Politseis registreeritud sündmused
03.02.2016


Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 84 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 4 avaliku korra rasket rikkumist ja 43 varavastast kuritegu, sealhulgas 1 röövimine ja 34 vargust (eluruumidest 4, sõidukitest 3). Registreeriti 3 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 4 inimest. Inimvigastustega liiklusõnnetusi joobes juhtide süül toimus 3. Tabati 8 alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 325 väärtegu. Piirilt väljastati 2 sisenemiskeeldu.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Ähvardamine
31. detsembril teatati, et Arbu tänava korteris ähvardati noaga 61-aastast naist ja 64-aastast meest. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 29-aastase mehe.

Kehalised väärkohtlemised
2. veebruaril teatati, et Kungla tänava korteris löödi peretüli käigus 48-aastast naist. Lööja on politseile teada.

2. veebruaril teatati, et Sõle tänava kortermaja trepikojas löödi 22-aastast meest.  Politsei pidas kahtlustatavana kinni 19-aastase mehe.

2. veebruaril teatati, et Jakobi tänaval löödi väidetavalt 30-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 35-aastase mehe.

Röövimine
2. veebruaril teatati, et Akadeemia teel löödi 44-aastast meest ja võeti ära tema mobiiltelefon. Rööviga tekitatud materiaalne kahju on selgitamisel. 

Vargused
2. veebruaril teatati, et Hobujaama tänaval varastati avaldaja nägemisprillid. Vargusega tekitatud kahju on 1490 eurot.

2. veebruaril teatati, et Ilmarise tänava hotellitoast varastati käekell, mobiiltelefon ja rahakott sularahaga. Vargusega tekitatud kahju on 1820 eurot.

2. veebruaril teatati,  et Raua tänava korteri keldrist varastati ehitustööriistu. Vargusega tekitatud kahju on 2000 eurot.

Harjumaal olulisi kuriteoteateid ei registreeritud.

Juhtumid piiril
2. veebruaril kontrollis Tallinna kordoni toimkond Tallinnas Lootsi tänaval Eesti Vabariigi registreerimismärgiga sõidukit Mitsubishi. Sõidukis viibis kaasreisijana 1980. aastal sündinud Eesti Vabariigi kodanik, kes kandis temale kuuluvas käekotis tsiviilkäibes keelatud elektrišokirelva. Naisele koostati väärteoprotokoll.

2. veebruaril kontrollis Tallinna kordoni patrull Tallinnas Sadama tänaval  1992. aastal sündinud Soome Vabariigi kodanikku, kes kandis kaasas tsiviilkäibes keelatud külmrelva, kasteeti. Mehele koostati väärteoprotokoll.


LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
2. veebruaril sai politsei teate, et Ülenurme vallas Soinaste külas ründas 46-aastane naine tüli käigus tuttavat 51-aastast meest. Kannatanu vigastused fikseeriti traumapunktis.

Juhtumid piiril
2. veebruaril saabus Koidula piiripunkti riiki sisenevale suunale veok Scania, mida juhtis 37-aastane mees. Kontrolli käigus avastati sõidukil ohtlik tehniline viga, mille tõttu tõkestati veoki sisenemine riiki ning see suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

2. veebruaril kontrollisid Varnja piirivalvurid Peipsi järvel kaldast 1,9 km kaugusel kalastajat, kellel puudus harrastuspüügi õigus. Mehele koostati Keskkonnainspektsiooni poolt väärteoprotokoll.


IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Vargused
2. veebruaril teatati, et Narvas Rakvere tänaval lõhuti seal parkinud sõiduautol aknaklaas ja varastati tööriistu, akukruvikeeraja ning puurvasar. Kahju on 250 eurot.

2. veebruaril teatati, et Narvas Karja tänaval tungiti läbi lahtise akna muusikakooli ja varastati videokaamera koos statiivi ja juhtmega. Kahju on 2500 eurot.


LÄÄNE PREFEKTUUR

Lääne prefektuuris möödunud ööpäeval olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi