Politseis registreeritud sündmused
26.04.2016


Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 84 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas üks raske tervisekahjustuste tekitamine, 3 avaliku korra rasket rikkumist ning 27 varavastast kuritegu, sealhulgas 16 vargust (eluruumidest 4, sõidukitest 4). Registreeriti 3 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 3 inimest. Tabati 30 alkoholijoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 311. Piirilt väljastati 5 sisenemiskeeldu ning registreeriti 1 Schengeni viisaeeskirja rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
25. aprilli varahommikul teatati, et Kesklinnas Tatari tänaval asuvas korteris lükati ja tekitati füüsilist valu 22-aastasele mehele. Politsei pidas kuriteos kahtlustatavana kinni 27-aastase mehe.

25. aprilli õhtul anti teada, et Lasnamäel Pae tänaval tungiti kallale 37-aastasele mehele.

Harjumaa

Vargused
25. aprillil teatati vargusest Saue vallas Laagri alevikus, kus garaaži ukse lahti murdmise teel oli ära viidud hulga tööriistu ja suverehvid. Esialgne kahju, mida vargusega tekitati, ulatub üle 1500 euro.

 25. aprilli hommikul teatati, et Rae vallas Peetri alevikus oli ehitusobjektilt varastatud erinevaid tööriistu. Esialgne kahju ulatub üle 200 euro.

Juhtum piiril
25. aprilli hommikul saabusid Moskva lennuga Tallinnasse kolm Korea ja üks Hiina kodanik, kelle põhjendused reisi eesmärgi ja Eestis viibimise kohta ei olnud usaldusväärsed. Isikud lahkusid sama päeva õhtul tagasi Moskvasse.


LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Avaliku korra raske rikkumine
25. aprillil teatati politseile, et Tartus Riia tänaval lõi võõras ebakaines olekus noorem mees 21-aastast meest. Kannatanu meedikute abi ei vajanud. Juhtunu asjaolud on selgitamised.

Kehaline väärkohtlemine
25. aprillil sai politsei teate, et Tartus Lubja tänava sotsiaalmaja trepikojas tekkis 60- ja 57-aastase mehe vahel tüli, mille käigus lõi vanem mees nooremat noaga, tekitades mehele sellega pindmise haava. Mõlemad mehed toimetati esmalt traumapunkti. Seejärel pidas politsei lööja kahtlustatavana kinni.

Viljandimaa

Asja kahjustamine ja rikkumine
24. aprillil sai Häirekeskus teate, et Viljandi vallas Vanamõisa külas põleb tühjana seisnud maja. Juhtunu asjaolude ja tulekahju tekkepõhjused selgitatakse välja menetluse käigus.

Juhtumid piiril:
25. aprillil avastasid Varnja piirivalvurid Peipsi järves kahel korral nõuetekohaselt tähistamata nakkevõrgud, mis eemaldati püügilt ja toimetati Varnja teenistusse.

25. aprillil märkasid Varnja piirivalvurid Peipsi järvel kaldast mõnekümne meetri kaugusel ümberpöördunud põhjaga paati. Piirivalvurid tegid kindlaks paadi omaniku, kes sõnas, et oli paadi hiljuti edasi müünud. Paadi uus omanik kinnitas, et keegi paadiga sõitmas pole käinud, vaid ilmselt jättis ta paadi kaldale kinnitamata, mistõttu see järvele triivis.

25. aprillil saabus Koidula piiripunkti riiki sisenevale suunale 53-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik, kelle kontrollimisel selgus, et tema viisa oli ajaliselt kehtetu ja seega puudus tal seaduslik alus riiki sisenemiseks. Mehe riiki sisenemine tõkestati.


IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus
25. aprillil teatati, et Rakvere vallas Tõrma külas murti sisse aiamajja ja varastati puukamin koos korstnaga, televiisor, akutrell ning muud vara. Kahju on 1610 eurot. Samas külas murti sisse ka teise aiamajja ja kuuri ning varastati mullafrees. Kahju on 469 eurot.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
25. aprillil teatati, et Kiviõlis Metsa tänaval tungiti kallale 21-aastasele naisele. Politseile on teo võimalik toimepanija teada.


LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine
23. aprillil kella 3 paiku tungiti Haapsalus Tallinna maanteel meelelahutusasutuse läheduses kallale 26-aastasele mehele.

Raplamaa

Avaliku korra raske rikkumine
25. aprillil kella 12.30 paiku löödi Kehtna vallas Kehtna alevikus kaupluses 56-aastast naist. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine
24. aprillil kella 16 paiku tungiti Lääne-Saare vallas taluhoovis kallale 70-aastasele naisele. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi