Politseis registreeritud sündmused
16.05.2016


Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 147 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 1 raske tervisekahjustuse tekitamine, 9 avaliku korra rasket rikkumist ning 46 varavastast kuritegu, sealhulgas 2 röövimist ja 37 vargust (12 eluruumidest ja 3 sõidukitest). Registreeriti 11 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus 2 ja sai vigastada 13 inimest. Tabati 34 alkoholijoobes ning 5 narkojoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 526. Piirilt väljastati 8 sisenemiskeeldu. Registreeriti 2 Schengeni viisaeeskirja rikkumist, 2 riigipiiri ebaseaduslikku ületamist (peeti kinni 2 isikut), 2 salakaubavedamise juhtumit ning 2 piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Avaliku korra rasked rikkumised
13. mail teatati, et Sõpruse puiestee kaupluses löödi 40-aastast meest.

14. mail teatati, et Tartu maanteel lõid tundmatud mehed 52-aastast meest.

14. mail teatati, et Virbi tänava baari ees tungiti kallale 36-aastasele naisele.

14. mail teatati, et Viru tänaval lõi tundmatu mees 24-aastast meest.

Kehalised väärkohtlemised
13. mail teatati, et Muhu tänava maja ees toimus kaklus, milles osales esialgsetel andmetel mitu inimest. Teatajaks olid 20-aastane naine ja 21-aastane naine.

13. mail teatati, et Kastevarre tee ehitusobjektil löödi 27-aastast meest.

14. mail teatati, et Kotka tänaval löödi peretüli käigus 86-aastast naist.

14. mail teatati, et Lubja tänava korteris löödi peretüli käigus karguga 69-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatava kinni 70-aastase mehe.

14. mail teatati, et Kopli tänava korteris löödi 53-aastast naist.

14. mail teatati, et Ahtri tänaval lõid tundmatud mehed 29-aastast meest.

15. mail teatati, et Nõmmel Raudtee tänaval seisnud sõiduautos lõi 56-aastane mees 23-aastast meest ning tekitas talle tervisekahjustusi.

15. mail teatati, et Lasnamäel Ümera tänava bussipeatuses lõi 55-aastane mees 53-aastast meest ning tekitas talle tervisekahjustusi. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse ning politsei pidas arvatava ründaja kinni.

15. mail teatati, et Mustamäel E. Vilde teel asuva kortermaja trepikojas löödi 60-aastast meest. Politsei pidas teo võimalikud toimepanijad kinni.

15. mail teatati, et Lasnamäel Linnamäe teel lõi tüli käigus tuttav 38-aastane mees 30-aastast meest. Politsei toimetas osapooled asjaolude väljaselgitamiseks jaoskonda.

15. mail teatati, et Harku vallas Tutermaa külas lõi tuttav 41-aastane mees 46- ja 74-aastast meest. Politsei pidas ründaja kinni.

Vargused
13. mail teatati, et Taara tänaval pargitud sõiduautolt varastati tagavararatas. Kahju on 1000 eurot.

13. mail teatati, et Suislepa tee ehitusobjektilt varastati tööriistu. Kahju on 1230 eurot.

13. mail teatati, et Paekaare tänava korterist varastati kasukas. Kahju on 3000 eurot.

13. mail teatati, et Merivälja teel pargitud sõidukisse murti sisse ja varastati kott, milles olid rahakott dokumentidega. Kahju on 1000 eurot.

13. mail teatati, et Tuukri tänaval pargitud sõiduautosse murti klaasi lõhkumise teel sisse ja varastati riideid ning kosmeetikat. Kahju on 7200 eurot.

14. mail teatati, et Laiaküla tee eramust varastati ehteid ja sularaha. Kahju on täpsustamisel.

15. mail teatati, et Kesklinnas Lembitu tänaval seisnud sõiduautost varastati navigatsiooniseade, prille ja teisi esemeid. Esialgne kahju on 1975 eurot.

15. mail teatati, et Kesklinnas Tatari tänaval seisnud sõiduautost varastati riideid, ravimeid, alkoholi ja teisi esemeid. Esialgne kahju on 1460 eurot.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
13. mail teatati, et Maardu linnas Stardi tänava bussipeatuses tungisid kaks meest kallale 34-aastasele mehele ja 28-aastasele mehele. Kiirabi andis kannatanutele esmaabi kohapeal.

14. mail teatati, et Maardu linnas Ringi tänava korteris löödi peretüli käigus 39-aastast naist.

14. mail teatati, et Jõelähtme vallas Loo alevikus Toome teel lõi tuttav mees jalaga 50-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatava kinni 61-aastase mehe.

Vargused
13. mail teatati, et Rae vallas Peetri alevikus Veesaare tee parklast varastati lukustatud jalgratas. Kahju on 400 eurot.

13. mail teatati, et Harku vallas Tiskre külas Välja tee kortermaja trepikojast varastati jalgratas. Kahju on 300 eurot.

13. mail teatati, et Raasiku vallas Tõhelgi külas varastati ehitusjärgus oleva maja soojakust generaator ja bensiinikanistrid. Kahju on 715 eurot.

Juhtum piiril
13. mail saabusid Tallinna piiripunkti lennureisiga Kiievist kaks Ukraina kodanikku, 1983. aastal sündinud mees ning 1966. aastal sündinud mees. Neil puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi ning puudusid piisavad elatusvahendid, arvestades riigis viibimise kestust ja olemust või päritoluriiki naasmiseks või transiidiks vajalikud dokumendid. Seetõttu koostati meestele piiril väljastatud sisenemiskeelud ning neile väljastatud viisad tunnistati kehtetuks. Mehed lahkusid 15. mail lennuga Kiievisse.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Avaliku korra raske rikkumine
15. mail teatati politseile, et Tartus Võru tänava kaupluses muutus 40-aastane mees agressiivseks, segas müüjate tööd ja häiris kliente. Turvatöötaja korraldustele mees ei allunud ja kasutas ametniku vastu füüsilist vägivalda. Kannatanu fikseeris vigastused traumapunktis. Politsei pidas agressiivse mehe kahtlustatavana kinni.

Kehalised väärkohtlemised
15. mail sai politsei teate, et Tartus Staadioni tänava hoovis kasutas 29-aastane naine tuttava 47-aastase naise suhtes füüsilist vägivalda ja põhjustas sellega viimasele füüsilist valu. Politsei pidas naise kahtlustavana kinni.

13. mail sai politsei teate, et Vara vallas Koosa külas lõi ühise alkoholitarvitamise käigus 40-aastane mees oma endist elukaaslast teravaotsalise võinoaga. Meedikud osutasid naisele kohapeal esmaabi. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni. Mõlemad juhtumi osapooled olid joobes.

Tulekahju
15. mail teatati Häirekeskusele põlengust Tartus Lina tänava maja trepikojas. Kohapeal selgus, et trepikojas põlesid prügikotid ja kahjustada sai koridori vaheuks ja selle ümbrus. Kas tegu võib olla süütamisega, selgitatakse välja alustatud kriminaalmenetluse käigus.

Juhtumid piiril
13. mail saabus Koidula piiripunkti riiki sisenevale suunale Venemaa Föderatsiooni kodanik, kelle kontrollimisel selgus, et tema viisa on ajaliselt kehtetu. Naine suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

13. mail märkasid piirivalvurid Värska alevikus sõidukit, mis on varasemalt olnud seotud salakaubandusega. Info edastati ka Põlvamaa patrullidele  ning peagi peeti sõiduk kontrollimiseks Toolamaa küla piirkonnas kinni. Sõidukist leiti kaheksa kasti salasigarette, mille täpne arv ja päritolumaa on selgitamisel. Juhtumiga tegeleb edasi Maksu- ja Tolliamet.

13. mail saabus Luhamaa piiripunkti riigist väljuvale suunale sõiduauto Citroen, mida juhtis 43-aastane mees. Sõiduki kontrollimise käigus avastasid piirivalvurid sellest kiirusemõõteseadet avastava või selle tööd häirida võimaldava seadme. Seade koos toitejuhtmega võeti ära ja mees koos sõidukiga lahkus Venemaa Föderatsiooni suunas.

14. mail saabus Luhamaa piiripunkti riigist väljuvale suunale 39-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik, kelle kontrollimisel selgus, et ta on Schengeni territooriumil viibinud seadusliku aluseta kümme kalendripäeva. Naisele määrati rahatrahv, talle koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks ja kohaldati sissesõidukeeld üheks aastaks.

14. mail saabus Koidula piiripunkti veok Scania, mida juhtis 48-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik. Kontrollimise käigus avastasid piirivalvurid sõiduki sõidumeeriku anduri pealt selle tööd häirida võimaldava seadme. Sõiduki juhile määrati rahatrahv ja sõiduk paigutati ajutiselt tolliplatsile.

15. mail peeti saabus Koidula piiripunkti neljal korral veokid, kus sõidukil või selle haagistel esinesid ohtlikud vead. Sõltuvalt veast suunati veokid kas tagasi Venemaa Föderatsiooni või erakorralisele ülevaatusele.

15. mail saabus Luhamaa piiripunkti riigist väljuvale suunale sõiduauto Opel, mida juhtis 39-aastane mees. Kontrollimisel selgus, et sõiduki tehasetähis on manipuleerimistunnustega ja selle juhil ei olnud sõiduki valdamis- või kasutusõigust tõendavat dokumenti. Sõiduk paigutati ekspertiisiks piiripunkti territooriumile arestaeda.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus

13. mail teatati, et Rakveres Karja tänaval murti sisse garaažiboksi ja varastati erinevaid tööriistu. Kahju kokku on 2020 eurot. Politsei pidas kahtlustatavatena kinni 33-aastase ja 39-aastase mehe.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised

14. mail tungiti Toila vallas Konju külas kallale 62-aastasele mehele. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 35-aastase mehe.

14.mail löödi Kohtla-Järvel Sakala tänaval trepikojas 50-aastast naist.

14. mail tungiti Kohtla-Järvel Sõpruse tänaval tekkinud peretüli käigus kallale 45-aastasele naisele. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 44-aastase mehe.

Juhtumid piiril
13. mail saabus Narva-1 piiripunkti riigist väljuvale suunale 32-aastane mees, kelle kontrollimisel selgus, et et ta on Schengeni territooriumil viibinud seadusliku aluseta 50 kalendripäeva ja neist kaks päeva Eesti Vabariigis. Mehele määrati rahatrahv, koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks ja kohaldati sissesõidukeeld kolmeks aastaks.

14. mail avastasid Narva kordoni piirivalvurid Narva veehoidlast seitse nõuetekohaselt tähistamata nakkevõrku. Võrgud eemaldati püügilt ja toimetati kuni Keskkonnainspektsioonile üleandmiseni Narva kordonisse.

15. mail avastasin Narva kordoni piirivalvurid Narva veehoidlast kolm nõuetekohaselt tähistamata nakkevõrku. Võrgud eemaldati püügilt ja toimetati kuni Keskkonnainspektsioonile üleandmiseni Narva kordonisse.

15. mail avastasid Punamäe teenistuse piirivalvurid nõuetekohaselt tähistamata nakkevõrgu. Võrk eemaldati püügilt ja toimetati kuni Keskkonnainspektsioonile üleandmiseni Vasknarva kordonisse.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Kehalised väärkohtlemised
14. mail kella 6 paiku löödi Haapsalus Tallinna maanteel 39-aastast meest.

15. mail kella 17 paiku löödi Haapsalus Jaama tänaval majas 23-aastast meest.

Pärnumaa

Raske tervisekahjustuse tekitamine
15. mail südaöö paiku löödi Audru vallas Lavasaare alevis omavahelise tüli käigus 57-aastast meest.

Kehaline väärkohtlemine
10. mail kella 12 paiku tõugati Haapsalus Kalmistu tänaval 34-aastast naist. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

Avaliku korra raske rikkumine
14. mail kella 3 paiku löödi Pärnus Side tänaval 34-aastast meest. Teo arvatavad toimepanijad on politseile teada.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
15. mail kella 23 paiku  löödi Rapla vallas Hagudi alevikus Vana-Viljandi maanteel asutuse territooriumil 22-aastast meest. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

Avaliku korra raske rikkumine
15. mail kell 3.05 löödi Raplas Kauba tänaval 29-aastast meest. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

Saaremaa

Vargus
13. mail kell 6.22 avastati, et Kuressaares Ristiku tänaval on kõrvalhoonest varastatud paadimootor, survepesur ja teisi esemeid. Esialgsetel andmetel on kahju 3914 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi