Politseis registreeritud sündmused
16.03.2016


Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 71 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 4 avaliku korra rasket rikkumist ning 28 varavastast kuritegu, seal hulgas 1 röövimine ning 21 vargust (3 eluruumidest ja 4 sõidukitest). Tabati 12 alkoholijoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 351. Piirilt väljastati 6 sisenemiskeeldu ning 3 piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Ähvardamine
15. märtsil teatati, et J. Sütiste tee korteris ähvardati peretüli käigus noaga 59-aastast naist. Politsei viis jaoskonda 44-aastase mehe.

Kehalised väärkohtlemised
15. märtsil teatati, et Lume tänaval tekkis tuttavate vahel tüli, mille käigus löödi 35-aastast naist.

15. märtsil teatati, et Puhangu tänava korteris löödi peretüli käigus 34-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 37-aastase mehe.

15. märtsil teatati, et K. Kärberi tänaval sai peretüli käigus vigastada 39-aastane naine.

Vargus
15. märtsil teatati, et Raadiku tänava korterist varastati televiisor ja sülearvuti. Vargusega tekitatud kahju on 1400 eurot.

Harjumaal olulisi kuriteoteateid ei registreeritud.

Juhtum piiril
15. märtsil tahtis lahkuda Tallinna piiripunktist lennureisiga Moskvasse 1977. aastal sündinud Ameerika Ühendriikide kodanik. Mees viibis Schengeni viisaruumis viisata lubatud 90 päeva asemel 98 päeva. Mehele koostati lahkumisettekirjutus ja talle määrati rahatrahv summas 96 eurot.


LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Avaliku korra raske rikkumine
Politseile teatati, et 14. märtsil Jõgeval Rohu tänava korteris toimunud ühise alkoholi tarvitamise käigus lõi seltskonnas viibinud mees 39-aastast meest, kes sai viga. Politsei pidas kuriteos kahtlustatavana kinni 21-aastase noormehe.

Valgamaa

Kehaline väärkohtlemine
11. märtsi õhtupoolikul teatati, et Valgas Võru tänaval korteris on 54-aastane viga saanud naine. Politsei selgitas, et naisele oli eelmisel õhtul külla tulnud talle tuttav mees, kellega tarvitati ühiselt alkoholi ning tekkis konflikt, mille käigus oli mees naist löönud. Samuti olevat mees naiselt lahkudes ära võtnud erinevaid esemeid ja telefoni, mistõttu ei saanud naine ise abi kutsuda. Politsei selgitas 49-aastase mehe asukoha välja ning viis ta esialgu kainenema. Ühtlasi tagastati naisele esemed, mis mees temalt ära oli võtnud.

Juhtum piiril
15. märtsil avastas Mustvee kordoni radarivaatleja Peipsile suunduva inimese, kuigi Peipsi järve jääle väljumine sellest kohast on keelatud. Sündmuskohale suundunud piirivalvepatrull selgitas mehele järvejääl viibimise ohtlikkust ning suunas ta tagasi kaldale.


IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Vargused

15. märtsil teatati, et Narvas Rahu tänaval murti sisse garaažiboksi ja varastati tööriistu. Kahju on 605 eurot.

15. märtsil varastati Kohtla-Järvel Ritsika tänaval asuvast kauplusest toiduaineid, alkoholi, tubakatooteid ja muud vara. Kahju on 600 eurot.

15. märtsil teatati, et Narvas Hariduse tänaval asuvast korterist varastati televiisor. Kahju on 430 eurot.


LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Kehaline väärkohtlemine
13. märtsil kella 21 paiku löödi Paides Pikal tänaval 42-aastast meest.

Pärnumaa
Kehaline väärkohtlemine
15. märtsil kella 23 paiku löödi Lavasaare alevikus Võidu tänaval trepikojas 40-aastast meest. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

Vargus
13. märtsil kella 21 paiku varastati Paikuse alevis Tehnika tänaval asutuse territooriumil parkinud veokitest 270 liitrit diiselkütust. Lõhkumise ja vargusega tekitatud kahju on kokku 390 eurot.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
15. märtsil kella 9 paiku löödi Juuru vallas Järlepa külas hoones 28-aastast meest. Kahtlustatavana peeti kinni 36-aastanane mees.

Vargus
14. märtsil kella 17 paiku avastati, et Raplas Viljandi maanteel on asutuse ruumidest varastatud mobiiltelefon iPhone koos laadijaga. Kahju on 335 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi