Politseis registreeritud sündmused
21.03.2016


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 136 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas kaks raske tervisekahjustuse tekitamist, kaks avaliku korra rasket rikkumist, 46 varavastast kuritegu, sealhulgas kaks röövimist ja 35vargust (kaheksa eluruumidest ja kolm sõidukitest). Registreeriti kümme inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus üks ja sai vigastada 16 inimest. Joobes juhtide süül toimus kaks liiklusõnnetust. Tabati 72 alkoholi- ja üks narkojoobes juht. Registreeriti 720 väärtegu. Piiril väljastati kolm sisenemiskeeldu ning Eestist saadeti välja üks inimene. Avastati kaks piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
18. märtsil teatati, et Lasnamäel Paekaare tänaval asuvas korteris toimus 31-aastase mehe ja 25-aastase naise vahel konflikt, mille käigus said mõlemad osapooled tervisekahjustusi.

18. märtsil teatati, et Põhja-Tallinnas Kopli tänaval asuvas korteris kasutas joobes 38-aastane mees 44-aastase naise suhtes vägivalda. Politsei pidas mehe kinni.

18. märtsil teatati, et Lasnamäel Ümera tänaval asuvas korteris lõi tuttav 53-aastane mees 39-aastast naist ning tekitas talle tervisekahjustusi. Kiirabi toimetas naise haiglasse kontrolli ning politsei pidas mehe kinni.

19. märtsil teatati, et Lasnamäel Paekaare tänaval asuvas korteris toimus 31-aastase mehe ja 25-aastase naise vahel konflikt, mille käigus üks osapool ähvardas teist noaga.

19. märtsil teatati, et Nõmmel Kaare tänaval asuvas eramus põhjustas 41-aastane mees 47-aastasele naisele füüsilist valu. Politsei pidas mehe kinni.

19. märtsil teatati, et Lasnamäel Ümera tänaval asuvas korteris põhjustas 27-aastane mees 23-aastasele naisele füüsilist valu. Politsei pidas mehe kinni.

19. märtsil teatati, et Põhja-Tallinnas Sõle tänaval asuvas korteris tekitas ühise alkoholi tarvitamise käigus tuttav 37-aastane mees 35-aastasele naisele tervisekahjustusi.

20. märtsil teatati, et Põhja-Tallinnas Tööstuse tänaval asuvas korteris ründas 28-aastane naine 19-aastast meest ning tekitas talle tervisekahjustusi. Korteris olnud inimeste kontrollimisel selgus, et seal viibinud 29-aastane mees on vangistusest kõrvale hoidmise eest tagasiotsitav. Politsei pidas mehe ja naise kinni.

20. märtsil teatati, et Haaberstis Astangu tänaval lõi 23-aastane mees taksojuhti ning lõhkus tema sõiduki tule. Politsei pidas 23-aastase mehe kinni.

20. märtsil teatati, et Lasnamäel Linnamäe teel asuva kortermaja trepikojas lõi 27-aastane mees 23-aastast meest ning tekitas talle tervisekahjustusi. Kiirabi toimetas mehe haiglasse. Politseile on teo võimalik toimepanija teada.

21. märtsil teatati, et Kesklinnas Vana-Viru tänaval asuvas ööklubis lõi tundmatu mees 29-aastast meest ning tekitas talle tervisekahjustusi.

Vargused
18. märtsil teatati, et Kesklinnas A. Laikmaa tänaval varastati reisikohver, milles olid ohvri ja tema lähedaste riided, kosmeetika ja teised asjad. Esialgne kahju on 4000 eurot.

18. märtsil teatati, et Mustamäe teel asuvast korterisse on ukseluku lõhkumise teel sisse murtud ning varastatud sularaha, sülearvuti, ehteid ja teisi esemeid. Esialgne kahju on 5935 eurot.

19. märts teatati, et Põhja-Tallinnas Ristiku tänaval asuvast korterisse on sisse tungitud ning varastatud kullast ja hõbedast taskukellad ning teisi väärisesemeid. Esialgne kahju on 11 910 eurot.

19. märtsil teatati, et Kesklinnas Lootsi tänaval asuvas ehitusobjekti soojakutest on varastatud erinevaid tööriistu. Esialgne kahju on 4200 eurot.

20. märtsil teatati, et Mustamäel Sõpruse puiesteel seisnud sõiduautost on varastatud pendelsaag, keermestaja ja plekstoru käsipress. Esialgne kahju on 1590 eurot.

Röövimised
19. märtsil teatati, et Mustamäel Ehitajate teel asuva maja juures tõmbas võõras mees 60-aastase naise käest koti ning põgenes. Röövimisega tekitatud kahju on 79 eurot.

20. märtsil teatati, et Lasnamäel röövisid kaks tundmatut meest 28-aastaselt mehelt telefoni ja rahakoti. Kiirabi toimetas mehe haiglasse. Esialgne kahju on 914 eurot.

Avaliku korra raske rikkumine
18. märtsil teatati, et Kristiines Tulika tänaval asuvas baaris toimus kaklus, mille põhjustas 27-aastane mees. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse. Politsei pidas 27-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
20. märtsil teatati, et Keilas Teaduse põigul ähvardas ja lõi 45-aastane mees 44-aastast naist. Kiirabi toimetas kannatanud haiglasse ning politsei pidas mehe kinni.

Vargused
19. märtsil teatati, et Saue vallas Alliku külas asuvast eramust on varastatud sülearvuti ja väline kõvaketas. Esialgne kahju on 1200 eurot.

19. märtsil teatati, et Vasalemma vallas Rummu alevikus on korterisse sisse murtud. Varastatud on erinevaid tööriistu ja tarvikuid. Esialgne kahju on 1140 eurot.

19. märtsil teatati, et Jõelähtme vallas Liivamäe külas asuvast ehitusobjektilt on varastatud rohkelt tööriistu ja tarvikuid. Esialgne kahju on 9500 eurot.


LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehalised väärkohtlemised
19. märtsil kella 16.20 ajal teatati, et Tähtvere vallas Ilmatsalu alevikus korteris lõi 65-aastane alkoholijoobes mees 38-aastasele naisele rusikaga vastu põske. Juhtunu asjaolud on uurimisel.

19. märtsi õhtul kella 19 paiku teatati, et Tartus Tammelehe tänaval majas ründas joobes 37-aastane mees oma 20-aastast kasulast. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

20. märtsil kella 16.30 ajal sai politsei väljakutse Luunja valda korterisse, kus kahe tuttava mehe vahel tekkis tüli, mis päädis kähmlusega. Juhtunu täpsed asjaolud on selgitamisel.

Avaliku korra raske rikkumine
18. märtsil kella 21 paiku sai politsei väljakutse Tartus Lina tänaval sotsiaalmajja, kus joobes mees olevat trepikojas noaga vehkinud ning hiljem, nuga käes, linnapoole jooksnud. Mõne minuti möödudes sai politsei teate, et Tartus Turu tänaval ilmus ühe korteriukse taha joobes mees ja tahab tuppa sisse pääseda. Politsei selgitas, et tegu on sama mehega, kes Lina tänaval noaga vehkis. Kuriteos kahtlustatav 40-aastane mees peeti kinni ja viidi esialgu kainenema.

Vargus
15. märtsil avastati, et Ülenurme vallas Poldri tänaval on keldriboksi sisse murtud ning varastatud valget värvi jalgratas Scott Sportster ja rohelist värvi jalgratas Classic Legend. Kahju on umbes 900 eurot.

Valgamaa

Vargus
19. märtsil kella 10.40 ajal avastati, et Valgas Pikal tänaval on korterisse sisse murtud ning raudkapist varastatud kolm registreeritud vint- ja sileraudset jahipüssi, laskemoona ning suur summa sularaha. Politsei pidas kuriteos kahtlustatavana kinni 46-aastase mehe. Juhtunu üksikasjad selgitatakse kriminaalmenetluse käigus.

Juhtumid piiril
18. märtsil kella 12.30 paiku kontrollisid piirivalvurid Luhamaa maanteepiiripunktis Volkswagen Muntivani, mille armatuurlaualt avastati kiirusemõõteseadet avastav või selle tööd häiriv seade. Seade võeti ära, juhi suhtes alustati väärteomenetlust ning ta lahkus Venemaa Föderatsiooni.

18. märtsil kella 23.35 ajal pidasid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis Eestist lahkumisel kinni 23-aastase kohaliku mehe, kes oli politsei poolt tagaotsitav.


IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
19. märtsil tungiti Tamsalu vallas Sääse alevikus kallale 66-aastasele naisele.

Vargused

18. märtsil varastati Rakveres Rähni tänaval krossimootorratas, kiiver ja krossikindad. Kahju on 1240 eurot.

19. märtsil varastati Rakvere vallas Arkna külas asuva firma kontorist lauaarvuti, salvestusseade ja lasermõõtja. Kahju on täpsustamisel.

Ida-Virumaa

Raske tervisekahjustuse tekitamine
18. märtsil rünnati Kohtla-Järvel Ahtme maanteel asuvas korteris 49-aastast meest. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 46-aastase mehe.

Kehalised väärkohtlemised
19. märtsil tungiti Narvas Kangelaste tänaval asuvas korteris kallale 39-aastasele naisele ja 38-aastasele mehele. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 27-aastase mehe.

20. märtsil tungiti Narvas Joala tänaval kallale 34-aastasele naisele. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 34-aastase mehe.

Vargused
19. märtsil teatati, et Kohtla-Järvel Tuuslari tänaval tungiti garaaži ja varastati neli rehvi ning elektrigeneraator. Kahju on 290 eurot.

20. märtsil teatati, et Kohtla-Järvel Tuuslari tänaval murti sisse sõiduautosse ja varastati audioaparatuur. Kahju on 760 eurot.

20. märtsil teatati, et Narvas A-A. Tiimanni tänaval tungiti akna kaudu korterisse ja varastati ehteid. Kahju on 336 eurot.


LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Raske tervisekahjustuse tekitamine
20. märtsil kell 4.29 löödi Paides Tallinna maanteel meelelahutusasutuses terava esemega 28- ja 31-aastast meest. 28-aastane mees suri saadud vigastustesse. Kahtlustatavana peeti kinni 20-aastane mees.

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine
19. märtsil kell 00.30 löödi Haapsalus Lihula maanteel asutuse ruumides 49-aastast meest. Kahtlustatavana peeti kinni 24-aastane mees.

Raplamaa

Vargus
19. märtsil anti politseile teada, et Märjamaal Männiku külas on kõrvalhoonest varastatud metall- ja majapidamisesemeid. Kahju on 4379 eurot. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi