull Järvamaal Koeru vallas Piibe-Preedi-Koeru tee 12. kilomeetril sõiduauto Hyundai, mille roolis oli 45-aastane mees, kes ei  oma juhtimisõigust. Politsei kõrvaldas mehe juhtimiselt ja pidas ta väärteokorras kinni. Teda on varem korduvalt liiklusalaste rikkumiste eest karistatud, kuid ta ei ole sellest järeldusi teinud ja on jätkanud süütegude toimepanemist. Mehel on viis kehtivat väärteokaristust juhtimisõiguseta sõitmise ja lubatud alkoholi piirmäära ületamise eest. Varem on teda arestiga karistatud kahel korral, viimati selle aasta juulis 2015.

Eile põhjendas mees oma sõitu sellega, et oli vaja minna Koeru kauplusesse sisseoste tegema, aga paraku lõppes tagasitee mehe jaoks kodu asemel politseijaoskonna arestikambris. Autos oli ka mehe elukaaslane, kellele auto kuulub, kuid kes sõita ei oska ja juhtimisõigust ei oma. Tema sai karistada selle eest, et lubas autot juhtima juhtimisõiguseta isiku. Kuna autol, millega nad sõitis, ei ole ei kehtivat ülevaatust ega liikluskindlustust, siis on see maanteeameti poolt ajutiselt registrist  kustutatud.

Paide politseijaoskonna väärteomenetleja Ragne Tusise sõnul on tegemist vastutustundetu käitumisega ja sellised juhid, kes ei pea liiklusohutust millekski, tuleb liiklusest kõrvaldada. „Juhtimisõiguseta juht on liikluses potentsiaalne ohuallikas, sest tal puuduvad vajalikud oskused ning suur on tõenäosus, et selline inimene võib põhjustada liiklusõnnetuse, mille tagajärjed on ettearvamatud,“ lisab Tusis.

Kaja Grak
pressiesindaja
kommunikatsioonibüroo
Politsei- ja Piirivalveamet
444 6450
517 6108
kaja.grak@politsei.ee

 
Tagasi