Politsei pidas Pärnus kinni relvaga mehe
23.12.2015


Eile hilisõhtul pidasid politseinikud Pärnus Oja tänaval kinni mehe, keda on alust kahtlustada vähemalt viie illegaalse tulirelva ja laskemoona omamises.

Teisipäeval, 22. detsembril kella 21 paiku said päästeamet ja politsei väljakutse Pärnus Oja tänaval kortermajja, mille viiendal korrusel asuvast korterist tuli suitsu ja oli kuulda pauke. Sündmuskohal selgus, et korterist oli lahkunud meesterahvas, kelle käes nähti relvasid. Päästjad alustasid kustutustöödega ja korraldati kahe trepikoja elanike evakuatsioon. Maja elanikud paigutati bussidesse sooja ja sündmuskoht piirati ohutuse tagamiseks.

Politseinikud alustasid korterist lahkunud mehe otsinguid. Maja lähedusest leiti kaks tulirelva ja oli alust arvata, et mees on relvastatud. Võimaliku relvastatud mehe leidmiseks kaasati sündmuskohale politsei lisajõud koos teenistuskoera ja läbirääkijaga. Peagi saabus info, et meest nähti liikumas sündmuskohast mõnesaja meetri kaugusel võsas. Kui politseinikud piirkonda kontrollima läksid, väljus võsast mees, kes liikus relvastatuna politseinike suunas. Ametnike korduvatele korraldustele relv maha panna, mees esialgu ei allunud. Seejärel istus mees tänavale maha ja asetas relva enda kõrvale. Politseinikud pidasid 61-aastase mehe kinni ja toimetasid ta politseijaoskonda. Mehelt võeti ära relv ja laskemoon. Kinnipidamisel politsei tulirelva kasutama ei pidanud ja keegi selle sündmuse lahendamise käigus viga ei saanud. Lisaks leiti mehe korterist laskemoona, õppegranaat ja veel kaks tulirelva.

Pärnu politseijaoskonna patrulli- ja liiklusjärelevalve talituse juhi Sander Peremehe sõnul oli tegemist väga tõsise olukorraga: „Selliste sündmuste puhul on peamine tagada kõigi inimeste ohutust ja fakt, et selle sündmuse käigus keegi kannatada ei saanud, on hetkel kõige olulisem. Täname politsei poolt koostööpartnereid ja inimesi, kes sündmuskohal tegid aktiivselt koostööd politseiga ning mehe kiirele tabamisele kaasa aitasid. Kindlasti tuletame kõigile meelde, et ükskõik milliste tulirelvade olemasoluga kodus kaasnevad riskid. Antud juhul realiseerusid need ohtlikul moel. Kutsume üles kõiki, kes omavad teavet keelatud relvade olemasolust ja nende omanikest, edastama seda infot politseile. See on meie kõigi turvalisuse huvides,“ ütles Peremees.

Kinni peetud 61-aastase mehe suhtes on alustatud kriminaalmenetlust kriminaalseadustiku § 418 alusel, mis käsitleb tulirelva, selle olulise osa ja laskemoona ebaseaduslikku käitlemist. Menetlust juhib Lääne Ringkonnaprokuratuur.

Heiko Leesment
Politsei- ja Piirivalveameti pressiesindaja
444 6451, heiko.leesment@politsei.ee

Annely Erm
Lääne Ringkonnaprokuratuuri pressinõunik
447 7543, annely.erm@prokuratuur.ee

 
Tagasi