Joobes alaealised pidulised jätsid kaaslase lumehange
16.02.2016


Raplamaal noorte pidu kontrollima läinud politseinikud leidsid eest 18 joobes alaealist. Enne seda olid pidulised oma alkoholimürgistusega alaealise kaaslase maantee äärde abitusse olukorda jätnud.

Politsei sai reedel, 12. veebruaril kell 22.42 teate, et Raplamaal Ristimäe puhkekeskuse lähedal vajab meedikute abi alkoholimürgistuse kahtlusega 13-aastane tütarlaps. Lisaks sellele jõudis politseini info, et puhkekeskuse võivad olla pidutsemiseks rentinud kaks noorte seltskonda.

Politsei suundus infot kontrollima ja peopaika saabumise ajal oli seal hinnanguliselt 60 noort nii Raplamaalt kui ka kaugemalt. Enamik noortest oli tarvitanud alkoholi.

„Politseinikele avanenud pilt peolauast ei olnud kindlasti traditsiooniline. See oli kaetud eranditult alkoholiga ja süüa ei olnud neil noortel inimestel varutud midagi. Kui alkoholi kõrvale ei ole suutäitki süüa kõrvale võtta, on alkoholimürgistus noores organismis väga kiire tekkima,“ sõnas Rapla politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juht Jaan Aas.

Piduliste kontrollimisel selgus, et seltskonnas viibis kokku 18 alaealist, kes olid tarvitanud alkoholi. Joobes alaealised toimetati isikuandmete kontrolliks politseijaoskonda, kuhu neile vanemad järgi kutsuti. Aasa sõnul on politsei eesmärk muuseas välja selgitada see, kuidas alkohol alaealisteni jõudis.

„Tõeline murekoht on siiski pidutsenud noorte enda suhtumine. Varasemalt oma sõpradega koos olnud tütarlaps viidi peokohast eemale, maantee äärde lumehange kiirabi ootama. Enda sõnul arvasid noored, et peokohta abi kutsudes võib see nende peo rikkuda. On tõsine probleem, et karistuse kartuses jäätakse oma kaaslasi abitusse olukorda. See ei tohiks nii olla,“ selgitas Aas öösel toimunu ohtlikkust.

Politsei soovitab lapsevanematel kodudes vestelda noorukitega alkoholi tarvitamisega kaasnevatest ohtudes ja sellest, et juhul, kui noored on alkoholi tarvitanud ning toimunud on õnnetus, peab julgema abi kutsuda. „Hädaolukorras ei tohi hirm võimaliku karistuse ees üles kaaluda lähikondlase elu või tervise päästmist,“ ütles Aas.


Ruth Vilusaar
pressiesindaja
kommunikatsioonibüroo
Politsei- ja Piirivalveamet
+372 5190 4309
+372 444 6450
ruth.vilusaar@politsei.ee

 
Tagasi