PPA ja Kaitseliit harjutavad ühisõppusel „Kährik“ objektikaitset relvastatud rünnaku korral
22.04.2016


Täna harjutab PPA koos Kaitseliiduga Paldiskis Pakri poolsaare tipus hoone kaitsmist relvastatud ründe korral.

Põhja prefektuuri kriisireguleerija Rainer Koori sõnul mängitakse ühisõppusel Paldiskis läbi riiklikult tähtsa objekti tugevdatud kaitse alla võtmine ja seda koos vastutegevusega. „Samuti harjutame maastikuotsingu korraldamist ja relvastatud kurjategijate kinnipidamist koostöös teiste ametkondadega ülimalt ajakriitilises olukorras, kus võib tekkida ka pantvangikriis,“ selgitab Koor.
 
Õppuse stsenaarium haakub laupäeval samuti Paldiskis toimuva Kaitseliidu Põhja maakaitseringkonna õppusega „HUNT 2016“. Siis harjutavad Kaitseliidu sisekaitse- ja lahingkompaniid kaitse-ja viivituslahingut pataljoni raamistikus.
 
Reedel, ajavahemikul kell 11.30-17 suletakse õppuse tõttu liikluseks Pakri põhjatippu viiv teelõik ning politsei palub inimestel vältida kogu Parki tuletorni ümbrust. Õppuse ajal kasutatakse lõhkekehade imitatsioone ja paukpadruneid ning piirkonnas liigub tavapärasest enam kaitseliitlasi ja politseinikke. Seetõttu palub politsei harjutuspaiga läheduses liikuvatelt inimestelt ja kohalikelt elanikelt mõistvat suhtumist.
 
Õppusel osalevad Põhja prefektuuri kiirreageerimistalitus, vanglateenistuse relvastatud üksus ning Kaitseliidu Tallinna, Harju ja Rapla maleva liikmed. Kaitseliit ja PPA korraldavad analoogseid õppusi igal aastal, et tugevdada asutuste koostöövõimet ja infoliikumist kriisiolukorras.

Marie Aava
pressiesindaja
Politsei-ja Piirivalveamet
5309 3111

Sigrid Hartman
Põhja maakaitseringkonna tsiviil- ja sõjalise koostöö spetsialist
Kaitseliit
5305 2320

 
Tagasi