Politseis registreeritud sündmused
05.02.2016


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 75 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas üks raske tervisekahjustus, 40 varavastast kuritegu, sealhulgas üks röövimine, 19 vargust (neli eluruumidest ja neli sõidukites) ning üks sõidukivargus ja omavoliline kasutamine. Registreeriti üks inimvigastustega liiklusõnnetus, milles sai viga üks inimene. Tabati üheksa alkoholi- ja üks narkojoobes sõidukijuht. Registreeriti 362 väärtegu. Piiril väljastati kolm sisenemiskeeldu ning avastati kaks Schengeni viisaeeskirja rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Raske tervisekahjustuse tekitamine
4. veebruaril kell 18.37 teatati Häirekeskust, et Haaberstis Saku Suurhalli parklas on laskehaavaga mees. Kiirabi viis mehe haiglasse. Politsei pidas mõne tunni pärast arvatava laskja kinni.

Vargus
4. veebruaril teatati, et Kesklinnas Odra tänaval asuvas garaažist on varastatud tööriistu. Esialgne kahju on 10 000 eurot.

Juhtum piiril
4. veebruaril saabusid Moskvast Tallinna lennujaama kaks Venemaa kodanikku, kellele väljastatud viisad ei vastanud reisieesmärgile. Mehele ja naisele koostati sisenemiskeeld ja nad ootavad tagasilendu Moskvasse.


LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kehaline väärkohtlemine
4. veebruaril sai politsei teate, et Põltsamaa vallas Adavere aleviku õppeasutuses lõi 15-aastane noormees 65-aastast naist põhjustades talle füüsilist valu.

Vargus
Politsei sai teate, et möödunud nädalal varastati Puurmani vallas Tammiku külas seisnud sõiduautost GPS-seade Garmin väärtusega 280 eurot.

Põlvamaa

Asja omavoliline kasutamine
4. veebruaril sai politsei teate, et Põlva vallas Tänassilma külas võttis 16-aastane juhilubadeta noormees omavoliliselt sõiduauto Audi, mille omanikule oli ta lubanud kõrvaldada tehnilise rikke. Politsei pidas sõiduki koos juhiga kinni Tartumaal Luunja vallas.

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
4. veebruaril teatati, et Tartus Puiestee tänaval lõi 38-aastane mees oma elukaaslast. Kannatanu toimetati traumapunkti tervisekontrolli.

Vargus
2. veebruaril avastati, et Tartus Ropka tänaval on varastatud trepikojas radiaatori külge kinnitatud jalgratas Merida. Kahju on 450 eurot.

Valgamaa

Kehaline väärkohtlemine
3. veebruaril teatati, et Valgas Puiestee tänaval lõi 49-aastane mees oma elukaaslast. Kannatanu vigastused fikseeriti haiglas. Mees on kahtlustatavana üle kuulatud.

Juhtumid piiril
4. veebruaril saabus Luhamaa piiripunkti riiki sisenevale suunale 29-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik, kelle kontrollimisel selgus, et ta on viisaga ettenähtud päevad Schengeni territooriumil juba ära kulutanud ja seega puudub tal seaduslik alus riiki sisenemiseks. Naine saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

5. veebruaril saabus Luhamaa piiripunkti riigist väljuvale suunale 33-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik, kelle kontrollimisel selgus, et ta viibis Schengeni territooriumil seadusliku aluseta 17 päeva. Mehele määrati rahatrahv ja talle koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks.


IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
3. veebruaril tungiti Sillamäel Viru puiesteel tekkinud peretüli käigus kallale 28-aastasele naisele. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 30-aastase mehe.

4. veebruaril teatati, et Kohtla-Järvel Aia tänaval löödi 67-aastast meest. Politseile on teo võimalik toimepanija teada.

Vargused
4. veebruaril teatati, et Narvas Puškini tänaval murti sisse sõiduautosse ja varastati tööriistu. Kahju on 350 eurot.

4. veebruaril teatati, et Narvas Lavretsovi tänaval lõhuti sõiduauto aknaklaas ja varastati tööriistu. Kahju on 1340 eurot.

4. veebruaril teatati, et Narva-Jõesuus L.Koidula tänaval murti sisse keldriboksi ja varastati jalgratas. Kahju on 700 eurot.


LÄÄNE PREFEKTUUR

Lääne prefektuuris möödunud ööpäeval olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi