Politsei aitas merel kahe hätta sattunud aluste meeskondi
11.05.2016


Teisipäeval, 11. mail kella 18 paiku sai politsei lühikese aja jooksul kaks teadet merel hätta sattunud inimestest.

Kell 18.26 anti politseile teada sellest, et Hiiumaal Tahkuna poolsaarest põhjas on merel kaater kaubalaevaga kokku põrganud ning alus on vigastatud, kuid ei ole uppumisohus. Esialgsetel andmetel said viga mõlemad kaatris olnud inimesed. Kärdla politseijaoskonna merepäästjad aitasid pardal olnud inimesed ja kaatri sadamasse. Kiirabi toimetas kannatanud toimetati haiglasse.

Kell 18.33 anti politseile teada sellest, et Saaremaal Vahase saare tipu lähistel on madalikule sõitnud jaht. Esialgsetel andmetel inimelud ohus ei olnud. Juhtumile reageerisid nii vabatahtlikud kui Kuressaare politseijaoskonna merepäästjad. Jaht aidati madalikult lahti ja alust saates liiguti turvaliselt sadamasse.

Lääne prefektuuri teabebüroo vanemkorrakaitseametnik Karet Akkaja sõnul on merel liigeldes väga oluline tähelepanelikkus ja hoolsus. „Veesõiduki juht on samuti juht ning sellega kaasneb vastutus. Kindlasti peab tähelepanu pöörama navigeerimisseadmetele ja –oskustele,“ selgitas Akkaja.

„Kõik merele minejad peaksid enne väljasõitu veenduma veesõiduki tehnilises korrasolekus, samuti kontrollima, kas vajaminev kütusevaru on olemas. Kindlasti tuleb jälgida ilmastikuolusid ning osata õigesti hinnata oma võimeid. Eelkõige peaksid kõik merele minejad kandma päästevesti, sest õnnetuse korral ei pruugi vesti selga panemiseks enam aega ega võimalust tekkida,“ lisas ta. 

Õnnetusse sattudes või õnnetust märgates tuleb sellest teada anda numbril 112 või merevalvekeskuse numbril 619 1224. Raadio teel saab merevalvekeskust kutsuda kanalil VHF 16 ja 69.

Ruth Vilusaar
pressiesindaja
kommunikatsioonibüroo
Politsei- ja Piirivalveamet
+372 5190 4309
+372 444 6450
ruth.vilusaar@politsei.ee

 
Tagasi