Merepääste simulatsiooniõppusel harjutatakse inimeste päästmist põlevast laevast
11.05.2016


Täna harjutab PPA koos partneritega TTÜ Eesti Mereakadeemia simulatsioonikeskkonnas inimeste päästmist ja evakueerimist põlevast laevast.

Legendi kohaselt puhkeb tulekahju Stockholmi suunduvas reisilaevas, mille pardal on 2650 inimest. Ohtu sattunud inimeste päästmiseks käivitatakse ulatuslik merepäästeoperatsioon, millest võtavad osa erinevad ametkonnad.

PPA juhtivpiiriametniku Kristo Kotkase sõnul toimub harjutamine simulatsioonikeskkonnas, kuhu reaalseid üksusi ei kaasata. „Harjutame inimeste päästmist veest ja kaldategevusi. Mängime läbi päästetegevuse kõik etapid keskendudes sündmuse juhtimisele, info liikumisele ja ametkondade vahelisele koostööle.“

„Simulatsioonikeskkond võimaldab meil ühiseid koolitusi teha sagedamini ja väiksemate kuludega, kus saame läbi mängida erinevaid stsenaariume. Tegu on Eesti esimese merepäästeõppusega, kus massievakuatsiooni harjutatakse simulatsioonikeskkonnas ja kuhu on korraga kaasatud nii suurel hulgal ametkondi,“ lisas Kotkas.

Päästetegevusi TTÜ Eesti Mereakadeemia simulatsioonikeskkonnas harjutavad PPA merevalvekeskus, laevastik ja Põhja prefektuur, TTÜ Eesti Mereakadeemia, Tallinna Kiirabi, Põhja Päästekeskus, Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus, Häirekeskus ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla.
 
Ilona Eskelinen
pressiesindaja
Politsei- ja Piirivalveamet
kommunikatsioonibüroo
612 3154
53038136
ilona.eskelinen@politsei.ee

 
Tagasi