Politseis registreeritud sündmused
29.12.2015


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 91 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 1 raskete tervisekahjustuste tekitamine, 4 avaliku korra rasket rikkumist ja 46 varavastast kuritegu, millest röövimisi oli 1 ja vargusi 33 (eluruumidest 6 ja sõidukitest 4). Sõidukivargusi ja omavolilisi kasutamisi oli 1. Registreeriti 1 inimvigastustega liiklusõnnetus, milles sai vigastada 1 inimene. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 19, väärtegusid registreeriti 377 ning piiril väljastati 9 sisenemiskeeldu.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
28. detsembril teatati, et Kesklinnas Mere puiesteel löödi 24-aastast meest.

28. detsembril teatati, et Lasnamäel K. Kärberi teel asuvas korteris põhjustas 27-aastane mees füüsilist valu 23-aastasele naisele.

28. detsembril teatati, et Lasnamäel Anni tänaval asuvas korteris põhjustas 41-aastane mees füüsilist valu 40-aastasele naisele.

Vargused
28. detsembril teatati, et Kesklinnas K. Türnpu tänaval seisnud sõidukist varastati erinevaid esemeid. Kahju on 3700 eurot.

28. detsembril teatati, et Pirital Näsiniine teel asuvast eramust varastati kaks sülearvutit. Kahju on 2200 eurot.

28. detsembril teatati, et Haaberstis Rannaniidu teel asuvalt territooriumilt varastati kaks pinnasetihendajat. Kahju on 15 000 eurot.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
28. detsembril teatati, et Loksa linnas Nooruse tänaval ründas 40-aastane naine tüli käigus 22-aastast naist.

28. detsembril teatati, et Viimsi vallas Haabneeme alevikus ründas 42-aastane mees 37-aastast naist, põhjustades kehavigastusi ja füüsilist valu.

Vargus
28. detsembril teatati, et Viimsi vallas Tammneeme külas asuvast suvilast varastati tehnikat ja tööriistu. Kahju on 15 400 eurot.

Juhtum piiril
28. detsembril väljastati piiril sisenemiskeeld kahele Ukraina kodanikule, kel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi ning piisavad elatusvahendid. Kiievisse lendamiseni on naised Tallinna Lennujaamas.


LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa
 
Kehaline väärkohtlemine
28. detsembril teatati politseile, et Jõgeva vallas Teilma külas ründas tuttav mees 45-aastast meest põhjustades talle füüsilist valu ja tervisekahjustuse.
 
Kelmus
Politseile laekus teade, et 20. detsembril saatis vastavalt interneti oksjonikeskkonnas sõlmitud kokkuleppele 26-aastane naine oma mobiiltelefoni LG ja sularaha 100 eurot ühte Lääne-Virumaa pakiautomaati ja pidi vahetuskaubana vastu saama telefoni iPhone, kuid ei ole seda tänaseni saanud.  Kahju on 369 eurot.
 
Tartumaa
 
Kehaline väärkohtlemine
27. detsembril teatati, et Tartus Mõisvahe tänaval tekkis kahe mehe vahel tüli, mille käigus üks lõi teist. Kannatanu vigastused fikseeriti traumapunktis.
 
Valgamaa
 
Vargus
28. detsembril laekus politseile teade, et Valgas Pikal tänaval murti sisse kauplusesse ja varastati 10 plokki sigarette. Kahju on 384 eurot.
 
Võrumaa
 
Kehaline väärkohtlemine
28. detsembril sai politsei teate, et Antsla vallas Tsooru külas lõi tuttav mees korduvalt 28-aastast meest põhjustades talle füüsilist valu ja tervisekahjustuse.
 
Juhtumid piiril
28. detsembril saabus Luhamaa piiripunkti riigist väljuvale suunale sõiduauto Nissan, mida juhtis 41-aastane mees. Sõiduki kontrollimise käigus avastasid piirivalvurid sellest kiirusemõõteseadet avastava või selle tööd häirida võimaldava seadme. Seade võeti ära ning isik lahkus koos sõidukiga Venemaa Föderatsiooni.
 
28. detsembril saabus Luhamaa piiripunkti riiki sisenevale suunale 36-aastane mees, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et tema viisa on ajaliselt kehtetu ja seega puudub tal seaduslik alus riiki sisenemiseks. Mehele väljastati riiki sisenemise keeld ja ta suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.
 

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Olulisi teateid ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
27. detsembril tungiti kallale 21-aastasele mehele ja 24-aastasele naisele. Politseile on võimalik teo toimepanija teada.

28. detsembril tulistati Narvas Kreenholmi tänaval õhupüssist jalga 32-aastast meest. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 19-aastase mehe.

Vargus
28. detsembril teatati, et Kohtla-Järvel Endla tänaval asuvast firmast varastati sülearvuti ja mobiiltelefon. Kahju on 720 eurot.


LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Kehalised väärkohtlemised
24. detsembril kella 2 paiku löödi Paides Uuel tänaval majas omavahelise tüli käigus 29-aastast meest. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

24. detsembril südaöö paiku löödi Väätsa vallas Paide teel 17-aastast noormeest. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine
24. detsembril kella 11 paiku tekitati Haapsalus Tamme tänaval korteris omavahelise tüli käigus valu 19-aastasele naisele. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

Pärnumaa

Kehalised väärkohtlemised
28. detsembril kella 10 paiku löödi Sauga vallas Tammiste külas majas 32-aastast meest. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

28. detsembril kella 9 paiku tulistati Pärnus Kooli tänaval omavahelise tüli käigus pneumorelvast 28-aastast meest. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 49-aastase mehe.

Vargus
Ööl vastu 20. detsembrit varastati Pärnus Tare tänaval maja ees parkinud sõiduauto järelhaagisest 12 jõulukuuske. Kahju on 240 eurot.

Röövimise katse
28. detsembril kella 6 paiku tungiti Pärnus Vee tänaval toitlusasutusse eesmärgiga varastada kontoriruumidest sularaha. Kontoriruumidesse siseneda ei õnnestunud ja kurjategija põgenes.

Saaremaa

Kehalised väärkohtlemised
27. detsembril kella 15 paiku löödi Kuressaares Niidu tänaval majas omavahelise tüli käigus 67-aastast naist.

25. detsembril kella 20 paiku löödi Lääne-Saare vallas Hirmuste külas talus omavahelise tüli käigus terava esemega 46-aastast meest. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

Vargused
27. detsembril avastati, et Kihelkonna vallas Kurevere külas on garaažist varastatud erinevaid esemeid. Kahju on 500 eurot.

26. detsembril kella 14 ja 16 vahel varastati Leisi alevikus metsast rajakaamera. Kahju on 250 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi