Politsei tabas Võrumaal toime pandud mitmetes kuritegudes kahtlustatavad
18.03.2016


15. märtsil sai politsei teate, et varahommikul kella kuue paiku olid kaks meest röövinud Võrus Vabaduse tänaval elumajas noa ähvardusel 28-aastaselt mehelt arvutikomplekti ja mobiiltelefoni. Lisaks olid isikud majast lahkudes korterist kaasa võtnud ka teleri. Kannatanu, kes õnneks vahejuhtumis viga ei saanud, hindas tekitatud kahju 1779 eurole.

Politsei selgitas, et kannatanu oli samal õhtul käinud ühes toitlustusasutuses aega veetmas, kus tutvus põgusalt kuriteos kahtlustatava kahe mehega ning kutsus nad enda juurde koju alkoholi tarvitama. Võru politseijaoskonna juht Madis Soekarusk selgitas, et kui öö möödus äsjatutvunutele just kui üksteisemõistmises, siis hommikul tekkis meeste vahel rüselus, mis päädis noaga ähvardamise ning röövi toimepanemisega. „Raskemaid tagajärgi ennetades loovutas mees küsitud esemed, sest vastupanu korral võinuks see olukord veelgi ohtlikumaks kujuneda,“ selgitas Soekarusk.

Kuriteoteate laekudes asus politsei selgitama teo toimepanijaid. Erinevate tõendite kõrvutades jõuti kiiresti jälile, et kuriteos kahtlustatavateks on 22-aastane ja 25-aastane mees. Mõlemad peeti kinni. Ühe mehe juurest leiti ka röövitud mobiiltelefon.

Võru politseijaoskonna juht Madis Soekarusk paneb inimestele südamele, et nad ei kutsuks oma koju inimesi, keda piisavalt hästi ei tunta. „Ühise alkoholi tarvitamise käigus võib jääda üsna kiiresti ekslik mulje, et kellegagi on just kui hea kontakt ja usaldus saavutatud. Tasub siiski põhjalikult veenduda, kellega on tegu ning kaaluda mitu korda, kas neid kohemaid ikka oma koju lubada. Selle läbi tagate, et lahkelt külla palutud võõrastest ei saa ohtu teie varale või veelgi hullem tervisele,“ rõhutas Soekarusk.

Alustatud kriminaalasja edasise uurimise käigus selgus, et samad mehed võivad olla seotud veebruaris aset leidnud vargustega. Esitatud kahtlustuse kohaselt varastasid nad 25. veebruaril Varstu alevikus asuvast poest erinevat alkoholi ja kassasahtli väärtusega 372 eurot. 25-aastasele mehele on esitatud kahtlustus ka selles, et 25. veebruari õhtul varastas ta grupis Sõmerpalus asuvast poest kassaaparaadi, milles oli ligi 500 eurot.

17. märtsil esitas Lõuna Ringkonnaprokuratuur kohtule taotluse kahe mehe vahistamiseks. Kohtu loal on mõlemad mehed eeluurimise ajaks vahi alla võetud.

Alustatud kriminaalmenetluse käigu kohta saab vajadusel teavet Lõuna Ringkonnaprokuratuuri pressinõunikult Kristina Kostinalt telefonil 7 500 776 või e-posti aadressil kristina.kostina@prokuratuur.ee

Kerly Peitel
pressiesindaja
kommunikatsioonibüroo
Politsei- ja Piirivalveamet
7308852 / 5203403
Kerly.Peitel@politsei.ee

Kristina Kostina
pressinõunik
Lõuna Ringkonnaprokuratuur
7500 776
5187 911
kristina.kostina@prokuratuur.ee

 
Tagasi