Politseis registreeritud sündmused
18.04.2016


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 211 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas üks tapmine, viis avaliku korra rasket rikkumist, 85 varavastast kuritegu, sealhulgas üks röövimine, 65 vargust (kümme eluruumidest ja viis sõidukitest). Registreeriti 11 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 12 inimest. Tabati 49 alkoholi- ja kolm narkojoobes juhti. Registreeriti 506 väärtegu. Piiril väljastati kaheksa sisenemiskeeldu. Avastati kolm viisaeeskirja rikkumist ning üks riigipiiri ebaseaduslik ületus.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Avaliku korra raske rikkumine
16. aprillil teatati, et Põhja-Tallinnas Kopli tänaval viskas tundmatu mees kiviga katki trammi esiklaasi. Kiirabi toimetas kergeid vigastusi saanud 64-aastase trammijuhi haiglasse.

Ähvardamine
15. aprillil teatati, et Kristiines Järve tänaval ähvardas 29-aastane mees tüli käigus 53-aastast meest.

Kehalised väärkohtlemised
15. aprillil teatati, et Põhja-Tallinnas Alasi tänaval asuvas korteris lõi naine 33-aastast naist ning põhjustas talle füüsilist valu.

15. aprillil teatati, et Lasnamäel Virbi tänaval lõi tundmatu mees kaupluse turvatöötajat. Kiirabi toimetas 20-aastase mehe haiglasse ning politsei toimetas ründaja jaoskonda.

15. aprillil teatati, et Lasnamäel Kihnu tänaval lõi tuttav 36-aastane mees samaealist naist ning põhjustas talle füüsilist valu. Politsei pidas mehe kinni.

15. aprillil teatati, et Mustamäel J. Sütiste teel asuvas korteris lõi tuttav 69-aastane mees 64-aastast  naist ning tekitas talle tervisekahjustusi. Kiirabi toimetas naise haiglasse kontrolli ning politsei pidas mehe kinni.

16. aprillil teatati, et Põhja-Tallinnas Kopli tänaval asuvas korteris lõi tuttav 41-aastane mees 35-aastast meest ning tekitas talle tervisekahjustusi. Politseile on teo võimalik toimepanija teada.

16. aprillil teatati, et Mustamäel Ehitajate teel asuvas korteris lõi tuttav 46-aastane mees 34-aastast naist ning tekitas talle tervisekahjustusi. Kiirabi toimetas naise haiglasse ning politsei pidas mehe kinni.

16. aprillil teatati, et Mustamäel Kadaka teel lõid 37- ja 36-aastane mees 26-aastast meest ning tekitasid talle tervisekahjustusi. Politsei pidas mehed kinni.

16. aprillil teatati, et Lasnamäel Pallasti tänaval lõi tuttav 42-aastane mees samaealist naist ning põhjustas füüsilist valu. Politsei toimetas mehe jaoskonda.

16. aprillil teatati, et reisilaevas lõi 26-aastane mees 23-aastast naist ning tekitas talle tervisekahjustusi. Politsei pidas mehe kinni.

16. aprillil teatati, et Kesklinnas Tartu maanteel asuvas trammipeatuses lõi tundmatu isik 31-aastast meest ning tekitas talle tervisekahjustusi.

16. aprillil teatati, et Lasnamäel Vesse tänaval lõi tuttav 45-aastane mees 57-aastast meest ning tekitas talle tervisekahjustusi. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse ning politsei pidas ründaja kinni.

17. aprillil teatati, et Lasnamäel Pae tänaval lõi tundmatu mees 35-aastast meest ning tekitas talle tervisekahjustusi.

17. aprillil teatati, et Põhja-Tallinnas Kari tänaval asuvas korteris tekitas tuttav mees tüli käigus tervisekahjustusi 28-aastasele naisele.

17. aprillil teatati, et Mustamäel Sõpruse puiesteel asuvas korteris lõi tuttav 34-aastane mees 27-aastast naist ning tekitas talle tervisekahjustusi. Politsei pidas mehe kinni.

17. aprillil teatati, et Lasnamäel Linnamäe teel asuvas söögikohas toimus konflikt 52- ja 23-aastase mehe vahel, mille tagajärjel sai vanem mees vigastada. Politsei toimetas kakluse osapooled jaoskonda.

17. aprillil teatati, et Kesklinnas Vabaduse väljakul löödi 32-aastast meest.

17. aprillil teatati, et Lasnamäel Läänemere teel asuvas korteris ründas tuttav 54-aastane mees 39-aastast naist. Politsei pidas mehe kinni.

17. aprillil teatati, et Lasnamäel Paekaare tänaval asuvas korteris lõi tuttav 79-aastane mees 60-aastast naist ning tekitas talle tervisekahjustusi. Politsei pidas mehe kinni.

17. aprillil teatati, et Kesklinnas Pärnu maanteel asuvas korteris toimus konflikt omavahel tuttavate 44-aastase naise ja 55-aastase mehe vahel.

Vargused
15. aprillil teatati, et Kesklinnas Viru tänaval varastati 43-aastaselt mehelt rahakott, milles olnud pangakaardilt võeti välja sularaha. Esialgne kahju on 2600 eurot.

15. aprillil teatati, et Kesklinnas Suur-Karja tänaval asuvas baaris varastati sülearvuti ja mobiiltelefon. Esialgne kahju on 1100 eurot.

16. aprillil teatati, et Kesklinnas Keldrimäe tänaval seisnud sõiduautost on varastatud tahvelarvutid, kotid, riided ja teised asjad. Esialgne kahju on 1100 eurot.

17. aprillil teatati, et Kesklinnas Tehnika tänaval asuvast korterist on varastatud sülearvuti, ehteid ja sularaha. Esialgne kahju on 1250 eurot.

17. aprillil teatati, et Kesklinnas Tuukri tänaval seisnud sõiduautost on varastatud päikeseprille, binokkel, sülearvuti, pärlikee ja teisi asju. Esialgne kahju on 1600 eurot.

Harjumaa

Looma julm kohtlemine
16. aprillil teatati, et Rae vallas Kurna külas lasti esialgse info põhjal õhkpüssist kodust ära jooksnud koera. Koer toimetati Mustamäe Loomakliinikusse.

Kehalised väärkohtlemised
16. aprillil teatati, et Harku vallas Harkujärve külas lõi tuttav 24-aastane mees metallist esemega 56-aastast meest. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse ning politsei pidas noorema mehe kinni.

17. aprillil teatati, et Raasiku alevikus asuvas eramus lõi tuttav 37-aastane mees 52-aastast meest ning tekitas talle tervisekahjustusi. Kiirabi toimetas mehe haiglasse. Politseile on teo võimalik toimepanija teada.

17. aprillil teatati, et Peetri alevikus Juhtme tänaval asuvas korteris toimus konflikt, mille käigus lõi tuttav 39-aastane mees 33-aastast naist. Politsei pidas mehe kinni.

17. aprillil teatati, et Kuusalu alevikus asuva kortermaja trepikojas ründas 21-aastane mees 33-aastast meest. Politseile on teo võimalik toimepanija teada.

17. aprillil teatati, et Raasiku vallas Peningi külas toimus konflikt 60- ja 34-aastase mehe vahel. Politsei toimetas vanema mehe jaoskonda.

17. aprillil teatati, et Haabneeme alevikus Mereranna teel asuvas korteris lõi 29-aastane mees 46-aastast meest ning tekitas talle tervisekahjustusi. Politsei pidas mehe kinni.

Vargused
17. aprillil teatati, et Kiili vallas Nabala külas asuvast hoonest on varastatud puurpink, rehvid ja tööriistu. Esialgne kahju on 1000 eurot.

17. aprillil teatati, et Saku alevikus Teaduse tänaval asuvast eramust on varastatud ehteid. Esialgne kahju on 3000 eurot.

Juhtum piiril
17. aprillil sai merevalvekeskus teate, et laeval Seychelles Progress on haigestunud 57-aastane Filipiini Vabariigi kodanik. PPA kopterimeeskond, milles oli ka kaks arsti, vintsis mehe laevalt kopterisse ning toimetas ta Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse.


LÕUNA PREFEKTUUR

Põlvamaa

Valeandmete esitamine
14. aprillil esitas Põlvas Jaama tänaval liiklusjärelevalve käigus peatatud 56-aastane mees liikluspolitseinikule kontrollimiseks oma kaksikvenna juhiloa. Seda põhjusel, et tal endal juhtimisõigus puudus. Valeandmete esitamise pärast alustati mehe suhtes kriminaalmenetlust.

Tartumaa

Avaliku korra raske rikkumine
14. aprillil sai politsei teate selle kohta, et Tartus Riia tänaval kihutas sõiduk Mercedes-Benz ning sõitis järsult ette sõidukile Škoda. Teataja sõitis järgi ning mõlemad sõidukid peatusid Vitamiini tänaval kaupluse parklas. Seal tekkis konflikt kahe sõidukijuhi, 42-aastase mehe ja 50-aastase naise vahel. Selle käigus tõukas väidetavalt mees naist ning püüdis sulgeda oma auto ust, mille vahel naine parasjagu oli. Mees lahkus lõpuks parklast. Arstiabi naine ei vajanud. Kõik asjaolud on selgitamisel.

17. aprillil teatati politseile, et Tartus Laia tänava meelelahutusasutuse ees lõi 34-aastane mees teda eelnevalt sõidutanud taksojuhti ja põgenes siis. Taksojuht sõitis mehele järgi, sai ta Jakobi tänaval kätte ja andis politseile üle. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

16. aprillil teatati politseile, et Tartus Riia tänaval ründasid kaks tundmatut meest teadmata põhjusel 26-aastast meest. Kannatanu toimetati kliinikusse kontrolli.

16. aprillil sai politsei teate, et Tartus Ülikooli tänava pargis löödi kaklusesse sekkunud 29-aastast meest. Kannatanule osutati traumapunktis esmaabi.

Kehaline väärkohtlemine
17. aprillil teatati politseile, et Haaslava vallas Ignase külas ründas 30-aastane mees tuttavat 20-aastast meest ning kahjustas ka hoovil seisnud sõiduautot Ford. Kannatanu toimetati esmaabiks traumapunkti.

Politseile laekus teade, et 16. aprillil ründas 33-aastane mees Luunja vallas Räpina maanteel sõidukis oma 29-aastast elukaaslast põhjustades viimasele füüsilist valu. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Vargused
16. aprillil teatati politseile, et Ülenurme vallas Räni alevikus on möödunud päevade jooksul valveta parklas seisnud traktoritelt varastatud erinevaid varuosi. Kahju on kokku 1720 eurot.

Politseile laekus teade, et 9. aprillil varastati Tartus Sadama tänava rattaparklast lukustatud jalgratas Scott. Kahju on 600 eurot.

15. aprillil teatati politseile, et Tartus Anne tänava kortermaja trepikojast varastati lukustatud jalgratas Scott. Kahju on 577 eurot.

Valgamaa

Vargus
17. aprillil sai politsei teate, et öö jooksul murti Helme vallas Linna külas sisse tanklasse ja varastati lukustamata kütusetünnidest diiselkütust ja bensiini. Kahju on 1500 eurot.

Kehaline väärkohtlemine
17. aprillil sai politsei teate, et Tõlliste vallas Sooru külas lõid kaks meest tuttavat 34-aastast meest. Kannatanu vigastused fikseeriti traumapunktis.

17. aprillil teatati politseile, et Valgas Puiestee tänaval lõi 57-aastane joobes mees oma 51-aastast endist elukaaslast. Kannatanu toimetati haiglasse vigastusi fikseerima.

Viljandimaa

Vargus
17. aprillil teatati politseile, et Tarvastu vallas Suislepa külas on viimase kuu jooksul varastatud neli jahirelva. Kahju on umbes 10 000 eurot.

Varguskatse
15. aprillil teatati politseile, et Viljandis Valuoja puiesteel püüti siseneda sõiduautosse Honda ja kahjustati sellega sõiduki juhipoolse ukse lukk. Kahju on täpsustamisel.

Tapmine
15. aprillil sai politsei teate, et Viljandis Valuoja puiestee kortermaja trepikojas tulistati 39-aastast meest, keda vaatamata meedikute püüdele elustada ei õnnestunud ja ta suri. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 38-aastase mehe. Kohtu loal viibib kahtlustatavana kinnipeetud mees vahi all.

Juhtumid piiril
15. aprillil saabus Koidula piiripunkti riiki sisenevale suunale veok Mercedes-Benz, mida juhtis 58-aastane mees. Kontrollimisel avastasid piirivalvurid, et veoki haagise rehvid ei vasta nõuetele ning see suunati erakorralisele ülevaatusele.

15. aprillil saabus Koidula piiripunkti riiki sisenevale suunale veok Volvo, mida juhtis 39-aastane mees. Piirivalvurid avastasid, et veoki mootorist on tugev õlileke ja selle haagise parempoolne amort on kinnitusest lahti. Sõiduki riiki sisenemine tõkestati.

16. aprillil saabus Luhamaa piiripunkti riiki sisenevale suunale 50-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik, kelle kontrollimisel selgus, et tema viisa ei ole veel ajaliselt kehtima hakanud. Mees saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

16. aprillil saabus Koidula piiripunkti riigist väljuvale suunale veok Volvo, mida juhtis  57-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik. Kontrollimisel selgus, et veoki juht oli joobes. Mees anti üle politseile, kes toimetas ta Võru arestimajja.

17. aprillil saabus Luhamaa piiripunkti riiki sisenevale suunale sõiduauto Opel, mida juhtis 54-aastane mees. Sõiduki kontrollimisel avastasid piirivalvurid sellest kiirusemõõteseadet avastava või selle tööd häirida võimaldava seadme. Seade võeti ära ja mehel lubati koos sõidukiga riiki siseneda.


IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargused
15. aprillil teatati, et Vihula vallas Võsu alevikus Männiku tänaval murti sisse suvilasse ja varastati nahkdiivan, tugitool, kaks voodit, televiisor, koduelektroonikat ning muud vara. Lõhkumisega tekitatud kahju on 100 eurot ja vargusega tekitatud kahju on 2270 eurot.

15. aprillil teatati, et Kadrina vallas Hulja külas Tõnismäe teel tungiti sisse ehitussoojakusse ja varastati tööriistu. Kahju on 2232 eurot.

17. aprillil teatati, et Rakvere vallas Karivärava külas murti sisse ehitussoojakusse ja varastati käsitööriistu. Kahju on 2500 eurot.

Ida-Virumaa

Röövimine
16.aprillil rünnati Narvas Võidu tänaval 44-aastast meest ja varastati kott, milles oli sülearvuti, kõrvaklapid, kõlarid ning võtmed. Kahju on 810 eurot.

Kehalised väärkohtlemised
16. aprillil tungiti Narvas Kummeli tänaval kallale 44-aastasele naisele. Politseile on teo võimalik toimepanija teada.

17. aprillil tungiti Narvas Puškini tänaval asuvas hotellis kallale 26-aastasele mehele. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 31-aastase mehe.

Vargused
15. aprillil teatati, et Narvas Partisani tänaval varastati mobiiltelefon iPhone koos tarvikutega. Kahju on 756 eurot.

15. aprillil teatati, et Narvas Rakvere tänaval asuval parkimisplatsil varastati sõiduautolt 4 rehvi ilma velgedeta. Kahju on 720 eurot.

15. aprillil teatati, et Jõhvis Narva maanteel lõhuti sõiduauto küljeklaas ja varastati kaubakarbid, autokeemia ja tehnika. Kahju on 825 eurot.

15. aprillil teatati, et Jõhvis Veski tänaval lõhuti sõiduki tagumine aknaklaas ja varastati tööriistad, sülearvuti, tahvelarvuti ning muud vara. Kahju on 6360 eurot.

15. aprillil teatati, et Lüganuse vallas Liimala külas murti sisse eramusse ja varastati murutraktor, muruniiduk, televiisor ning muud vara. Kahju on 3450 eurot.

16. aprillil teatati, et Vaivara vallas Olgina alevikus Narva maanteel varastati kortermaja trepikojast kaks jalgratast. Kahju on 330 eurot.

16.aprillil teatati, et Illuka vallas Konsu külas varastati kalmistult marmorist vene õigeusu rist. Kahju on 500 eurot.


LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Kehaline väärkohtlemine
13. aprillil kell 15.25 tungiti Amblas Pikk tänava parklas kallale 74-aastasele mehele.

14. aprillil kell 18.30 löödi Väätsa vallas 37-aastast naist. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

Läänemaa

Vargus
17. aprillil kella 9 paiku avastati, et Haapsalus Tallinna maanteel on rattahoidlast  varastatud jalgratas Monsa. Kahju on 270 eurot.

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
16. aprillil kella 15 paiku tungiti Pärnus Kibuvitsa tänaval kallale 18-aastasele mehele.

16. aprillil kell 23.40 tungiti Pärnus Mere tänaval kallale 55-aastasele mehele.

Vargus
15. aprillil kella 13 ajal avastati, et Varbla vallas Mereäärse külas on majast varastatud mööblit ja köögitehnikat. Kahju on 325 eurot

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi