Politseis registreeritud sündmused
22.12.2015


Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 106 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende seas oli 2 avaliku korra rasket rikkumist ja 44 varavastast kuritegu, sealhulgas 2 röövimist ja 32 vargust (eluruumidest 6, sõidukitest 5) ning 1 sõidukivargus või omavoliline kasutamine. Registreeriti 5 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 6 inimest. Tabati 15 alkoholijoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 335. Piirilt väljastati 5 sisenemiskeeldu.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
22. novembril teatati, et J. Koorti tänava korteris löödi 50-aastast naist. Lööja on politseile teada.

22. novembril teatati, et Kadaka tee toitlustusasutuses löödi 39-aastast meest.

22. novembril teatati, et Virbi tänava maja trepikojas tekkis 45-aastase ja 44-aastase mehe vahel füüsiline konflikt.

22. novembril teatati, et Uus-Sadama tänava hotellis löödi peretüli käigus 50-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 44-aastase mehe.

22. novembril teatati, et Õle tänava korteris löödi peretüli käigus 39-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 39-aastase mehe.

22. novembril teatati, et A.H. Tammsaare tee korteris tekitati peretüli käigus kehavigastusi 43-aastasele mehele. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 45-aastase naise.

22. novembril teatati, et Vene tänaval rünnati 21-aastast meest. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 27-aastase mehe.

22. novembril teatati, Pelguranna tänava korteris löödi peretüli käigus 77-aastast meest. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 42-aastase mehe.

22. novembril teatati, et Läänemere tee korteris löödi peretüli käigus 35-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 36-aastase mehe.

22. novembril teatati, et Puhangu tänava korteris tekkis tuttavate vahel tüli, mille käigus tekitati vigastusi 39-aastasele ja 31-aastasele naisele.

Vargused
22. novembril teatati, et Rävala puiestee firmaruumidest varastati sülearvutid ja mobiiltelefon. Vargusega tekitatud kahju on 1320 eurot.

22. novembril teatati, et Endla tänava hotelli parklas murti sisse sõiduautosse ja varastati riideid ning sularaha. Vargusega tekitatud kahju on 1930 eurot.

Harjumaa

Harjumaal olulisi kuriteoteateid ei registreeritud.

Juhtumid piiril
21. detsembril saabus Tallinna piiripunkti lennuga Istanbulist 1983. aastal sündinud Gruusia kodanik, kelle ütlused reisi eesmärgi kohta ei olnud usaldusväärsed ja tal puudusid piisavad rahalised vahendid. Talle koostati piiril väljastatud sisenemiskeeld ja isikule väljastatud Eesti Vabariigi Schengeni viisa tunnistati kehtetuks. Ta jääb kuni esimese tagasilennuni Tallinna lennujaama transiitalale.

21. detsembril saabus Tallinna piiripunkti lennuga Kiievist 1988. aastal sündinud Nigeeria Liitvabariigi kodanik, kelle ütlused reisi eesmärgi kohta ei olnud usaldusväärsed ja tal puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Mehele koostati piiril väljastatud sisenemiskeeld ning isikule väljastatud Eesti Vabariigi Schengeni viisa tunnistati kehtetuks. Ta jääb kuni esimese tagasilennuni Tallinna lennujaama transiitalale.


LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargus
21. detsembril laekus politseile teade, et öö jooksul on Põltsamaalt Lossi tänava kauplusest varastatud raudkapp, milles oli sularaha ning lotopiletid. Kahju on täpsustamisel.

Kehaline väärkohtlemine
20. detsembril teatati politseile, et Jõgeva vallas Jõgeva alevikus peksis 61-aastane mees oma 53-aastast elukaaslast. Kannatanu toimetati haiglasse.

Põlvamaa

Vargus
22. detsembril teatati, et Laheda vallas Tilsi külas murti sisse kauplusesse ja varastati alkoholi ja sigarette. Kahju on 241 eurot.

Tartumaa

Vargus
21. detsembril sai politsei teate, et Tartus varastati Kruusamäe tänavale pargitud sõiduauto BMW. Veidi hiljem leiti kirjeldatud sõiduk Kummeli tänavalt, sellel oli lõhutud tagumise luugi klaas ning varastatud autoraadio ja pagasiruumist uued rehvid. Kahju on täpsustamisel.

Viljandimaa

Kehaline väärkohtlemine
20. detsembril teatati politseile, et Viljandis teatri läheduses parkalas ründasid võõrad mehed kahte meest vanuses 20- ja 19-aastat.

Juhtumid piiril
21. detsembril saabus Luhamaa piiripunkti riigist väljuvale suunale sõiduauto Toyota, mida juhtis 51-aastane mees. Piirivalvurid tuvastasid, et sõiduki rehvid ei vasta kehtestatud nõuetele. Juhile määrati rahatrahv 16 eurot ja ta suunati koos sõidukiga tagasi Eestisse.

21. detsembril kontrollisid piirivalvurid Värska vallas sõiduautot BMW ning tuvastasid, et sellel puudub kehtiv tehnoülevaatus.


IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Vägivald võimuesindaja ja avalikku korda kaitsva muu isiku suhtes
21. detsembril löödi Narvas Vahtra tänaval asuvas asutuses politseiametnikku. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 48-aastase mehe. Politseiametnik tõsiseid vigastusi ei saanud.

Röövimine
21. detsembril teatati, et Narvas Kangelaste tänaval tungisid kaks meest korterisse, ründasid 38-aastast meest ja varastasid sularaha ning spordijalatsid. Kahju on 300 eurot. Politseile on üks võimalikest teo toimepanijatest teada.

Kehalised väärkohtlemised
21. detsembril löödi Narvas Võidu tänaval asuva meelelahutusasutuse ees 40-aastast meest.

21. detsembril teatati, et Kohtla-Järvel Järveküla teel löödi 31-aastast naist ja varastati mobiiltelefon. Kahju on 300 eurot. Politseile on võimalik teo toimepanija teada.

Vargus
21. detsembril teatati politseile, et Narvas Hoovi tänaval tungiti suvilasse ja varastati televiisor Philips. Kahju on 716 eurot.


LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa
 
Vargus
16. detsembril kella 8 paiku varastati Paides Tööstuse tänaval lukustamata sõiduautost puurvasar Hilti. Kahju on 620 eurot.
 
Läänemaa
 
Kehaline väärkohtlemine
20. detsembril kella 3 paiku löödi Haapsalus Posti tänaval meelelahutusasutuse ees 22-aastast meest.
 
Vargus
17. detsembril kella 17 paiku varastati Lihulas Tallinna maanteel kauplusest alkoholi. Kahju on 242 eurot.
 
Pärnumaa
 
Vargused
17. detsembril kella 17 paiku varastati Pärnus Hariduse tänaval korterist mobiiltelefon Samsung. Kahju on 516 eurot.
 
20. detsembril kella 21 paiku varastati Pärnus Supeluse tänaval lukustamata trepikojast lukustamata jalgratas Burhard. Kahju on 220 eurot.
 
Avaliku korra raske rikkumine
19. detsembril kell 8.50 rünnati Pärnus Vana-Rääma tänaval 27-aastast meesterahvast, kes sai viga.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi