Politseis registreeritud sündmused
01.02.2016


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 175 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas üks raskete tervisekahjustus, kolm avaliku korra rasket rikkumist, 81 varavastast kuritegu, sealhulgas kolm röövimist, 66 vargust (11 eluruumidest ja kümme sõidukitest) ja kolm sõidukivargust ja omavolilist kasutamist. Registreeriti 11 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hullus üks ja sai vigastada 27 inimest. Tabati 58 alkoholi- ja kolm narkojoobes sõidukijuhti. Registreeriti 693 väärtegu. Möödunud nädala jooksul registreeriti euro võltsimisega seotud kuritegusid 2. Piiril väljastati kolm sisenemiskeeldu. Registreeriti kas riigipiiri ebaseaduslikku ületamist ja peeti kinni neli inimest. Eestist saadeti välja üks inimene.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Ähvardamine
29. jaanuaril teatati, et tuttav 34-aastane mees ähvardab telefoni teel 28-aastast naist. Politsei pidas mehe kinni.

Kehalised väärkohtlemised
29. jaanuaril teatati, et Lasnamäel Laagna tee bussipeatuses lõi tundmatu mees 33-aastast meest, põhjustades talle tervisekahjustusi.

29. jaanuaril teatati, et Kesklinnas Mere puiesteel lõid tuttavad 19-aastane naine ja kaks meest 23-aastast meest, põhjustades talle tervisekahjustusi. Lisaks varastasid nad mehe sülearvuti. Teo arvatavad toimepanijad on politseile teada.

29. jaanuaril teatati, et Kesklinnas A. Laikmaa tänaval lõi 31-aastane mees 24-aastast meest, põhjustades talle tervisekahjustusi. Politsei pidas lööja kinni.

29. jaanuaril teatati, et Lasnamäel Vesse tänava kaupluses ründas 30-aastane mees 27-aastast naist, põhjustades talle füüsilist valu. Politsei pidas mehe kinni.

30. jaanuaril teatati, et Nõmmel Pärnu maanteel asuvas korteris lõi 26-aastane mees 27-aastast meest. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

30. jaanuaril teatati, et Kesklinnas Vana-Viru tänaval asuvas klubis lõi joobes 26-aastane mees 20-aastast turvatöötajat, põhjustades talle füüsilist valu.

30. jaanuaril teatati, et Kesklinnas Voorimehe tänaval asuvas baaris oli konflikt 38- ja 36-aastase mehe vahel. Politsei toimetas 38-aastase mehe jaoskonda.

30. jaanuaril teatati, et Lasnamäel Ümera tänaval asuvas korteris ründas tuttav 51-aastane mees 42-aastast naist, põhjustades talle tervisekahjustusi.

30. jaanuaril teatati, et Kesklinnas Pärnu maanteel seisnud taksos oli konflikt kahe 38- ja 32-aastase mehe vahel.

30. jaanuaril teatati, et Lasnamäel Peterburi teel lõid kaks meest 29-aastast meest, põhjustades talle tervisekahjustusi.

30. jaanuaril teatati, et Põhja-Tallinnas Niine ja Vana-Kalamaja nurgal lasi noorem mees taksojuhile näkku pipragaasi, kuna viimane ei olnud nõus teenindama ebaviisakaid kliente.

31. jaanuaril teatati, et Narva maanteel lõi tuttav mees 40-aastast meest, põhjustades talle tervisekahjustusi. Arvatav lööja on politseile teada.

31. jaanuaril teatati, et Lasnamäel Raadiku tänaval ründas 37-aastane mees 28-aastast naist, Politsei pidas mehe kinni.

31. jaanuaril teatati, et Lasnamäel Paasiku tänaval lõi 43-aastane mees 43-aastast naist. Politsei pidas mehe kinni.

31. jaanuaril teatati, et Mustamäel Sõpruse puisteel asuvas korteris lõi 45-aastane mees 32-aastast naist, põhjustades talle tervisekahjustusi. Politsei pidas mehe kinni.

31. jaanuaril teatati, et Lasnamäel Ümera tänaval asuvas korteris ründas tüli käigus tuttav 76-aastane mees noaga 32-aastast meest. Politsei pidas ründaja kinni.

31. jaanuaril teatati, et Lasnamäel Pae tänaval asuvas korteris lõi 44-aastane mees 26-aastast naist. Politsei pidas mehe kinni.

Röövimised
29. jaanuaril teatati, et Kristiines Sõpruse puiesteel asuva kaupluse sularahaautomaadi juures üritasid 20-, 27- ja 26-aastased mehed röövida kahte 63-aastast meest, põhjustades neile tervisekahjustusi. Teo arvatavad toimepanijad peeti kinni.

30. jaanuaril teatati, et Mustamäel Mustamäe teel asuvas kortermaja trepikojas ähvardasid kaks tundmatud meest relvataolise esemega 27-aastast meest. Röövlid võtsid mehelt telefoni tema telefoni ja rahakoti. Kahju on 375 eurot.

Vargused
29. jaanuaril teatati, et Kesklinnas Vabaduse väljakul asuvast hotellitoast on varastatud sularaha, sülearvuti ja teisi esemeid. Kahju on 1600 eurot.

29. jaanuaril teatati, et Haaberstis Sõõru tänaval asuvast eramust on varastatud kaks sülearvutid. Kahju on 3800 eurot.

29. jaanuaril teatati, et Lasnamäel Läänemere teel seisnud sõiduautost on varastatud keevitusaparaat ja teisi tööriistu. Kahju on 6200 eurot.

30. jaanuaril teatati, et Põhja-Tallinnas Erika tänaval asuvast soojakust on varastatud tööriistu. Kahju on 3600 eurot.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
29. jaanuaril teatati, et Keilas Keskväljaku tänaval lõi 19-aastane mees 43-aastast meest, põhjustades talle tervisekahjustusi. Politsei pidas ründaja kinni.

31. jaanuaril teatati, et Paldiskis Rae tänaval asuvas korteris lõi 30-aastane mees 30-aastast naist, põhjustades talle füüsilist valu. Politsei pidas mehe kinni.

31. jaanuaril teatati, et Saku vallas Kajamaa külas lõi 48-aastane mees 56-aastast naist, põhjustades talle kehavigastusi.

Vargused
29. jaanuaril teatati, et Kernu vallas Kaasiku külas asuvast eramust on varastatud sülearvutid, peegelkaamera, mängukonsool ja teisi esemeid. Kahju on 5000 eurot.

30. jaanuaril teatati, et Paldiskis asuvast ehitusobjektilt on varastatud tööriistu. Kahju on 800 eurot.


LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargus
31. jaanuaril sai politsei teate, et Staadioni tänaval tungiti sisse seal seisnud sõiduautosse Volkswagen ja varastati sülearvuti HP, diagnostikaseade, automakk ja jope. Kahju on 360 eurot.

30. jaanuaril teatati politseile, et Haaslava vallas Kriimani külas tungiti sisse suvilasse ja varastati elektrilisi tööriistu ja trimmer. Kahju on täpsustamisel.

29. jaanuaril laekus politseile teade, et Tartus Soola tänava majutusasutuses peatunud mehel käis külas tuttav mees, kes lahkudes võttis kaasa erinevat alkoholi ja sularaha 960 eurot. Kahju on täpsustamisel.

Valgamaa

Vargus
30. jaanuari pärastlõunal teatati, et Valgas Roosi tänaval murti sisse keldriboksi ja varastati erinevaid tööriistu ning lõhuti laste mänguasi. Kahju on 1290 eurot.

Juhtumid piiril
29. jaanuaril märkasid Saatse kordoni piirivalvurid ajutise kontrolljoone ületuse Pihkva järvel ühe isiku poolt Eesti Vabariigist Venemaa Föderatsiooni ja tagasi. Sündmuskohale liikunud piirivalvurid tuvastasid, et piiri rikkunud isiku näol oli tegemist Läti kalastajaga, kes rikkumist ka tunnistas. Mehele määrati rahatrahv 48 eurot.

29. jaanuari saabus Luhamaa piiripunkti riiki sisenevale suunale 19-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik. Naise dokumentide kontrollimisel tuvastasid piirivalvurid, et tema viisa on ajaliselt kehtetu ja ta saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

30. jaanuaril saabus Luhamaa piiripunkti riigist väljuvale suunale sõiduauto Mercedes-Benz, mille roolis oli 55-aastane mees. Sõiduki kontrollimisel avastasid piirivalvurid sellest tsiviilkäibes keelatud elektrišokirelva. Relv võeti ära ja mees koos sõidukiga lahkus Venemaa Föderatsiooni.

30. jaanuaril teatati Varnja piirivalvuritele, et Peipsi järvel umbes 300 meetrit kaldast vajusid kaks meest karakatiga jääprakku. Karakat jäi vette, inimesed pääsesid tervetena kaldale. Piirivalvurid tähistasid ja fikseerisid sündmuspaiga.


IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vägivald võimuesindaja ja avalikku korda kaitsva muu isiku suhtes
29. jaanuaril löödi Vinni vallas 43-aastast politseiametnikku. Teo toime pannud 22-aastasele mehele on esitatud kahtlustus.

Vargused
30. jaanuaril teatati, et Laekvere vallas Vassivere külas murti sisse suvemajja ja kõrvalhoonesse ning varastati muruniiduk, pakendatud välisuks ja kolm purki polüuretaanvahtu. Kahju on 700 eurot.

30. jaanuaril teatati, et Rakveres Koidula tänaval murti sisse kauplusesse ja varastati kaks sülearvutit, kaks sülearvutilaadijat, võtmekomplekt ning IBM dokk. Kahju on 433 eurot.

31. jaanuaril teatati, et Tapa vallas Tõõrakõrve külas murti sisse eramusse ja varastati kummipaat, keevitusaparaat ning autopoleerimisaparaat. Lisaks murti sisse garaaži, kust varastati murutraktor, mootorsaag, elektrisaag ja muud vara. Kahju on täpsustamisel.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
29. jaanuaril tungiti Kohtla-Järvel Salu tänaval kallale 25-aastasele mehele. Politseile on teo võimalik toimepanija teada.

30. jaanuaril tungiti Narvas Tallinna maanteel kallale 46-aastasele mehele.

Vargused
30. jaanuaril teatati, et Narvas lõhuti Puškini tänaval parkinud väikebussi aknaklaas ja varastati navigatsiooniseade, mantel, kaks koertele mõeldud puuri ning alkoholi. Kahju on 730 eurot.

30. jaanuaril teatati, et Narvas Kangelaste tänaval murti keldriboksi ja varastati jalgratas. Kahju on 240 eurot.

Omastamine
29. jaanuaril omastati Narvas Kreenholmi tänaval asuvas kaupluses 56-aastasele naisele kuuluv rahakott koos sularaha ja pangakaartidega. Kahju on 556 eurot.


LÄÄNE PREFEKTUUR
 
Järvamaa
 
Asja omavoliline kasutamine
31. jaanuaril kell 4.35 varastati Türi vallas Oisu külas hoonest traktor MTZ. Sõiduk leiti hiljem Oisu-Käravere-Taikse maanteelt.
 
Pärnumaa
 
Kehaline väärkohtlemine
29. jaanuaril kell 6.20 löödi Pärnus Suur-Jõekalda tänaval korteris terava esemega 37-aastast meest. Teo arvatav toimepanija peeti kinni.

Vargus
25. jaanuaril kella 19.10 avastati, et Pärnus Riia maanteel on varastatud mobiiltelefon. Kahju on 500 eurot.
 
31. jaanuaril kella 15 paiku avastati, et Tori vallas Rätsepa külas on majadest varastatud kaminahjud. Kahju on 670 eurot.
Raplamaa
 
Kehaline väärkohtlemine
29. jaanuaril kell 20.40 löödi Järvakandi alevis korteris omavahelise tüli käigus 25-aastast naist. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi