Politseis registreeritud sündmused
28.12.2015


23. kuni 27. detsembrini registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 230 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 1 tapmine, 3 raskete tervisekahjustuste tekitamist, 3 avaliku korra rasket rikkumist ja 91 varavastast kuritegu, millest röövimisi oli 3 ja vargusi 79 (eluruumidest 14 ja sõidukitest 6). Sõidukivargusi ja omavolilisi kasutamisi oli 3. Registreeriti 15 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 21 inimest. Inimvigastustega liiklusõnnetusi joobes juhtide süül toimus 1. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 142 ja narkojoobes sõidukijuhte 7. Väärtegusid registreeriti 832. Piiril väljastati 7 sisenemiskeeldu, Eestist saadeti välja 3 inimest, Schengeni viisaeeskirja rikkumisi registreeriti 6 ning piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumisi 1.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Röövimine
24. detsembril teatati, et Pirital Aianduse teel peksti 23-aastast meest, kellelt rööviti seejärel mobiiltelefon ja käekell. Kahju on 500 eurot.

25. detsembril teatati, et Kesklinnas Viru väljakul tekitasid kaks meest kehavigastusi kahele 18-aastasele mehele, kellest ühelt varastati rahakott. Kahtlustatavana peeti kinni 18-aastane mees.

Raske tervisekahjustuse tekitamine
25. detsembril teatati, et Põhja-Tallinnas Niine tänaval asuvas majas tekitati kehavigastus 38-aastasele mehele.

26. detsembril teatati, et Kesklinnas Pärnu maanteel asuvas majas tekitas 27-aastane mees kehavigastusi 33-aastasele mehele. Kahtlustatav peeti kinni.

Kehalised väärkohtlemised
23. detsembril teatati, et Kesklinnas Pärnu maanteel tekitati kehavigastusi 29-aastasele mehele.

24. detsembril teatati, et Nõmmel Pärnade puiesteel asuvas majas tekitati kehavigastusi 39-aastasele naisele. Politseile on võimalik lööja teada.

24. detsembril teatati, et Lasnamäel K. Kärberi tänaval asuva maja korteris tekitas 46-aastane mees kehavigastusi 50-aastasele naisele ja 28-aastasele naisele. Kahtlustatav peeti kinni.

24. detsembril teatati, et Kesklinnas Turu tänaval tekitas 42-aastane mees kehavigastusi 30-aastasele naisele. Kahtlustatav peeti kinni.

24. detsembril teatati, et Põhja-Tallinnas Tehnika tänaval asuva maja korteris tekitas 25-aastane mees kehavigastusi 28-aastasele naisele. Kahtlustatav peeti kinni.

25. detsembril teatati, et Lasnamäel Linnamäe teel asuva maja korteris tekitati kehavigastusi 44-aastasele naisele. Politseile on võimalik lööja teada.

25. detsembril teatati, et Nõmmel Tähetorni tänaval tekitati kehavigastusi 21-aastasele mehele.

26. detsembril teatati, et Kesklinnas Suur-Karja tänaval tekitati kehavigastusi 33-aastasele mehele.

27. detsembril teatati, et Lasnamäel Läänemere teel asuva maja korteris tekitas 34-aastane mees kehavigastusi 35-aastasele naisele.

27. detsembril teatati, et Nõmmel Rohula tänaval tekitati kehavigastusi 47-aastasele mehele.

Vargused
23. detsembril teatati, et Kesklinnas Narva maanteel seisnud kaubikust varastati mootorsaag. Kahju on 1500 eurot.

24. detsembril teatati, et Lasnamäel Läänemere teel asuva maja korterist varastati tahvelarvuti, ehteid ja käekell. Kahju on 1500 eurot.

25. detsembril teatati, et Kristiines Tiiva tänaval asuvast majast varastati sularaha, ehteid ja arvuti. Kahju on 1100 eurot.

25. detsembril teatati, et Nõmmel Toome puiesteel asuva maja korterist varastati kaks arvutit ja kaks fotokaamerat. Kahju on 3000 eurot.

26. detsembril teatati, et Kentmanni tänaval asuvast poest varastati ehteid. Kahju on 1000 eurot.

26. detsembril teatati, et Pärnu maanteel seisnud autost varastati mänguasju. Kahju on 1500 eurot.

26. detsembril teatati, et Nõmmel Rännaku puiesteel asuvast kaubikust varastati tööriistu. Kahju on 2400 eurot.

27. detsembril teatati, et Kesklinnas Pronksi tänaval asuvast poest varastati riideid. Kahju on 1300 eurot.

27. detsembril teatati, et Kesklinnas E. Viiralti tänaval seisnud autost varastati sülearvuti, käekell ja muid isiklikke asju. Kahju on 1200 eurot.

27. detsembril teatati, et ajavahemikul 23. detsembrist 27. detsembrini on Lasnamäel Priisle teel asuvalt ehitusobjektilt varastatud ehitusmaterjale. Kahu on 5000 eurot.

Harjumaa

Röövimine
27. detsembril teatati, et Maardus Kellamäe tänaval asuva maja korteris tekitati kehavigastusi 36-aastasele mehele ning võeti temalt ära sülearvuti.

Kehalised väärkohtlemised
24. detsembril teatati, et Raasiku vallas Pargi tänaval asuva maja korteris tekitas 43-aastane mees kehavigastusi 66-aastasele naisele. Kahtlustatav peeti kinni.

26. detsembril teatati, et Kuusalu vallas Mõisa teel asuvas baaris tekitati kehavigastusi 30-aastasele mehele, 39-aastasele mehele ja 40-aastasele mehele. Kahtlustatavana peeti kinni 33-aastane mees.

26. detsembril teatati, et Kernu vallas Kaasiku külas tekitati kehavigastusi 69-aastasele mehele. Politseile on võimalik lööja teada.

26. detsembril teatati, et Kuusalu vallas Torni tänaval asuva maja korteris tekitas 42-aastane mees kehavigastusi 35-aastasele naisele. Kahtlustatav peeti kinni.

Vargused
24. detsembril teatati, et Viimsi vallas Rohuneeme teel asuvast hoonest varastati keevitusaparaat, akutrell, ketaslõikur, mootorsaag ja muid tööriistu. Kahju on 5500 eurot.

25. detsembril teatati, et Saue linnas Paju tänaval asuvalt ehitusobjektilt varastati töövahendeid ja kütust. Kahju on 300 eurot.

Juhtumid piiril
23. detsembril kontrollis Tallinna kordoni patrull Lootsi tänaval Soome vabariigi kodanikku, kelle juurest leiti tsiviilkäibes keelatud kasteet ja teleskoopnui. Relvad võeti mehelt ära ja alustati väärteomenetlust.

24. detsembril väljastati piiril sisenemiskeeld Gruusia kodanikule, kel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi ning piisavad elatusvahendid. Mehe viisa tunnistati kehtetuks ja ta lahkus lennureisiga Istanbuli.


LÕUNA PREFEKTUUR

Põlvamaa

Kehaline väärkohtlemine
27. detsembril teatati, et Räpinas Võhandu tänaval sisenesid korterisse kaks korteri valdajale tuttavat meest, ründasid teda ning võtsid ära sülearvuti. Politsei pidas kahtlustatavad kinni ning sülearvuti tagastati omanikule. Meedikute abi keegi ei vajanud.

Tartumaa

Tapmine
27. detsembri hommikul laekus politseile teade, et Tartus Jakobi tänaval Toomemäe nõlval leiti 45-aastase mehe vägivallatundemärkidega surnukeha.

Vargused
Politseile teatati, et 27. detsembril tungiti Laeva vallas tanklasse ja varastati sigarette, alkoholi ja karastusjooke. Kahju on täpsustamisel.

26. detsembril teatati, et möödunud päevade jooksul on Peipsiääre vallas Sipelga külas sisse murtud talumaja abihoonesse ja varastatud muruniiduk Hecht ja murutrimmer. Kahju on täpsustamisel.

26. detsembril teatati, et Tartus Raatuse tänaval lõhuti sõiduauto Volvo aknaklaas ning sõidukist varastati GPS-seade Garmin. Seadme väärtus on 325 eurot. Lõhkumisega tekitatud kahju on täpsustamisel.

24. detsembril laekus politseile teade, et Tartus näituse tänaval varastati kuurist kütust, nurksaag, tööriistakast, ketaslõikur ja muid tööriistu. Kahju on ligi 900 eurot.

Avaliku korra raske rikkumine
26. detsembril teatati politseile, et Tartus Sepa tänaval põgenes kauplusest alkoholipudeli lõhkunud mees, keda asus otsima turvafirma autopatrull. Mõne aja pärast mees tabati ning kinnipidamise käigus lõi joobetunnustega mees turvatöötajat noaga. Kuna viimane kandis kuulivesti, siis juhtumi käigus keegi viga ei saanud. Kahtlustatav toimetati Tartu arestimajja.

25. detsembril teatati, et Tartus Tehase tänaval takistasid kolm isikut ühe sõiduki liiklemist, ründasid neid korrale kutsuma tulnud sõiduki juhti ja lõhkusid ära sõiduki tagumise tuuleklaasi. Politsei pidas isikud kinni. Kannatanu pöördus vigastuste fikseerimiseks traumapunkti.

Valgamaa

Avaliku korra raske rikkumine
26. detsembri öötundidel sai politsei teate, et Valgas Raja tänaval tekkis seltskonnas tüli, mis päädis kaklusega ning mille tagajärjel vajas meedikute abi kolm meest.

Kehaline väärkohtlemine
25. detsembril teatati, et Puka vallas ründas joobes 36-aastane mees oma endist abikaasat ja viimase alaealist poega.

Vargus
23. detsembril teatati, et öö jooksul on Valgas Pedeli tänaval sisse murtud korterisse. Lõhkumise ja vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

Viljandimaa

Omavoliline sissetung
26. detsembril sai politsei teate, et möödunud päevade jooksul on sisse murtud Viljandis Ugala puiestee elumajja. Kahju on täpsustamisel.

Avaliku korra rikkumine
25. detsembril teatati politseile, et Suure-Jaani vallas Jaska külas ründasid tundmatud isikud võõrasse sõidukisse istunud 46-aastast meest. Kannatanu toimetati haiglasse.

Võrumaa

Vargus
25. detsembril teatati, et Mõniste vallas Tursa külas varastati talumaja hoovilt sõiduauto Volkswagen Polo väärtusega 2500 eurot, sularaha ning dokumendid.

Juhtumid piiril
23. detsembril saabus Koidula piiripunkti riigist väljuvale suunale sõiduauto Saab, mida juhtis 57-aastane mees. Kontrollimisel selgus, et sõiduki tehasetähis oli manipuleerimistunnustega ja see paigutati täiendavaks ekspertiisiks arestiplatsile. Juht lahkus Venemaa Föderatsiooni.

24. detsembril saabus Luhamaa piiripunkti riigist väljuvale suunale sõiduauto Chrysler, mida juhtis 45-aastane mees. Sõiduki kontrollimise käigus avastasid piirivalvurid sellest tsiviilkäibes keelatud teleskoopnuia. Relv võeti juhilt ära ning ta lahkus koos sõidukiga Venemaa Föderatsiooni suunas.

25. detsembril saabus Luhamaa piiripunkti riigist väljuvale suunale 51-aastane Tadžikistani kodanik, kelle kontrollimisel selgus, et ta on Schengeni territooriumil seadusliku aluseta viibinud 23 kalendripäeva ning neist ühe Eestis. Isikule määrati rahatrahv, koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks ning kohaldati sissesõidukeeld üheks aastaks.

26. detsembril saabus Luhamaa piiripunkti 41-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik, kelle kontrollimisel selgus, et tema viisa ei ole veel ajaliselt kehtima hakanud ja seega puudub tal seaduslik alus riiki sisenemiseks. Naine saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.


IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargused
23. detsembril teatati, et Tamsalu vallas Sääse alevikus murti sisse garaažiboksi ja varastati kompressor, akutrell ning elektrisaag. Kahju on 410 eurot.

23. detsembril teatati, et Rakveres F.G Adoffi tänaval murti sisse firma hoonesse ja varastati rahakott sularahaga. Kahju on 550 eurot.

24. detsembril teatati, et Laekvere alevikus varastati eramaja abiruumist ATV Honda 500 (reg. nr 7983EK). Kahju on 4000 eurot.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
23. detsembril löödi Narvas Rohelisel tänaval 64-aastast meest. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 30-aastase mehe.

24. detsembril teatati, et Narvas Tallinna maanteel tekkinud peretüli käigus löödi 41-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 30-aastase mehe.

26. detsembril tungiti Narvas Vahtra tänaval tekkinud peretüli käigus kallale 41-aastasele naisele. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 32-aastase mehe.

26. detsembril tungiti Narvas Puškini tänaval asuvas baaris kallale 24-aastasele mehele.

27. detsembril teatati, et Narvas Vestervalli tänaval rünnati 21-aastast meest.

27. detsembril teatati, et Jõhvis Rakvere tänaval rünnati 46-aastast meest.

27. detsembril teatati politseile, et Kohtla-Järvel Pärna tänaval löödi 19-aastast meest.

Vargused
24. detsembril teatati, et Narvas Mustika tänaval murti sisse suvilasse ja varastati DVD-mängija ning muud vara. Kahju on 439 eurot.

25. detsembril teatati, et Kohtla-Järvel Sõpruse tänaval varastati sõiduautolt neli rehvi koos velgedega. Kahju on 640 eurot.

26. detsembril teatati, et Jõhvi külas Mooni tänaval tungiti garaaži ja varastati elektrilised tööriistad ning sõiduauto videoregistraator. Kahju on 1080 eurot.

27. detsembril varastati Kohtla-Järvel Ehitajate teel eramaja territooriumil asuvast garaažist nõud ja kalastamisvahendid. Kahju on 427 eurot.


LÄÄNE PREFEKTUUR

Hiiumaa

Kehaline väärkohtlemine
25. detsembril kella 16 paiku löödi Emmaste vallas talus omavahelise tüli käigus 51-aastast naist. Kahtlustatavana peeti kinni 53-aastane mees.

Läänemaa

Kehalised väärkohtlemised
26. detsembril südaöö paiku löödi Haapsalus Kastani tänaval korteris 29-aastast naist. Kahtlustatavana peeti kinni 30-aastane mees.

26. detsembril kella 3 paiku löödi Haapsalus Karja tänaval majas 23-aastast meest.

27. detsembril kella 3 paiku löödi Haapsalus Posti tänaval meelelahutusasutuse ees 37-aastast meest.

Pärnumaa

Kehalised väärkohtlemised
26. detsembril kella 20 paiku löödi Pärnus Suur-Sepa tänaval korteris omavahelise tüli käigus terava esemega 61-aastast meest. Kahtlustatavana peeti kinni 51-aastane naine.

27. detsembril kella 13 paiku löödi Pärnus Karusselli tänaval omavahelise tüli käigus 25-aastast meest.

27. detsembril kella 17 paiku löödi Pärnus Suur-Sepa ja Karja tänava ristmikul omavahelise tüli käigus 28-aastast naist. Kahtlustatavana peeti kinni 32-aastane mees.

Raplamaa

Vargus
23. detsembril kella 16 paiku varastati Raplas Ööbiku tänaval korterist sülearvuti HP. Kahju on 100 eurot.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine
20. detsembril kella 4 paiku löödi Kuressaares Vallimaa tänaval hoovis 23-aastast meest.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi