Prokuratuur saatis endise vallavanema kohtu alla
23.05.2016


Lõuna Ringkonnaprokuratuur süüdistab endist Puka vallavanemat ametialases võltsimises ning võltsitud dokumentide kasutamises. Kohtuprotsess toimub üldmenetluse korras.

Süüdistuse kohaselt võltsis 2012.–2013. aastal ametis olnud vallavanem mitmel korral erinevaid dokumente. Kohtueelse menetluse käigus on tuvastatud mitmeid ostu-müügilepinguid, mis kajastavad Puka Vallavalitsuse poolt tehtud oste. Kogutud tõendid viitavad aga sellele, et dokumentides kajastatud tehinguid tegelikult ei toimunud. Süüdistuse järgi esitas vallavanem pearaamatupidajale võltsitud dokumente, mille alusel maksti lepingutes märgitud summad vallavalitsuse kassast sularahas välja.

Menetlusmaterjalidest selgub, et kokku maksti vallavalitsuse rahakassast välja üle 1000 euro.

„Kriminaalasja uurimise käigus esitas algselt politsei kahtlustuse kahele ametiisikule. Ühe kahtlustatava suhtes on kriminaalmenetlus lõpetatud, kuna tema süü ei olnud suur. Määruse alusel on talle kohustuseks pandud maksta selle aasta 9. septembriks riigituludesse 550 eurot,“ kommenteeris ringkonnaprokurör Allar Nisu. „Endisele vallavanemale oli esitatud kahtlustus ka omastamises, kuid uurimise käigus ei leidnud see kinnitust. Kogutud tõendite alusel esitas prokuratuur talle süüdistuse ametialases võltsimises ning võltsitud dokumentide kasutamises,“ lisas prokurör.

„Korruptsioonikuriteo ühiskonnakahjulikkus ei ole otseselt rahas mõõdetav. Sellise teoga kahaneb avaliku võimu  teostajate usaldusväärsus ning nende autoriteetsus, mis kahjustab paratamatult ka teiste valla ametnike  mainet,“ ütles Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo Lõuna talituse juht Riho Tamm. Tema sõnul pärsivad omakasulised otsused  võrdset kohtlemist ning  seeläbi vastava valdkonna või piirkonna arengut, mis kindlasti ei ole kellegi huvides. Et seda ei juhtuks on oluline õigeaegselt oma tähelepanekutest teada anda politsei vihjemeilile: korruptsioonivihje@politsei.ee  .
Kriminaalasja kohtueelset menetlust viis läbi Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo. Kohtulik arutamine algab järgmise aasta veebruaris.

Kristina Kostina
pressinõunik
Lõuna Ringkonnaprokuratuur
7500 776
5187 911
kristina.kostina@prokuratuur.ee

Helen Uldrich
pressiesindaja
kommunikatsioonibüroo
Politsei- ja Piirivalveamet
516 5258
helen.uldrich@politsei.ee

 
Tagasi