Politseis registreeritud sündmused
04.04.2016


Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 131 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas üks raske tervisekahjustuse tekitamine, kaks avaliku korra rasket rikkumist, 51 varavastast kuritegu, sealhulgas 37 vargust (kümme eluruumidest ja neli sõidukitest) ja kolm sõidukivargust ja omavolilist kasutamist. Registreeriti kaheksa inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus üks ja sai 121 vigastada inimest. Tabati 54 alkoholi- ja kaks narkojoobes juhti. Registreeriti 617 väärtegu. Möödunud nädala jooksul registreeriti viis euro võltsimisega seotud kuritegu. Piiril väljastati viis sisenemiskeeldu ning Eestist saadeti välja kaks inimest. Avastati kaks Schengeni viisaeeskirja rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
1. aprillil teatati, et Lasnamäel Läänemere teel asuva kortermaja trepikojas lõi tuttav 28-aastane mees 20-aastast naist. Politseile on teo võimalik toimepanija teada.

1. aprillil teatati, et Kesklinnas Tondi tänaval asuvas korteris lõi tuttav 33-aastane mees 35-aastast meest ning tekitas talle tervisekahjustusi. Politsei pidas mehe kinni.

2. aprillil teatati, et Põhja-Tallinnas Paldiski maanteel asuvas korteris lõi tuttav 51-aastane mees 40-aastast naist ning tekitas talle tervisekahjustusi. Politsei pidas mehe kinni.

2. aprillil teatati, et Lasnamäel Läänemere teel asuvas kortermaja ees lõid tundmatud mehed 34-aastast meest.

2. aprillil teatati, et Kesklinnas Viru tänaval lõi 27-aastane mees 26-aastast meest ning tekitas talle tervisekahjustusi. Politsei pidas mehe kinni.

2. aprillil teatati, et Mustamäel E. Vilde teel asuvas korteris ründas tuttav 32-aastane mees 28-aastast naist ning tekitas talle tervisekahjustusi.

2. aprillil teatati, et Mustamäel Kuklase tänaval tuli tuttav 50-aastane mees 41-aastasele mehele kallale. Politsei pidas mehe kinni.

2. aprillil teatati, et reisilaevas lõi mees 43-aastast ning tekitas talle tervisekahjustusi. Politsei pidas kahtlustatava kinni.

3. aprillil teatati, et Kristiines Kirsi tänaval asuvas korteris lõi tuttav naine 36-aastast naist ning tekitas talle tervisekahjustusi. Kiirabi toimetas naise haiglasse. Politseile on teo võimalik toimepanija teada.

3. aprillil teatati, et Kesklinnas Jõe tänaval asuvas korteris on ühise alkoholi tarvitamise käigus toimunud konflikt, mille tagajärjel sai vigastada 22-aastane mees.

3. aprillil teatati, et Mustamäel Ehitajate teel asuva kortermaja ees löödi 40-aastast meest, kes toimetati haiglasse. Politseile on teo võimalik toimepanija teada.

3. aprillil teatati, et Lasnamäel Pallasti tänaval lõid kolm meest 43-aastast meest, kellel ei olnud neile suitsu pakkuda.

3. aprillil teatati, et Kesklinnas Müürivahe tänaval lõi 20-aastane mees 26-aastast naist. Politsei pidas mehe kinni.

3. aprillil teatati, et Lasnamäel Läänemere teel asuvas baaris lõid kaks 28-aastast meest turvatöötajat. Politsei pidas mehed kinni.

3. aprillil teatati, et Kesklinnas Herne tänaval asuvas korteris lõi 53-aastane mees 32-aastast meest ning tekitas talle tervisekahjustusi. Politsei pidas mehe kinni.

3. aprillil teatati, et Kristiines Elektroni tänaval asuvas korteris lõi 32-aastane mees 29-aastast meest ning tekitas talle tervisekahjustusi. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse ning politseile on teo võimalik toimepanija teada.

3. aprillil teatati, et Kesklinnas Tondi tänaval asuvas korteris lõi 33-aastane mees 35-aastast meest ning tekitas talle tervisekahjustusi. Politsei pidas ründaja kinni.

Vargused
1. aprillil teatati, et Lasnamäel Mahtra tänaval seisnud sõiduautost on varastatud lasernivelliir. Esialgne kahju on 1000 eurot.

2. aprillil teatati, et Kesklinnas Tartu maanteel asuvast korterist on varastatud kuvar, televiisor, basskõlar ja teisi asju. Esialgne kahju on 1900 eurot.

2. aprillil teatati, et Põhja-Tallinnas Uus-Maleva tänaval asuvast korterist on varastatud väärisesemeid. Esialgne kahju on 1700 eurot.

3. märtsil teatati, et Kesklinnas Roosikrantsi tänaval asuvast korterist varastati kaks sülearvutit ja muud tehnikat. Esialgne kahju on 1000 eurot.

Harjumaa

Ähvardamine
3. aprillil teatati, et Maardus Haigla tänaval asuvasse hoonesse sisenes 35-aastane mees, kes ähvardas 43-aastast naist. Politsei pidas mehe kinni.

Kehalised väärkohtlemised
1. aprillil teatati, et Muuga külas Viimsi vallas Kordoni teel asuvas eramus lõi tuttav 23-aastane mees 22-aastast naist ning tekitas talle tervisekahjustusi. Politsei pidas mehe kinni.

2. aprillil teatati, et Maardus Veeru tänaval asuvas korteris tekkis 23-aastase naise ja 19-aastase mehe vahel konflikt, mille tagajärjel sai naine tervisekahjustusi. Politsei pidas mehe kinni.

3. aprillil teatati, et Kaberneeme külas Jõelähtme vallas asuvas eramus toimus konflikt tuttava naise ja 25-aastase mehe vahel. Kiirabi toimetas mehe tervisekontrolliks haiglasse.

3. aprillil teatati, et Tabasalus Teenuste tänaval asuvas baaris lõi 32-aastane mees 29-aastast meest ning tekitas talle tervisekahjustusi. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse ning politsei pidas vanema mehe kahtlustatavana kinni.

3. aprillil teatati, et Maardus Keemikute tänaval lõi 35-aastane mees 36-aastast naist ning põhjustas talle füüsilist valu. Politseile on teo võimalik toimepanija teada.

Vargus
1. aprillil teatati, et Haiba külas Kernu vallas on sisse murtud kuuri ning varastatud mootorsaag. Esialgne kahju on 200 eurot.

Juhtumid piiril
1. aprillil soovis Ukraina kodanik lennata Tallinna lennujaamast Kiievisse. Kontrollimisel selgus, et mees oli ületanud viisaga lubatud viibimisaega 13 päeva võrra. Talle koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ning määrati sissesõidukeeld üheks aastaks. Ta lahkus kell 13.30 väljunud lennukiga Kiievisse.

1. aprillil soovis Brasiilia kodanik lennata Tallinna lennujaamast Londonisse. Kontrollimisel selgus, et naine oli ületanud viisaga lubatud viibimisaeg 60 päeva võrra. Talle koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ning määrati sissesõidukeeld üheks aastaks.

1. aprillil saabus Moskvast Tallinna lennujaama Vietnami kodanik, kellel puudusid reisieesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mehele väljastati sisenemiskeeld ning ta viisa tunnistati kehtetuks. Ta lahkus kell 20.40 väljunud lennukiga Moskvasse.


LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Avaliku korra raske rikkumine
3. aprillil teatati, et Tartus Võru tänava kaupluses tekkis kahe seltskonna vahel tüli, mis päädis kaklusega. Kiirabi toimetas esmaabi osutamiseks traumapunkti ühe 22-aastase ja kaks 18-aastast noormeest. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 23- ja 24-aastase mehe.

Raske tervisekahjustuse tekitamine
2. aprillil sai politsei teate, et Tartu vallas Kõrveküla alevikus lõi alkoholi tarvitanud 54-aastane naine noaga oma 70-aastast meest. Kannatanu toimetati haiglasse, tema seisund on stabiilne. Politsei pidas naise kahtlustatavana kinni.

Valgamaa

Tapmine
2. aprillil sai politsei teate, et Valgas E. Enno tänava korterist leiti 49-aastase mehe surnukeha vigastusega pea piirkonnas. Surnukeha saadeti edasi kohtuarstlikku ekspertiisi. Kahtlustatavana ei ole praeguse seisuga kedagi üle kuulatud.

Kehaline väärkohtlemine
1. aprillil sai politsei teate, et Karula vallas Kaagjärve küla korteris ründas 52-aastane naine tüli käigus oma kahte õde. Kannatanud fikseerisid vigastused traumapunktis.

Võrumaa

Vargus
Politseile laekus teade, et 27. märtsil tungiti Vastseliina vallas Külaoru külas kõrvalhoonesse ja varastati muruniiduk, murutrimmer, elektrilisi tööriistu ja muid esemeid. Kahju on täpsustamisel.

Juhtumid piiril
1. aprillil saabus Koidula piiripunkti riigist väljuvale suunale sõiduauto Kia, mida juhtis 43-aastane mees. Kontrollimisel selgus, et sõidukil puudub kehtiv ülevaatus. Mees suunati tagasi lähimasse ülevaatuspunkti.


IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus

1. aprillil teatati, et Väike-Maarja vallas Määri külas murti sisse eramusse ja kõrvalhoonetesse. Garaažist varastati sõiduauto Mercedes-Benz registreerimismärgiga 518 MLB ja eramust varastati isiklikku vara. Kahju on selgitamisel.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
1. aprillil tungiti Kukrusel Lehe tänaval kallale 27-aastasele naisele. Politseile on teo võimalik toimepanija teada.

3. aprillil löödi Narvas Tallinna maanteel asuvas kaupluses 33-aastast turvameest. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 38-aastase mehe.

Vargused
1. aprillil murti Kiviõlis Aasa tänaval sisse korterisse ja varastati televiisor, DVD mängija, sülearvuti, mobiiltelefon ning fotoaparaat. Kahju on 791 eurot.

1. aprillil teatati, et Kohtla-Järvel Kalevi tänaval tungiti akna kaudu korterisse ja varastati neli medalit koos dokumentidega. Kahju on 200 eurot.

1. aprillil teatati, et Kohtla-Järvel Olevi tänaval varastati sissekäigust ukselukk ja keldrist veepump, elektritrell, ketaslõikur ning jalgratas. Kahju on 714 eurot.

2. aprillil teatati, et Kiviõlis Nurme tänaval tungiti garaaži ja varastati sõiduauto Audi B4 registreerimismärgiga 296 AUO. Kahju on 1000 eurot.

2. aprillil teatati, et Narvas Haane tänaval lõhuti suvila aknaklaas ja varastati kaks jalgratast. Kahju on 400 eurot.

3. aprillil teatati, et Kohtla-Järvel Olevi tänaval murti sisse korterisse ja varastati arvuti, televiisor, tahvelarvuti ning muud vara. Kahju on 8800 eurot.

3. aprillil teatati, et Kohtla-Järvel Pärna tänaval pärinud sõiduautost varastati navigatsiooniseade, kaks murutrimmerit ning muud vara. Kahju on 1223 eurot


LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Vargus
31. märtsil kell 15.31 varastati Paides Aiavilja tänaval õppeasutuse rattahoidlast jalgratas GT12. Kahju on 400 eurot.

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine
2. aprillil kell 23.20 tõugati Haapsalus kortermajas 36-aastast meest. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

3. aprillil kell 21 ajal löödi Lääne-Nigula vallas korteris 26-aastast meest.

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
2. aprillil kell 11.20 löödi Tahkuranna vallas Reiu külas hoovis omavahelise tüli käigus 22-aastast meest. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

2. aprillil kella 18 paiku löödi Pärnus Tammiste teel tänaval omavahelise tüli käigus 18-aastast meest. Teo arvatavad toimepanijad on politseile teada. 

Avaliku korra raske rikkumine
3. aprillil kell 6.47 löödi Pärnus Rüütli tänaval meest. Kahtlustatavana peeti kinni 24-aastane mees.

Vargus
31. märtsil kell 14.30 avastati, et Sauga vallas Urge külas on kõrvalhoonest varastatud jalgratas, mootorsaag ja teisi esemeid. Kahju on 2339 eurot.

1. aprillil kell 21.30 avastati, et Vändra vallas Suurejõe külas on kõrvalhoonest varastatud aiatööriistasid. Esialgne kahju on 4030 eurot.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
2. aprillil kell 16.20 tõugati Kehtna alevikus tänaval 61-aastast meest. Kahtlustatavana peeti kinni 42-aastane mees.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi