Politsei soovib kõigile rahumeelset aastavahetust
31.12.2015


Politsei soovib kõigile tujuküllast ja rahumeelset aastavahetust, kainet mõistust ning turvalist uue aasta algust.

Põhja prefektuuri operatiivjuhi Toomas Kaarjärve sõnul tuleks inimestel ennekõike säilitada rahulik meel, et vältida peomeeleolus sekeldustesse sattumist. „Uue aasta ööl ei kehti öörahu, kuid siiski tasuks üksteisega arvestada ning piirangutest hoolimata austada kaaselanike rahu. Kindlasti tuleks varakult mõelda sellele, kes on seltskonnas kaine juht või leida alternatiivseid transpordivahendeid, et turvaliselt liigelda. Vanematel tasub juba päeva esimesel poolel lastega plaanid läbi rääkida, et kõik oleksid kursis kus ja kellega uut aastat vastu võetakse. Seltskonnaga liikudes soovitan kaaslastel silma peal hoida, et keegi kuskile maha ei jääks. Alkoholi joobes inimene on paratamatult kerge saak kurjategijale ning risk liikluses. Arvestades viimaste päevade miinuskraade tuleb hoolikalt jälgida, et keegi kauemaks kuskile lebama ei jää ning abivajajast tuleb kohe teada anda,“ ütles Kaarjärv.

Aastavahetusel on korrakaitsjaid rohkem tänavatel kui tavapäraselt, kuna oodata on ka suuremat inimeste hulka ja kogunemisi. Politseinike tähelepanu on eeskätt suunatud avaliku korra tagamisele ja liikluse rahustamisele.
„Soovin kõigile turvalist aasta vahetust. Olge üksteise suhtes mõistlikud, pidage piiri alkoholiga ning ärge peomeeleolus endale ega teistele liiga tehke,“ lisas Kaarjärv.

Helen Uldrich
PPA pressiesindaja
612 4052
51 65258

 
Tagasi