Politseis registreeritud sündmused
20.04.2016


Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 81 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende seas oli kokku 43 varavastast kuritegu, sealhulgas 2 röövimist ja 20 vargust (2 eluruumidest ja 1 sõidukitest) ning 1 sõidukivargus või omavoliline kasutamine. Registreeriti 6 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 6 inimest. Tabati 5 alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 282 väärtegu ja 1 riigipiiri ebaseaduslik ületamine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Röövimised
19. aprilli pärastlõunal teatas 65-aastane mees, et talle oli Mustamäe teel tunginud kallale võõras, vene keelt kõnelenud mees, kes jõudu kasutades võttis talt ära rinnataskus olnud rahakoti, kus olid dokumendid ja paarikümne euro kandis sularaha.
 
19. aprilli hommikul teatati, et Mustamäel Keskuse tänaval asuvas korterisse on tunginud agressiivne mees, kes nõuab oma pereliikmelt raha. Tekkis rüselus, mille käigus 38-aastane mees tõukas oma 90-aastast pereliiget ning võttis korterist kaasa tolmuimeja. Kiirabi viis kannatada saanud eaka naise tervisekontrolliks haiglasse.
 
Kehalised väärkohtlemised
19. aprilli varahommikul teatas 43-aastane naine, et teda oli Mustamäel Sütiste teel asuvas korteris löönud tuttav, 26-aastane mees. Naine meedikute abi ei vajanud. Politsei viis löömises kahtlustatava mehe asjaolude väljaselgitamiseks jaoskonda.

19. aprilli pärastlõunal teatas 56-aastane naine, et tal tekkis konflikt ning rüselus Lasnamäel Suur-Paala tänaval asuva firma teenindajaga. Naise sõnul tekitas teenindaja talle füüsilist valu.
Harjumaa
 
Kehaline väärkohtlemine
19. aprillil sai politsei teate, et päev varem oli Viimsi vallas Muuga külas asuva kaupluse parklas tungitud kallale 33-aasastasele mehele. Mees sai tervisekahjustusi ning vajas esmaabi.
 
Vargus
19. aprillil hommikul teatati, et Viimsi vallas Pärnamäe külas asuval kalmistul on varastatud järelevalveta jäetud käekotist üle 500 euro sularaha.


LÕUNA PREFEKTUUR

Põlvamaa

Vargus
11. aprillil avastati, et Värska vallas Kolodavitsa külas varastati lukustamata hoonest teler LG ja aurukoguja Inox. Kahju on 265 eurot.

Tartumaa

Kehalised väärkohtlemised
19. aprillil teatati, et Tartus Kalda tee korteris muutus 32-aastane joobes mees agressiivseks, tõukas oma 31-aastast elukaaslast ning murdis pooleks viimase telefoni. Naisel väliseid vigastusi ei tuvastatud. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

18. aprillil sai politsei teate, et Tartus Puiestee tänava korteris ründas alkoholi tarvitanud 38-aastane mees oma 31-aastast elukaaslast. Kiirabi fikseeris kannatanu vigastused. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Valgamaa

Kehaline väärkohtlemine
16. aprillil teatati politseile, et Valgas Pärnu tänaval tarvitas üks seltskond alkoholi, mille käigus lõi kortermaja trepikojas joobes 57-aastane mees tuttavat 29-aastast meest. Kannatanu toimetati haiglasse kontrolli. Politsei toimetas kainenemisele kolm meest.

Võrumaa

Vargus
18. aprillil avastati, et Urvaste vallas Urvaste külas varastati metsatuka taga seisnud harvesterilt töötuled, akud, tööriistakast, saeplaat ja saeketid. Kahju on umbes 3500 eurot.

19. aprillil teatati politseile, et Antsla vallas Rimmi küla meelelahutusasutuse juures löödi 25-aastast meest ja põhjustati sellega talle füüsilist valu.

Juhtumid piiril
19. aprillil leidsid Mustvee kordoni piirivalvurid Mustvee sadama ujuvkai äärest mõrsu. Info edastati demineerijateni, kes võtsid mürsu hülsi koos põhjaga kaasa ja lahkusid.

19. aprillil saabus Koidula piiripunkti riiki sisenevale suunale veok Volvo, mida juhtis 26-aastane mees. Kontrollimisel selgus, et veoki sõidumeeriku plomm on katki ja heitgaasisüsteem lekib, samuti oli haagise rehvil koorti läbiv vigastus ja amortisaatori kinnitud ebakindel. Veoki juht suunati koos sõiduki ja selle haagisega tagasi Venemaa Föderatsiooni.


IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus

19. aprillil teatati, et Vinnis Põllu tänaval murti sisse trepikotta ja varastati kolm jalgratast. Kahju on 900 eurot.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine

19. aprillil tungiti Sillamäel Kesk tänaval asuvas korteris kallale 55-aastasele naisele. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 57-aastase mehe.

Vargus

19. aprillil teatati, et Sillamäel Aedniku tänaval murti sisse eramusse ja garaaži, kust varastati televiisor, õhukompressor, kultivaator, veepump ning muud vara. Kahju on 1230 eurot.


LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
19. aprillil kell 21.15 löödi Pärnus Side tänaval 46-aastast naist. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

Vargus
14. aprillil kella 16 paiku varastati Pärnus Kirsi tänavalt sõiduauto Ford ning selles olnud esemed. Kahju on 547 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi