Politseis registreeritud sündmused
21.12.2015


18. kuni 20. detsembrini registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 154 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 2 raskete tervisekahjustuste tekitamist, 2 avaliku korra rasket rikkumist ja 61 varavastast kuritegu, millest röövimisi oli 2 ja vargusi 54 (eluruumidest 7 ja sõidukitest 9). Sõidukivargusi ja omavolilisi kasutamisi oli 1. Registreeriti 13 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 15 inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 57 ja narkojoobes sõidukijuhte 3. Väärtegusid registreeriti 530. Piiril väljastati 5 sisenemiskeeldu, Schengeni viisaeeskirja rikkumisi oli 1 ning piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumisi oli samuti 1.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
18. detsembril teatati, et Kesklinnas Uus-Sadama tänaval tekitati kehavigastusi 41-aastasele mehele.

18. detsembril teatati, et Kesklinnas Tatari tänaval lõid kolm meest 23-aastast meest ja 25-aastast meest. Üks võimalikest lööjatest, 32-aastane mees, peeti kahtlustatavana kinni.

18. detsembril teatati, et Lasnamäel Peterburi teel tekitati kehavigastusi 25-aastasele mehele.

18. detsembril teatati, et Kesklinnas Aia tänaval tekitas 24-aastane mees kehavigastusi 27-aastasele mehele.

18. detsembril teatati, et Põhja-Tallinnas Toompuiesteel asuvas majas lõi 18-aastane mees 26-aastast meest. Kahtlustatav peeti kinni.

19. detsembril teatati, et Pirital Merivälja teel asuvas majas tekitati kehavigastusi 28-aastasele mehele. Võimalik lööja on politseile teada.

19. detsembril teatati, et Põhja-Tallinnas Puhangu tänaval asuva maja korteris tekitas 48-aastane mees kehavigastusi 30-aastasele naisele.

19. detsembril teatati, et Lasnamäel Mahtra tänaval tekitati kehavigastusi 38-aastasele mehele.

19. detsembril teatati, et Lasnamäel Laagna teel tekitati kehavigastusi 32-aastasele naisele.

19. detsembril teatati, et Lasnamäel Kivila tänaval asuva maja korteris lõi 48-aastane mees 46-aastast naist. Kahtlustatav peeti kinni.

20. detsembril teatati, et Lasnamäel P. Pinna tänaval tekitati kehavigastusi 44-aastasele mehele.

20. detsembril teatati, et Lasnamäel Lasnamäe tänaval asuva maja korteris tekitati kehavigastusi 48-aastasele mehele. Politseile on võimalik lööja teada.

Vargused
18. detsembril teatati, et Kesklinnas Luite tänaval seisnud kaubikust varastati tööriistu. Kahju on 1200 eurot.

19. detsembril teatati, et Kesklinnas C. R. Jakobsoni tänaval asuvas majast varastati sülearvuti. Kahju on 1000 eurot.

19. detsembril teatati, et Kesklinnas Sadama tänaval asuva hotelli numbritoast varastati sularaha, sõrmus ja muid isiklikke asju. Kahju on 2900 eurot.

20. detsembril teatati, et Pirital Metsavahi teel asuvast majast varastati sularaha, alkoholi ning muid esemeid. Kahju on 10 000 eurot.
               
Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
18. detsembril teatati, et Rae vallas Põrguvälja teel lõi 30-aastane mees 30-aastast meest. Kahtlustatav peeti kinni.

18. detsembril teatati, et Vasalemma vallas Lennu tänaval asuva maja korteris tekitas 41-aastane mees kehavigastusi 49-aastasele naisele. Kahtlustatav peeti kinni.

20. detsembril teatati, et Saku vallas Tagadi külas tekitati kehavigastusi 21-aastasele mehele. Politseile on võimalik lööja teada.

20. detsembril teatati, et Maardu linnas Keemikute tänaval tekitati kehavigastusi 36-aastasele mehele.

Juhtumid piiril
18. detsembril väljastati sisenemiskeeld Venemaa Föderatsiooni kodanikule, kel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Naise viisa tunnistati kehtetuks ja ta lahkus lennureisiga Moskvasse.

19. detsembril leidis Tallinna kordoni patrull Lootsi tänaval viibinud Soome Vabariigi kodaniku juurest tsiviilkäibes keelatud noa. Nuga võeti ära ja mehele koostati väärteoprotokoll.


LÕUNA PREFEKTUUR

Vargused
19. detsembril teatati politseile, et Tartus Ilmatsalu tänaval murti sisse garaaži ja varastati kaks mootorsaagi Husqvarna ja Partner, maastikujalgratas, ketaslõikur Makita ja muid tööriistu. Kahju on 1210 eurot.

Politseile laekus teade, et 20. detsembril varastati Tartus Narva maantee ööklubis 35-aastasele naisele kuuluv käekott, milles oli mobiiltelefon Samsung, pangakaart ja muid esemeid. Kahju on 325 eurot.

Politseile teatati, et 17. detsembri hommikul varastati Kaunase puiestee korterist 46-aastasele naisele kuuluv mobiiltelefon Samsung. Kahju on 252 eurot.

Valgamaa

Vargus
18. detsembril teatati, et Helme vallas Holdre külas on ebaseadusliku metsaraide käigus varastatud kokku 128 puud kogumahuga 75 tihumeetrit. Kahju on 1099 eurot.

Viljandimaa

Vargus
18. detsembril laekus politseile teade, et Viljandis Kastani tänava korterist on varastatud kuldehteid. Kahju on 840 eurot.

Võrumaa

Vargus
19. detsembril teatati, et Rõuge vallas Viitina külas tungiti akna kaudu kauplusesse ja varastati alkoholi, sigarette ja maiustusi. Kahju on 800 eurot.

18. detsembril avastati, et Võru vallas Raiste külas on talu kinnistul olnud liitumiskapist varastatud kaugloetav elektrienergia arvesti, kaitselüliti, plommitav kate ja juhtmestik. Kahju on 235 eurot.

Juhtumid piiril
18. detsembril saabus Luhamaa piiripunkti riigist väljuvale suunale sõiduauto Volvo, mida juhtis 62-aastane mees. Kontrollimisel avastasid piirivalvurid sõidukist tsiviilkäibes keelatud elektrišokirelva. Relv võeti isikult ära ja ta lahkus Venemaa Föderatsiooni suunas.

19. detsembril kontrollisid Luhamaa piirivalvurid Tolli-Pruntovo teel sõiduautot BMW, mida juhtis 26-aastane mees. Piirivalvurid tuvastasid, et sõidukil puudub kehtiv liikluskindlustus ja mehele määrati rahatrahv 20 eurot.

19. detsembril teatati Mustvee kordonisse, et Peipsi järvel on paat, mille pardal on kolm inimest ja mis tehnilise rikke tõttu ei saa kaldane tulla. Piirivalvurid liikusid abivajava aluse juurde ning alustasid selle pukseerimist Omedu sadama suunas. Omedu jõe suudmes sai alus omal jõul edasi liikuda.

20. detsembril saabus Luhamaa piiripunkti riigist väljuvale suunale sõiduauto Nissan, mida juhtis 48-aastane mees. Kontrollimise käigus avastasid piirivalvurid sellest kiirusemõõteseadet avastada või selle tööd häirida võimaldava seadme. Mehele koostati väärteoprotokoll, seade võeti ära ja ta lahkus Venemaa Föderatsiooni suunas.

20. detsembril avastasid Mehikoorma piirivalvurid võimaliku piirirežiimi rikkumise Lämmijärvel. Sündmuskohale liikunud patrull leidis eest aluse, milles viibis üks inimene, kelle sõnul võis tuul viia võrgud esialgsest asukohast eemale ja võrke välja võttes võis toimuda piirirežiimi rikkumine. Mehele määrati rahatrahv.

20. detsembril saabus Koidula piiripunkti riiki sisenevale suunale veok DAF koos haagisega. Kontrollimise käigus tuvastasid piirivalvurid, et haagise tehasetähis on manipuleerimistunnustega. Haagis paigutati piiripunkti territooriumile täiendavaks ekspertiisiks. Veokit juhtinud mees liikus koos sõidukiga Venemaa Föderatsiooni suunas.

21. detsembril saabus Luhamaa piiripunkti riigist väljuvale suunale sõiduauto Mitsubishi, mida juhtis 33-aastane mees. Kontrollimisel avastati sõidukist tsiviilkäibes keelatud elektrišokirelv. Relv võeti ära ja mees lahkus koos sõidukiga Venemaa Föderatsiooni suunas.


IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargused
18. detsembril teatati politseile, et Rakveres Niine tänava ruumidest varastati gaasiballoone. Kahju on täpsustamisel.

18. detsembril teatati politseile, et Rakvere vallas Karitsa külas lõhuti eramu uks ja varastati tolmuimeja. Ukse lõhkumisega tekitati kahju 3000 eurot, vargusega tekitatud kahju on 450 eurot.

Ida-Virumaa

Raske tervisekahjustuse tekitamine
19. detsembril kella 5.15 paiku peksti Jõhvis Sompa tänava ööklubi juures 32-aastast meest. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 28-aastase mehe.

Kehalised väärkohtlemised
18. detsembril löödi Aseri aleviku korteris alkoholi tarvitamisel ja hiljem tekkinud tüli käigus noaga 28-aastast meest. Politsei kuulas kahtlustatavana üle 20-aastase mehe.

18. detsembril löödi Narvas Kangelaste tänava korteris 38-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 44-aastase mehe.

19. detsembril löödi Jõhvis Tartu maantee korteris 19-aastast neiut. Politseile on võimalik lööja teada.

19. detsembri öösel peksis tundmatu isik Narvas Kreenholmi tänaval 35-aastast meest.

20. detsembri öösel löödi Narvas Võidu prospekti korteris 34-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 32-aastase mehe.

20. detsembril peksid kaks tundmatut meest Kohtla-Järvel Järveküla tee toidukoha juures 27-aastast meest.

20. detsembril löödi Narvas Energia tänava ühiselamus 63-aastast meest. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 51-aastase mehe.

Vargused
18. detsembril teatati politseile, et Narvas Kadastiku tänava ametiruumist varastati monitor, veebikaamera ja teisi asju. Kahju on 269 eurot.

19. detsembril varastati Kohtla-Järvel Järveküla tee garaažist erinevaid tööriistu. Kahju on 9680 eurot.

19. detsembri öösel varastati Narvas Tallinna maanteele pargitud sõiduautost Chevrolet kott, milles olid tööriistad, DVD-mängija, mobiiltelefon ja muid asju. Kahju on 385 eurot.

19. detsembril teatati politseile, et Narvas Puškini tänavale pargitud sõiduautost Opel Omega varastati taksovarustus ja sularaha. Kahju on 810 eurot.


LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Kehaline väärkohtlemine
19. detsembril kella 17 paiku löödi Särevere alevis Mäe tänaval korteris omavahelise tüli käigus 41-aastast meest.

Läänemaa

Kehalised väärkohtlemised
19. detsembril kella 1 paiku löödi Haapsalus Posti tänaval meelelahutusasutuses 32-aastast meest.

19. detsembril kella 5 paiku löödi Haapsalus Posti tänaval meelelahutusasutuses 18-aastast naist.

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
20. detsembril kella 18 paiku löödi Häädemeeste alevikus Pärnu maanteel 22-aastast meest.

Omavoliline sissetung
20. detsembril seni teadmata ajal tungiti Tõstamaa alevikus Ringi tänaval majja, kust varastati sularaha ja muid esemeid. Kahju on 60 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi