Politseis registreeritud sündmused
08.02.2016


Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 178 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas neli avaliku korra rasket rikkumist, 69 varavastast kuritegu, sealhulgas 53 vargust (eluruumidest seitse ja sõidukitest kolm) ning viis sõidukivargust ja omavolilist kasutamist. Registreeriti üheksa inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus kaks ja sai vigastada 25 inimest. Tabati 99 alkoholi- ja viis narkojoobes sõidukijuhti. Registreeriti 493 väärtegusid. Möödunud nädala jooksul registreeriti kolm euro võltsimisega seotud kuritegu. Piiril väljastati kaheksa sisenemiskeeldu. Eestist saadeti välja kaks inimest ning avastati kaks Schengeni viisaeeskirjade rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Ähvardamine
6. veebruaril teatati, et Põhja-Tallinnas Puhangu tänaval asuvas korteris ähvardas tuttav 31-aastane mees 67-aastast naist ja 61-aastast meest. Politsei pidas mehe kinni.

Kehalised väärkohtlemised
5. veebruaril teatati, et Lasnamäel Mahtra tänaval asuvas kortermajas tekitas tuttav inimene 21-aastasele mehele terava esemega tervisekahjustusi.

5. veebruaril teatati, et Lasnamäel Võru tänaval asuvas korteris lõi tuttav 19-aastane naine 38-aastast naist, tekitades talle tervisekahjustusi.

5. veebruaril teatati, et Lasnamäel K. Kärberi tänaval asuvas korteris lõi tuttav 41-aastane mees 39-aastast naist, tekitades talle tervisekahjustusi. Politsei pidas mehe kinni.

5. veebruaril teatati, et Lasnamäel Raadiku tänaval asuvas korteris lõi  tuttav 42-aastane mees 38-aastast naist, põhjustades talle tervisekahjustusi. Politsei pidas mehe kinni.

5. veebruaril teatati, et Lasnamäel Sikupilli tänaval asuvas korteris lõi tuttav 63-aastane mees 57-aastast naist, tekitades talle tervisekahjustusi.

6. veebruaril teatati, et Mustamäel Sõpruse puiesteel asuvas korteris ründas tuttav 31-aastane mees 41-aastast naist, põhjustades talle füüsilist valu.

6. veebruaril teatati, et Kesklinnas Pronksi tänaval asuvas korteris tekkis konflikt 39-aastase mehe ja 28-aastase naise vahele. Politsei toimetas osapooled jaoskonda.

6. veebruaril teatati, et Kesklinnas Suur-Karja tänaval lõi 39-aastane mees 20-aastast meest, põhjustades talle füüsilist valu. Politsei toimetas ründaja jaoskonda.

6. veebruaril teatati, et Kesklinnas Valli tänaval asuvas baaris lõid kolm meest (vanused 20, 20 18 a) ja 19-aastane naine kahte 21-aastast turvatöötajat, tekitades neile tervisekahjustusi. Politsei pidas 20-aastased mehed ja 19-aastase naise kinni.

6. veebruaril teatati, et Lasnamäel Läänemere teel asuvas korteri lõi tuttav 27-aastane mees 32-aastast naist, põhjustades talle tervisekahjustusi.

6. veebruaril teatati, et Põhja-Tallinnas Kari tänaval asuvas korteris lõi tuttav 43-aastane mees 63-aastast naist. Politsei pidas mehe kinni.

6. veebruaril teatati, et Põhja-Tallinnas Vasara tänaval asuvas maja juures ründasid korteriakna lõhkunud mehed sündmuskohale kutsutud politseinikku, põhjustades talle füüsilist valu. Politseinikud pidasid kinni 20- ja 24-aastase mehe.

6. veebruaril teatati, et Põhja-Tallinnas Puhangu tänaval asuvas korteris toimus ühise koosviibimise käigus konflikt 33- ja 32-aastase mehe vahel, mille käigus viimane tekitas terava esemega 33-aastasele mehele tervisekahjustusi. Politsei pidas ründaja kinni.

6. veebruaril teatati, et Kesklinnas Vabaduse väljakul on konflikt kolme naise ja ühe naise vahele. Politsei toimetas naised jaoskonda.

7. veebruaril teatati, et tuttav mees lõi 46-aastast naist, tekitades talle tervisekahjustusi.

7. veebruaril teatati, et Nõmmel Vabaduse puiesteel asuvas korteris toimus ühise koosviibimise käigus konflikt 46-aastase mehe ning 46- ja 69-aastase naise vahel, põhjustades neile tervisekahjustusi. Politsei pidas mehe kinni.

7. veebruaril teatati, et Lasnamäel Kivila tänaval asuvas korteris lõi tuttav 28-aastane mees 30-aastast naist, põhjustades talle füüsilist valu. Politsei pidas mehe kinni.

7. veebruaril teatati, et Lasnamäel Tondiraba tänaval asuvas korteris ründas 40-aastane mees 29-aastast naist, põhjustades talle tervisekahjustusi. Politsei pidas mehe kinni.

7. veebruaril teatati, et Lasnamäel P. Pinna tänaval lõid tuttavad kaks meest 25-aastast meest.

7. veebruaril teatati, et Põhja-Tallinnas Kanepi tänaval asuvas korteris tekitati terava esemega 40-aastasele mehele tervisekahjustus.

Avaliku korra raske rikkumine
7. veebruaril teatati, et Kesklinnas Vana-Viru tänaval asuvas baaris lõi 38-aastane mees joogiklaasiga 23-aastast meest, põhjustades talle tervisekahjustusi. Politsei pidas ründaja kinni.

Vargused
6. veebruaril teatati, et Kesklinnas Narva maanteel asuvas kaubanduskeskuses viibinud naise käekotist varastati rahakott. Kahju on 1500 eurot.

6. veebruaril teatati, et Mustamäel Vilde teel asuvast korterist on varastatud ehteid ja sülearvuti. Kahju on 1500 eurot.

7. veebruaril teatati, et Lasnamäel Pae tänaval asuvast restoranist on varastatud kassaaparaat. Esialgne kahju on 1000 eurot.

7. veebruaril teatati, et Mustamäel J. Sütiste teel asuvast korterist varastati sularaha ja sülearvutid. Kahju on 1100 eurot.

7. veebruaril teatati, et Lasnamäel Võru tänaval asuvas kortermaja kahest korterist on varastatud ehteid ja teisi esemeid. Kahju on ligi 2000 eurot.

Looma julm kohtlemine
7. veebruaril teatati, et Põhja-Tallinnas Paljassaare teel asuva ettevõtte territooriumile on toodud üheksa puuri erinevaid lemmikloomi. Politsei toimetas lemmikloomad loomakaitsjate kätte.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
5. veebruaril teatati, et Aegviidus Pohla tänaval asuvas eramus toimus alkoholi tarvitamise käigus konflikt tuttavate 57- ja 33-aastaste meeste vahel. Politsei pidas vanema mehe kinni.

6. veebruaril teatati, et Paldiski linnas Sadama tänaval asuvas korteris ründas tuttav 43-aastane mees 39-aastast naist, põhjustades talle tervisekahjustusi. Politsei pidas mehe kinni.

7. veebruaril teatati, et Viimsi vallas Haabneeme alevikus lõi tuttav 52-aastane mees 42-aastast naist, põhjustades talle tervisekahjustusi. Politsei pidas mehe kinni.

7. veebruaril teatati, et Maardus Kallasmaa tänaval asuvas korteris ähvardas ja ründas 33-aastane mees 37-aastast naist, põhjustades talle füüsilist valu. Politsei pidas mehe kinni.

7. veebruaril teatati, et Viimsi alevikus Randvere teel asuvas asutuses toimus kaklus, mille käigus sai vigastada 38-aastane mees.

Vargus
6. veebruaril teatati, et Kuusalu vallas Suurpea külas asuvast majast varastati televiisor. Kahju on 1600 eurot.

Omavoliline sissetung
6. veebruaril teatati, et Loksa linnas Männi tänaval asuvasse eramusse on sisse murtud. Sellega tekitati 500 eurot kahju.


LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kehalised väärkohtlemised
5. veebruaril sai politsei teate, et Põltsamaa vallas Võisiku aleviku raviasutuses ründas 43-aastane mees 41-aastast meest ja kaklusesse sekkunud 59-aastast naist. Politsei toimetas ründaja esialgu kainenema.

6. veebruaril teatati politseile, et Tabivere vallas Maarja-Magdaleena külas lõi 54-aastane mees noaga oma 79-aastast isa noaga. Politsei pidas lööja kahtlustatavana kinni.

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
7. veebruaril sai politsei teate, et Tartus Anne tänaval muutus 45-aastane mees agressiivseks ja lõi tuttavat 22-aastast naist. Politsei toimetas mehe esialgu kainenema.

Vargused
5. veebruaril teatati politseile, et Ülenurme vallas Tõrvandi alevikus varastati sõiduauto BMW, milles oli ka laste turvatool. Kahju on 25080 eurot.

5. veebruaril sai politsei teate, et Tartus Kannikese tänaval tungiti garaaži ja varastati rehve ja valuvelgi. Kahju on 1500 eurot.

Valgamaa

Kehalised väärkohtlemised
5. veebruaril sai politsei teate, et Hummuli vallas Kulli külas tekkis ühise alkoholitarvitamise käigus tüli 55- ja 45-aastase mehe vahel, mille käigus lõi meestest vanem nooremat noaga. Kiirabi andis mehele esmaabi ja ta lubati seejärel kodusele ravile. Lööja toimetati esialgu kainenema.

5. veebruaril teatati politseile, et Valgas Jaama puiesteel soovis 56-aastane mees lüüa tuttavat 43-aastast naist, kuid hoop tabas naise last. Lapse vigastused fikseeriti traumapunktis. Mees on kahtlustatavana üle kuulatud.

Viljandimaa

Avaliku korra raske rikkumine
6. veebruaril sai politsei teate, et Halliste vallas Halliste alevikus tekkis tüli kahe seltskonna vahel, mille käigus haaras 19-aastane mees õhkrelva ja tühjendas selle teise seltskonna suunas. Keegi vahejuhtumis viga ei saanud. Õhkrelv võeti politsei poolt hoiule ja mees peeti kahtlustatavana kinni.

Võrumaa

Vargus
7. veebruaril teatati, et Võru vallas Sika külas tungiti ehitusjärgus majja ja varastati tööriistu. Kahju on umbes 500 eurot.

Juhtumid piiril
5. veebruaril saabus Luhamaa piiripunkti riigist väljuvale suunale sõiduauto Toyota, mida juhtis 35-aastane mees. Sõiduki kontrollimisel avastasid piirivalvurid selle pagasiruumist neli Leedu numbrimärki. Numbrimärgid võeti ära kuni omandi või kasutusõigust tõendavate dokumentide esitamiseni. Mees lahkus Venemaa Föderatsiooni.

5. veebruaril saabus Koidula piiripunkti riiki sisenevale suunale 26-aastane Egiptuse Araabia Vabariigi kodanik, kelle kontrollimisel avastasid piirivalvurid, et tema elamisloakaart on ajaliselt kehtetu ja seega puudub tal seaduslik alus riiki sisenemiseks. Mees suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

5. veebruaril märkasid Mehikoorma piirivalvurid Meerapalu traaversil liikumas kahte isikut ja kuna jääolud on antud piirkonnas ohtlikud väljus hõljukpatrull kalastajaid kontrollima. Peagi helistas piirivalvuritele üks meestest, kes teatas, et on tihedas lumesajus kaotanud orientiiri ja puuduvad ka navigeerimisvahendid. Piirivalvurid võtsid mehed hõljuki pardale ja toimetasid kaldale.

7. veebruaril saabus Koidula piiripunkti riiki sisenevale suunale 52-aastane mees, kelle esitatud pass oli ajaliselt kehtetu. Pass võeti kontrollimiseks hoiule,  mehele väljastati sellekohane tõend ja ta sisenes riiki.

7. veebruaril kontrollisid Piusa kordoni piirivalvurid Meremäe vallas ATV-d, mida juhtis 55-aastane mees. Piirivalvurid tuvastasid, et mees oli tarvitanud alkoholi ha talle koostati väärteoprotokoll.


IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Avaliku korra raske rikkumine
7. veebruaril rünnati Sillamäel Ranna tänaval 25-aastast meest. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 40-aastase mehe.

Vargused
5. veebruaril varastati Kohtla-Järvel Kalevi tänaval 32-aastaselt naiselt taskust sularaha. Kahju on 30 eurot.

6. veebruaril teatati, et Narvas Hoovi tänaval murti sisse suvilasse ja varastati kummipaat, jalgratas ning muud vara. Kahju on 630 eurot.


LÄÄNE PREFEKTUUR

Kehaline väärkohtlemine
6. veebruaril kell 2 löödi Haapsalus Posti tänaval asutuse ruumides 27-aastast meest. Esialgsetel andmetel teo toimepanijat teada ei ole.

Vargus
7. veebruaril kell 18.46 avastati, et Haapsalus Tallinna maanteel on varastatud spordi- ja sülearvuti kott. Kahju on 300 eurot.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
7. veebruaril kella 20 ajal löödi Raplamaal Hagudis omavahelise tüli käigus 21-aastast naist. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi