Politseis registreeritud sündmused
10.12.2015


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 141 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 1 raskete tervisekahjustuste tekitamine, 2 avaliku korra rasket rikkumist ja 33 varavastast kuritegu, millest vargusi oli 27 (eluruumidest 2 ja sõidukitest 5) ning sõidukivargusi ja omavolilisi kasutamisi 1. Registreeriti 7 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus 1 ja sai vigastada 8 inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 7 ja narkojoobes sõidukijuhte 3. Väärtegusid registreeriti 308. Piiril väljastati 1 sisenemiskeeld ja registreeriti 1 ebaseaduslik piiriületus.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
9. detsembril teatati, et Kesklinnas Viru tänaval asuvas majas tekitati kehavigastusi 53-aastasele mehele.

9. detsembril teatati, et Lasnamäel Virbi tänaval tekitati kehavigastusi 35-aastasele mehele.

Vargused
9. detsembril teatati, et Lasnamäel Peterburi teel seisnud autost varastati tööriistu ja riideid. Kahju on 1100 eurot.

9. detsembril teatati, et Kesklinnas F. R. Kreutzwaldi tänaval seisnud autost varastati sularaha ja riideid. Kahju on 1500 eurot.

Harjumaa

Vargus
9. detsembril teatati, et Rae vallas Patika külas asuvast majast varastati võsalõikur. Kahju on 350 eurot.

Juhtum piiril
9. detsembril väljastati piiril sisenemiskeeld Londonist saabunud mehele, kel oli Suurbritannia elamisluba ja reisidokument, kuid puudus viisa. Mees ootab Tallinna lennujaamas võimalust riigist lahkumiseks.


LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
6.detsembril teatati, et Tartus Mõisavahe tänava korteris ründas alkoholi tarvitanud 26-aastane mees oma elukaaslast. Kannatanu toimetati tervisekontrolliks haiglasse. Politsei toimetas mehe esialgu kainenema.

Viljandimaa

Kehaline väärkohtlemine
6. detsembril teatati politseile, et Viljandis Leola tänava korteris lõi 36-aastane mees tuttavat 60-aastast naist. Kannatanule osutati kohapeal esmaabi.

Juhtumid piiril
9. detsembril saabus Luhamaa piiripunkti riigist väljuvale suunale veok Scania, mida juhtis 47-aastane mees. Sõiduki kontrollimisel avastasid piirivalvurid selle armatuurlaualt kiirusemõõteseadet avastava või selle tööd häirida võimaldava seadme. Seade võeti ära, mehele koostati väärteoprotokoll ja tal lubati lahkuda koos sõidukiga Venemaa Föderatsiooni poole.

9. detsembril saabus Luhamaa piiripunkti riiki sisenevale suunale 31-aastane naine, kelle kontrollimisel selgus, et tema pass on ajaliselt kehtetu. Dokument võeti kontrollimiseks, naisele anti sellekohane tõend ning tal lubati riiki siseneda.


IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
9. detsembril  teavitati politseile, et Tamsalus Ääsi tänava korteris rünnati 50-aastast meest.

Vargus
9. detsembril varastati Tamsalus Porkuni külast murutraktor, lumepuhur, lumesahk ja aiakäru. Kahju on 3353 eurot.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
9. detsembril kella 17 paiku löödi Jõhvis Narva maantee korteris 52-aastast naist. Politseile on võimalik lööja teada.


LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Süütamine
8. detsembril kella 22 paiku oli Tootsi alevikus Kesk tänaval süttinud kortermaja koridoris turvatool ja kaks turvaistet. Samuti oli märke sellest, et põlema panna oli üritatud panna korteri ust. Korterisse tunginud suitsu tõttu lahkus naine koos kolme lapsega korterist akna kaudu, sest tungis ohtu laste ja enda tervisele. Esialgse hinnangu kohaselt on tegemist süütamisega.

Raplamaa

Vargus
Ajavahemikul 8.–9. detsember varastati Juuru vallas Härgla külas kuivatist umbes 15 tonni seemnevilja. Kahju on esialgse hinnangu kohaselt 6000 eurot.

Saaremaa

Vargus
Ajavahemikul 16. november kuni 7. detsember siseneti Laimjala vallas Saareküla külas lukustamata hoonesse ning varastati ehitusplaate, sundventilaator, termomeeter, valgusti, lüliti ja elektrikaablit. Kahju on 324 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi