Viljandis tabati kodaniku ja politsei ladusas koostöös mitmetes kuritegudes kahtlustatavad
17.03.2016


Selle nädala alguses murdsid kaks meest sisse ehitusjärgus kaupluseruumidesse. Tähelepaneliku inimese ja politsei koostöös õnnestus mehed kinni pidada. Ühtlasi selgitati uurimises, et samad mehed võivad olla seotud ka teiste kuritegude toimepanemisega. Prokuratuur esitas kohtule meeste vahistamiseks taotluse, mille kohus rahuldas.

14. märtsi õhtul kella 18.30 paiku teatati, et Viljandi vallas Holstre külas lõhuti kaupluse aknaklaas, painutati laiali akna ees olnud trellid ja tungiti ehitusjärgus kauplusruumidesse sisse. Kuna sissemurdmisega käivitus samas ka kaupluse signalisatsioonisüsteem, sai poeomanik sellest operatiivselt politseile info anda.

Alarmi kuulnuna ning kauplusesse sissemurdmist kahtlustades asus väga vapralt ning kodanikujulgelt tegutsema 24-aastane mees, kes poe lähistel parasjagu koeraga jalutas. Nähes kahtlasi isikuid andis ta häälekalt märku, et kuriteos kahtlustatavaid on märgatud. Isikud püüdsid jooksusammul põgeneda, mispeale vabastas noor mees rihmast oma koera. Koera haukumist kuuldes ja lähenevat neljajalgset nähes üks meestest tardus ning loomaomanik pidas ta sündmuskohal kinni. Mees hoidis varguses kahtlustatavat kinni, teatas omakorda juhtunust politseile ning andis kuriteos kahtlustatava üle sündmuskohale saabunud politseipatrullile.

Viljandi politseijaoskonna juht Künter Pedosk kiitis sündmuskohal kurjategija kinni pidanud noore mehe ja tema neljajalgse sõbra tegutsemist. „See juhtum on heaks näiteks, kuidas meie kõigi koostöös saab kodukoht turvalisem. Mul on hea meel, et viljandlased märkavad, sekkuvad ja tõttavad vajadusel ka appi, kui olukord seda võimaldab,“ kirjeldas ta. Lähiajal tunnustab Lõuna prefektuur julge ja eeskujuliku tegutsemisega silma paistnud noore mehe tegutsemist tänukirja ja meenega.

Politsei asus teise varguses kahtlustatava tabamiseks piirkonna läbikammimist. Viljandi välijuht Jüri Eek rääkis, et ümbruse põhjalikul kontrollimisel viisid teise kuriteos kahtlustatava jäljed ühe maja trepikotta. „Kahtlustatava tabasime trepi alt, kus ta püüdis enda keha lumelabida taha varjata ning oli näo varjamiseks pähe tõmmanud trepi alt leitud punase plastämbri,“ kirjeldas välijuht avanenud vaatepilti. Mees peeti kinni ning lisaks leiti tema juurest poest varastatud tööriistad, mis tagastati kauplusele.

Kinnipeetud 34-aastase ja 47-aastase mehe kontrollimisel selgitati, et nad olid alkoholi tarvitanud, mistõttu viidi nad esialgu kainenemisele.

Edasisel uurimisel selgus, et samad mehed võivad olla seotud ka teiste kuritegude toimepanemisega, mis on aset leidnud Viljandis selle aasta veebruaris ja märtsis. Mehi kahtlustatakse mitmes varguses poest ja  korterist. Lisaks kahtlustatakse neid isiku peksmises ning sõiduki ärandamise katses.

16. märtsil esitas Lõuna Ringkonnaprokuratuur kohtule taotluse kahe mehe vahistamiseks. Kohtu loal on mõlemad mehed eeluurimise ajaks vahi alla võetud.

Kerly Peitel
pressiesindaja
kommunikatsioonibüroo
Politsei- ja Piirivalveamet
7308852 / 5203403
Kerly.Peitel@politsei.ee

Kristina Kostina
pressinõunik
Lõuna Ringkonnaprokuratuur
7500 776
5187 911
kristina.kostina@prokuratuur.ee

 
Tagasi