Politseis registreeritud sündmused
19.02.2016


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 67 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas raske tervisekahjustuse põhjustamine, 33 varavastast kuritegu, sealhulgas üks röövimine ja 22 vargust (neli eluruumidest ja viis sõidukitest) ning üks sõidukivargus ja omavoliline kasutamine. Registreeriti kaks inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus üks ja sai vigastada üks inimene. Tabati viis alkoholi- ja üks narkojoobes sõidukijuht. Registreeriti 292 väärtegu. Piiril väljastati kolm sisenemiskeeldu ning avastati üks riigipiiri ebaseaduslik ületus.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
18. veebruaril teatati, et Mustamäel Kiili tänaval lõi tuttav mees 19-aastast meest, põhjustades talle füüsilist valu. Politseile on teo võimalik toimepanija teada.

18. veebruaril teatati, et Mustamäel E. Vilde teel asuvas korteris lõi tuttav 60-aastane mees 51-aastast naist, tekitades talle tervisekahjustusi. Politsei pidas mehe kinni.

18. veebruaril teatati, et Lasnamäel Anni tänaval asuvas bussipeatuses lõi tuttav 42-aastane mees 40-aastast naist, tekitades talle tervisekahjustusi. Politsei pidas mehe kinni.

Vargused
18. veebruaril teatati, et Kesklinnas Rotermanni tänaval asuvas garaažis seisnud sõiduautost on varastatud erinevaid esemeid. Esialgne kahju on 4400 eurot.

18. veebruaril teatati, et Kesklinnas Magdaleena tänaval seisnud sõiduautolt varastati esituli. Kahju on 1700 eurot.

19. veebruaril teatati, et Kesklinnas Pikal tänaval asuvast korterist varastati ehteid, käekell, tahvelarvuti ja teisi esemeid. Varga poolt tekitatud esialgne kahju on 1500 eurot. Politsei pidas kahtlustatava mehe kinni.

Omavoliline sissetung
18. veebruaril teatati, et Mustamäel Sõpruse puiesteel asuvasse korterisse on tunginud sisse võõras mees, kes põgenes korteri elanike nähes.

Harjumaa

Vargus
18. veebruaril teatati, et Viimsi vallas Haabneeme alevikus Randvere teel asuva Spa toast on varastatud õlakott, sularaha ja muid esemeid. Esialgne kahju on 345 eurot.

18. veebruaril teatati, et Keila vallas Põllkülas Metsavahi teel asuvast kõrvalhoonest on varastatud ATV. Esialgne kahju on 1000 eurot.

18. veebruaril teatati, et Loksal Tallinna tänaval asuvast korterist on varastatud sülearvuti ja teler. Kahju on 740 eurot.

Röövimine
18. veebruari õhtul teatati, et Maardus Õunapuu puiesteel asuvast kauplusest röövisid kaks relvataolise esemega meest sularaha. Esialgne kahju on 450 eurot.

Juhtum piiril
18. veebruari hommikul saabus Moskvast Tallinna lennujaama Pakistani kodanik. Kontrollimisel selgus, et mehel puuduvad reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mehele koostati sisenemiskeeld ja ta viisa tunnistati kehtetuks ning ta lendas tagasi Moskvasse kell 20.45.

18. veebruaril saabus Kiievist Tallinna lennujaama Ukraina kodanik. Kontrolli käigus selgus, et mehel puuduvad reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mehele koostati sisenemiskeeld ja tema viisa tunnistati kehtetuks ning ta ootab tagasilendu Kiievisse.


LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargused
17. veebruaril sai politsei teate, et Tartus Marja tänaval varastati öö jooksul hõbedane Respo haagis. Kahju on 1500 eurot.

17. veebruaril teatati politseile, et Tartus Tehase tänaval varastati 50-aastase naise käekotist rahakott koos dokumentide ja pangakaartidega. Rahakotis olnud pangakaartide PIN-koode kasutades võeti erinevatelt arveldusarvetelt sularaha kokku 6350 euro väärtuses.

17. veebruaril avastati, et Tartu vallas Kõrveküla alevikus tungiti keldriboksi ja varastati elektrigeneraator, veepump, nurklihvija ja muid tööriistu. Kahju on 625 eurot.

Politseile laekus teade, et 16. veebruaril siseneti Võnnu vallas Võnnu alevikus akna kaudu eramusse ning varastati tööriistade komplekt Makita. Kahju on täpsustamisel.

Kehaline väärkohtlemine
18. veebruaril sai politsei teate, et Ülenurme vallas Ülenurme alevikus ründas joobes mees oma elukaaslast. Kannatanu toimetati tervisekontrolliks haiglasse. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Valgamaa

Kehaline väärkohtlemine
18. veebruaril sai politsei teate, et Valgas Riia tänava korteris lõi 25-aastane mees oma 26-aastast elukaaslast. Kannatanu toimetati haiglasse tervisekontrolli, politsei toimetas mehe esialgu kainenema.

Raske tervisekahjustuse tekitamine ettevaatamatusest
18. veebruaril sai politsei teate, et Valgas on koertermaja teise korruse rõdult alla kukkunud 10-kuune laps. Laps toimetati haiglasse. Kõigi juhtunu asjaolud selgitatakse välja alustatud kriminaalmenetluse käigus.

Juhtumid piiril
18. veebruaril saabus Luhamaa piiripunkti riiki sisenevale suunale sõiduauto Chrysler, mida juhtis 43-aastane mees. Piirivalvurid tuvastasid, et sõidukil on läbimata tehnonõuetele vastavuse kontroll. Juhile määrati rahatrahv.

18. veebruaril saabus Luhamaa piiripunkti riiki sisenevale suunale 16-aastane poiss, kelle kontrollimisel selgus, et talle väljastatud ühekordne viisa on juba ära kasutatud ja tema riiki sisenemine tõkestati.

18. veebruaril saabus Luhamaa piiripunkti veok Volvo, mida juhtis 64-aastane mees. Piirivalvurid tuvastasid kontrollimise käigus, et veoki ja haagise rehvid ei vasta nõuetele- veoki esirehvidel olid traadid väljas ja haagise rehvidel esinesid koorti läbistavad vigastused ja turvise eraldumine koordist. Veoki riiki sisenemine tõkestati ja see suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.


IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Vargused

18. veebruaril teatati, et Illukal murti sisse eramusse ja varastati televiisor, boiler, saunaahi, akutrell, tööriistad ning muud vara. Kahju on 3620 eurot.

18. veebruaril teatati, et Narvas Rahu tänaval murti trepikojas asuvasse hoiuruumi ja varastati õmblusmasin ning toiduaineid. Kahju on 284 eurot.


LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Kehaline väärkohtlemine
13. veebruaril seni teadmata ajal löödi Türi vallas Oisu alevikus omavahelise tüli käigus 61-aastast meest. Kahtlustatavana on kinni peetud 48-aastane mees.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine
11. veebruaril kell 23.05 teatati, et Lääne-Saare vallas löödi omavahelise tüli käigus 32-aastast meest. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi