Politseis registreeritud sündmused
11.04.2016


Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 187 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 7 avaliku korra rasket rikkumist ja 72 varavastast kuritegu, nende seas 1 röövimine ja 54 vargust (6 eluruumidest ja 3 sõidukitest) ning 2 sõidukivargust või omavolilist kasutamist. Registreeriti 19 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 26 inimest. Toimus 5 inimvigastustega liiklusõnnetust joobes juhtide süül. Tabati 78 alkoholijoobes ja 1 narkojoobes sõidukijuht. Väärtegusid registreeriti 599. Möödunud nädala jooksul registreeriti 9 euro võltsimisega seotud kuritegu. Piirilt väljastati 5 sisenemiskeeldu ning Eestist saadeti välja 1 isik. Registreeriti 1 Schengeni viisaeeskirja rikkumine ning 1 riigipiiri ebaseaduslik ületamine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
8. aprilli pärastlõunal sai politsei teate selle kohta, et Tallinna kesklinnas asuvas korteris löödi 32-aastast naist.

8. aprilli hilisõhtul löödi Lasnamäel 21-aastast noormeest.

8. aprilli varahommikul tungiti Tallinnas Lasnamäel asuvas korteris kallale 39-aastasele naisele. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 43-aastase mehe.
 
8. aprilli hilisõhtul sai Tallinnas Kristiine linnaosas rüseluse käigus viga 42-aastane mees.

9. aprilli varahommikul teatati, et Põhja-Tallinnas on tüli käigus löödud 19-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 24-aastase mehe.
 
9. aprilli varahommikul sai politsei teate, et Tallinnas Lasnamäel on löödud 24-aastast meest.

9. aprilli hommikul teatati, et Tallinnas Lasnamäel on korteris löödud 19-aastast meest. Politsei pidas löömises kahtlustatavana kinni 19-aastase naise.

9. aprilli südaööl löödi Tallinna kesklinnas 24-aastast meest. Politsei pidas löömises kahtlustatavana kinni 22-aastase mehe.
 
10. aprilli südaööl löödi Tallinna vanalinnas 24-aastast meest. Politsei pidas löömises kahtlustatavana kinni 21-aastase mehe.
 
10. aprilli varahommikul teatati konfliktist Tallinnas Lasnamäel. Tüli käigus tungiti kallale 41-aastasele naisele. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 25-aastase naise.
 
10. aprilli hilisõhtul teatati röövist Tallinna kesklinnas. 27-aastaselt mehelt võeti vägivallaga ähvardades ära kott ja erinevaid isiklikke esemeid. Esialgne kahju ulatub üle 6000 euro.

10. aprilli õhtul teatati, et Tallinnas Mustamäel sai tüli käigus viga 76-aastane naine. Politsei pidas löömises kahtlustatavana kinni 41-aastase mehe.

Vägivald võimuesindaja suhtes
9. aprilli hilisõhtul kasutati Tallinna kesklinnas vägivalda teenistuskohustusi täitnud abipolitseiniku suhtes. Politsei pidas kahtlustatavana kinni ja toimetas jaoskonda 23-aastase mehe.

9. aprillil löödi Põhja-Tallinnas tööülesandeid täitnud politseinikku. Korrakaitsjad toimetasid kahtlustatavana jaoskonda 19-aastase mehe.

10. aprilli hilisõhtul löödi teenistusülesandeid täitnud politseinikku. Võimuesindaja suhtes vägivalla kasutamises kahtlustatavana peeti kinni 44-aastane mees.
 
Vargus
10. aprillil teatati, et Tallinna äärelinnas on lukustamata majast varastatud erinevat tehnikat ja isiklikke esemeid. Vargusega on tekitatud kahju üle 3000 euro väärtuses.

Harjumaa
 
Kehaline väärkohtlemine
8. aprilli õhtul teatati, et Harjumaal Anija vallas on löödud 50-aastast naist. Politsei pidas kuriteos kahtlustatavana kinni 58-aastase mehe.

9. aprilli hilisõhtul teatati, et Paldiskis on trepikojas tekkinud konfliktist järgnenud kakluse tagajärjel saanud viga 30-aastane mees.

10. aprillil teatati, et eelmisel päeval löödi Maardus tüli käigus 38-aastast naist. Politsei pidas löömises kahtlustatavana kinni 40-aastase mehe.

10. aprilli õhtul teatati, et Maardus on ühe maja trepikojas löödud 34-aastast meest. Politsei pidas kuriteos kahtlustatavana kinni 34-aastase mehe.

Vargus
8. aprillil teatati, et Keilast asuvast ehitusobjektist on varastatud erinevaid esemeid. Esialgne kahju on selgitamisel.

9. aprillil teatati, et Viimsi vallas on sisse murtud majja ning varastatud erinevaid ehitusmaterjale, tööriistu ja muid esemeid. Esialgne kahju ulatub 2000 euroni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Põlvamaa
 
Vargused
9. aprillil sai politsei teate, et viimase kuu jooksul on Laheda vallas Tilsi külas sisse murtud talumaja aita ja varastatud murutraktor Partner. Kahju on 1000 eurot.
 
9. aprillil teatati politseile, et Ahja vallas Tartu maanteel murti sisse elumajaga ühenduses olevasse garaaži ja varastati mootorsaag Stihl. Kahju on 300 eurot.
 
Tartumaa
 
Avaliku korra raske rikkumine
10. aprillil teatati politseile, et Tartus Laia tänava meelelahutusasutuse ees on omavahel kaks seltskonda kaklema läinud. Kähmluse käigus keegi viga ei saanud. Täpsemad asjaolud on väljaselgitamisel.
 
9. aprillil märkas politsei linnakaamera otsepildis, et Tartus Laia tänava meelelahutusasutuse ees toimub kaklus. Politsei toimetas kolm kakluses osalenud meest kainenema. Meestest üks on tänaseks kahtlustatavana üle kuulatud.
 
Asja rikkumine või hävitamine
9. aprillil sai häirekeskus teate, et Tartus Teguri tänaval põleb kaarhall ja kahjustada on saanud ka mitmed sõidukid.  Politsei sulges kohapeal liikluse. Juhtunu osas on alustatud kriminaalmenetlus, mille käigus selgitatakse välja kõik juhtunu asjaolud.
 
Vargus
9. aprillil sai politsei teate, et Tartus Võru tänaval varastati kaupluse lukustamata laoruumi riiulist 43-aastasele naisele kuuluv mobiiltelefon Samsung. Kahju on 300 eurot.
 
Valgamaa
 
Vargus
8. aprillil sai politsei teate, et Sangaste vallas Keeni külas tungiti sisse garaaži ja varastati erinevaid tööriistu. Kahju on 1141 eurot.
 
Viljandimaa
 
Vargus
8. aprillil avastati, et viimase kuu jooksul on Viljandi vallas Väike-Kõpu külas varastatud sõiduauto Mazda B2200, mille kastis oli neli velge koos rehvidega. Lisaks oli sõidukis ka matkapliit, tungraud ja muid esemeid. Kahju on umbes 2000 eurot.
 
Võrumaa
 
Kehaline väärkohtlemine
8. aprillil sai politsei teate, et ühise alkoholitarvitamise käigus läksid omavahel kaklema 45- ja 60- aastane mees, mille käigus lõi meestest vanem teist noaga. Meedikud õmblesid tekkinud haava kohapeal kinni ja mehe elu ohus ei olnud. Politsei pidas lööja kahtlustatavana kinni.
 
Juhtumid piiril
8. aprillil saabus Luhamaa piiripunkti riigist väljuvale suunale sõiduauto Toyota, mida juhtis 33-aastane mees. Kontrollimise käigus avastasid piirivalvurid sõidukist kiirusemõõteseadet avastava või selle tööd häirida võimaldava seadme, mis ei ole Eestis lubatud. Seade võeti ära ja juht koos sõidukiga lahkus Venemaa Föderatsiooni suunas.
 
8. aprillil saabus Koidula piiripunkti riiki sisenevale suunale 44-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik, kelle kontrollimisel selgus, et tema viisa on ajaliselt kehtetu ja seega puudus naisel seaduslik alus riiki sisenemiseks. Naisele väljastati riiki sisenemise keeld ja ta suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.
 
9. aprillil pidasid Varnja piirivalvurid Tartumaal Alatskivi vallas kinni  sõiduauto Audi, mille kontrollimisel selgus, et sel puudub korraline tehnoülevaatus. Sõidukit juhtinud naisele määrati rahatrahv.
 
9. aprillil kuulsid Mustvee kordoni piirivalvurid, et Mustvee sadamas hüüab keegi appi. Piirivalvurid leidsid sadamast joobes mehe, kellel olid seljas märjad riided. Meedikud vaatasid mehe üle ja tuvastasid, et külmakahjustusi tal ei ole ja haiglaravi ei vaja. Mees toimetati Mustvee kordonisse, kus ta peagi politseile üle anti ja seejärel koju toimetati.


IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa
 
Vargused
 
8. aprillil teatati, et Tamsalu vallas Kursi külas asuvalt kinnistult varastati kuus mesitaru, nendest kolm koos mesilastega. Kahju on 1015 eurot.
 
8. aprillil teatati, et Vinni vallas Kehala külas murti sisse eramusse ja varastati trimmer, muruniiduk, aiakäru, elektrisaag ning redel. Kahju on 605 eurot.
 
9. aprillil teatati, et Rakveres Kungla tänaval murti sisse ehitussoojakusse ja varastati õhukompressor, mootorsaag, neli akutrelli ning muud vara. Kahju on täpsustamisel.
 
Ida-Virumaa
 
Röövimine
 
10. aprillil löödi Narvas Kangelaste prospektil 40-aastast meest ja varastati kott ning rahakott. Kahju on 64 eurot.
 
Kehalised väärkohtlemised
 
8. aprillil tungiti Narvas P.Kerese tänaval asuvas korteris kallale 40-aastasele naisele. Politseile on teo võimalik toimepanija teada.
 
9.aprillil tungiti Kohtla-Järvel Estonia puiesteel asuvas korteris kallale 58-aastasele naisele. Politseile on teo võimalik toimepanija teada.
 
10. aprillil tungiti Narvas Kreenholmi tänaval kallale 26-aastasele naisele. Politseile on teo võimalik toimepanija teada.
 
Vargused
 
8. aprillil teatati, et Narvas Joala tänaval murti sisse keldriruumi ja varastati jalgratas, kruvikeeraja ning muud vara. Kahju on 506 eurot.
 
10. aprillil teatati, et Jõhvis Kaare tänaval lõhuti sõiduki aknaklaas ja varastati külmiku külmutusseadme juhtimispult, videoregistraator, navigatsiooniseade ning muud vara. Vargusega tekitatud kahju on 790 eurot.
 
10. aprillil teatati, et Jõhvis Välja tänaval tungiti garaažiboksi ja varastati mootorsaag, trimmer, ketassaag ning muud vara. Kahju on 607 eurot.
 
10. aprillil teatati, et Narvas Tallinna maanteel tungiti kauplusesse ja varastati erinevat kaupa. Kahju on 1793 eurot.
 
10. aprillil teatati, et Narvas Tallinna maanteel varastati sõiduautolt Audi neli rehvi. Kahju on 400 eurot.


LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa
 
Kehaline väärkohtlemine
8. aprillil kella 23 paiku löödi Türi vallas korteris omavahelise tüli käigus 29-aastast naist. Kahtlustatavana peeti kinni 29-aastane mees.
 
Läänemaa
 
Kehaline väärkohtlemine
9. aprillil kell 5.50 löödi Haapsalus Posti tänaval 19-aastast meest.
 
Omastamine
9. aprillil kella 17 ajal omastati Haapsalus Jaama tänaval mobiiltelefon iPhone. Kahju on 450 eurot.
 
Pärnumaa
 
Kehaline väärkohtlemine
30. märtsil kell 22.13 löödi Sindis J. C. Wöhrmanni tänaval korteris 59-aastast meest.
 
Avaliku korra raske rikkumine
9. aprillil kella 4 paiku löödi Pärnus Rüütli ja Ringi tänava ristmikul 27-aastast meest. Teo arvatavad toimepanijad on politseile teada.
 
Vargus
8. aprillil kella 8.30 paiku avastati, et Pärnus Oja tänaval on kortermaja katuselt varastatud gaasiballoone, gaasipõleteid ja teisi esemeid. Esialgne kahju on 581 eurot ja 50 senti.
 
7. aprillil kella 16 paiku avastati, et Are vallas Võlli külas on kuurist varastatud ATV ja külgkorviga mootorratas. Esialgne kahju on 450 eurot.
 
Raplamaa
 
Kehaline väärkohtlemine
9. aprillil kella 9.30 paiku tõugati Purku külas bussipeatuse läheduses 18-aastast naist. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.
 
9. aprillil kell 19.15 löödi Raikküla vallas 49-aastast naist, Kahtlustatavana peeti kinni 46-aastane mees.
 
10. aprillil kell 1.30 löödi Raplas Kauba tänaval meelelahutusasutuses 21-aastast meest. Kahtlustatavana peeti kinni 35-aastane mees.
 
10. aprillil kell 20.50 löödi Kehtna alevikus Kooli tänaval 39-aastast meest. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.
 
Avaliku korra raske rikkumine
9. aprillil kell 17.11 löödi Raplas Viljandi tänaval parklas 40-aastast meest. Kahtlustatavana peeti kinni 19-aastane mees.
 
10. aprillil kella 16 paiku tõukas Raplas Tallinna maanteel 30-aastast meest. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab informatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressinõunikult.

 
Tagasi