Homsest on osaliselt lubatud väljumine Peipsi järve jääle
02.03.2016


Alates 3. märtsist on lubatud väljumine jalgsi ja maastikusõidukitega Peipsi järve jääle Ida-Viru maakonnas Lohusuu ning Alajõe vallas.

Jalgsi ja maastikusõidukitega on lubatud jääle minek Lohusuu valla piires mitte kaugemale kui poolteist kilomeetrit kaldast. Alajõe vallas Uusküla idapoolsest servast kuni Vasknarva küla Jõhvi-Vasknarva maantee 47. kilomeetrini on lubatud jääle minek kuni viie kilomeetrini kaldast.

Jätkuvalt on keelatud väljumine Peipsi järve jääle Tudulinna ja Iisaku valla territooriumilt. Samuti on keelatud läheneda ojade ja jõgede suudmetele lähemale kui 500 meetrit ja Narva jõe lähtele lähemale kui 2 kilomeetrit.

Vasknarva kordoni juht Illar Jõgi tuletab kõigile meelde, et jääle minnes on soovituslik veebirakenduse piiriveekogu.ee abil või kordonis registreerida nii järvele väljumine kui ka tagasitulek. Nii saab piirivalve jälgida, kas olete järvelt ohutult tagasi jõudnud ning võimaliku ohu puhul alustada koheselt otsinguid.

„Enne jääle minekut hinnake adekvaatselt oma tervislikku seisundit ja füüsilisi võimeid, et vältida endale liiga tegemist. Jääle minnes tuleks lisaks kalastusvarustusele kaasa võtta ka täis laetud mobiiltelefon, milles on kordoni kontaktnumber. Lisaks tuleks enda turvalisuse tagamiseks kaasa võtta ka navigatsioonivahend, jäänaasklid ja päästevest,“ lisas Jõgi.


Kerttu Krall
pressiesindaja
kommunikatsioonibüroo
Politsei- ja Piirivalveamet
337 2250
5855 4691
kerttu.krall@politsei.ee

 
Tagasi