Abipolitseinike nädal tõstab esile vabatahtlike tegevuse turvalisuse tagamisel
11.04.2016


Sel nädalal külastavad abipolitseinikud koos politseinikega üle riigi õppeasutusi, kus tutvustavad vabatahtlikku tegevust meie igapäevase turvalisuse tagamisel.

Nädala vältel, 11.-15. aprillini tutvustavad vabatahtlikud korrakaitsjad erinevates koolides abipolitseinikuna tegutsemise võimalusi, tutvustavad tööks vajaminevat varustust ning jagavad oma kogemusi väljakutseterikkas politseitöös.
 
„Tänu abipolitseinikele on Eesti parem koht, kus elada,“ ütles Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher. „Oleme oma vabatahtlike partnerite üle väga uhked – tuhat tublit naist ja meest toetavad politseid nii patrullis kui liiklusohutuse tagamisel, nii ennetusüritustel kui piiri valvamisel. Iga tund ja minut, mille abipolitseinik isiklikust ajast teiste inimeste nimel pühendab, on heategu, mis muudab Eesti turvalisemaks meie kõigi jaoks.“
 
Eesti Abipolitseinike Kogu esimees Dein-Tom Tõnsing kinnitas, et abipolitseinikud on oma kodukohas hinnatud mõttekaaslased, kelle poole turvalisusküsimustega tihtilugu pöördutakse. „Viimaste aastate vältel on abipolitseinikuks kandideerijate hulk märgatavalt tõusnud. Igas linnas ja vallas tunneb keegi mõnd või mitut abipolitseinikku ning on nende eeskujul saanud inspiratsiooni oma kodukandis turvalisuse tagamiseks ise midagi ära teha,“ kirjeldas Tõnsing positiivset trendi.
Tänavu teistkordselt Eesti Abipolitseinike Kogu eestvedamisel ning paljude abipolitseinike osalusel läbiviidav teemanädal tipneb piduliku aktusega 24. Aprillil. See on päev, mis alates 1994. aastast nimetati pärast esimese abipolitseinike seaduse jõustumist abipolitseinike päevaks. Aktusel tunnustab Eesti Abipolitseinike Kogu oma aktiivsemaid liikmeid ning parimaid partnereid, nende seas kolleege politseist, kes on abipolitseinikega koos töötanud, neid kaasanud ja koolitanud

Head ajakirjanikud, olete oodatud abipolitseinike tänuüritusele pühapäeval, 24. aprillil kell 13 siseministeeriumisse aadressil Pikk tänav 61.
 
Dein-Tom Tõnsing
Eesti Abipolitseinike Kogu juhatuse esimees
56265267
 
Kerly Peitel
Politsei- ja Piirivalveameti pressiesindaja
52030403

 
Tagasi