Politseis registreeritud sündmused
24.05.2016


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 101 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas kaks avaliku korra rasket rikkumist, 43 varavastast kuritegu, sealhulgas 31 vargust (kolm eluruumidest ja kaks sõidukitest). Registreeriti kolm inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada neli inimest. Tabati 47 alkoholijoobes juhti. Registreeriti 450 väärtegu.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
23. mai pärastlõunal teatati, et Lasnamäel Ümera tänaval asuva kaupluse juures löödi 48-aastast meest. Politsei pidas sündmuskohal kinni löömises kahtlustatava 59-aastase mehe.
23. mail teatas 36-aastane naine, et paar päeva tagasi tungis talle Lasnamäel Raadiku tänaval asuvas korteris kallale 42-aastane mees, kes lõi teda mitmel korral. Politsei pidas löömises kahtlustava mehe kinni.

Vargused
23. mail teatati, et eelmisel ööl oli sisse murtud Nõmmel Särje tänaval asuvasse majja ja abiruumi ning varastatud jalgratas ja erinevat tehnikat. Esialgne vargusega tekitatud kahju ulatub hinnanguliselt üle 2500 euro.

23. mail anti teada, et Mustamäel Sipelga tänaval asuvast kortermaja trepikojast varastati meeste jalgratas, mille väärtus on üle 1000 euro.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
23 mail anti teada, et Viimsi vallas Laiakülas kannatab pideva vägivalla all 63-aastane naine.
Politsei pidas vägivallatsemises kahtlustatavana kinni 63-aastase mehe.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
24. mail sai politsei teate, et Rannu vallas Rannu alevikus läksid omavahel kaklema 21-aastane naine ja tema 26-aastane elukaaslane. Naine toimetati kontrolliks traumapunkti. Tüli mõlemad osapooled olid tarvitanud alkoholi.

Valgamaa

Avaliku korra raske rikkumine
22. mail teatati politseile, et Karula vallas Kaagjärve külas tekkis majahoovis tüli alkoholi tarvitava 22-aastase mehe ja teda korrale kutsuma tulnud 44-aastase mehe vahel. Tüli päädis kaklusega, mille tagajärjel said mõlemad mehed kergemalt viga.

Ähvardamine
23. mail ähvardas joobes 49-aastane mees oma kahte naabrinaist füüsilise vägivallaga. Kuna mehe käitumine oli joobe tõttu agressiivne, ründav ja ettearvamatu, oli naistel põhjust karta ähvarduse täideviimist. Mees on kahtlustatavana üle kuulatud.

Vargused
23. mail anti politseile teada, et Valgas Pikal tänaval on öö jooksul aiaga piiratud territooriumilt varastatud täispuidust laud ja kaks tooli. Kahju on 450 eurot.

23. mail sai politsei teate, et Karula vallas Lüllemäe külas murti lahti kahe veoki kütusepaagid ja varastati kokku 361 liitrit kütust. Kahju on täpsustamisel.

Juhtumid piiril
23. mail saabus Luhamaa piiripunkti riigist väljuvale suunale veok Volvo, mida juhtis 58-aastane mees. Kontrollimisel tuvastasid piirivalvurid, et veoki sõidumeerik on nõuteekohaselt plommimata. Veoki juhile määrati rahatrahv ja tal lubati koos veokiga edasi liikuda Venemaa Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
21. mail löödi Narvas Hariduse tänava baaris 37-aastast meest.

23. mail tungiti Jõhvis Jaama tänaval kallale 35-aastasele naisele. Politseile on teo võimalik toimepanija teada.

Vargused
23. mail teatati politseile, et Kohtla-Järvel Kaevurite tänaval murti sisse firma puhkeruumi ja varastati televiisor ja kohvimasin. Kahju on 1700 eurot.

23. mail teatati, et Kohtla-Järvel Puru tee korterist varastati kuldehteid. Kahju on 1035 eurot.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
21. mail kella 20 paiku löödi Pärnus Paide maanteel hoovis 38-aastast meest. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

Avaliku korra raske rikkumine
23. mail kella 22 paiku tungiti Pärnus J. V. Jannseni tänaval kallale 30-aastasele mehele. Kahtlustatavatena peeti kinni 47-aastane ja 36-aastane mees.

Vargus
23. mail kell 5.30 avastati, et Varbla vallas Kadaka külas on varastatud alumiiniumist õhuliini. Esialgne kahju on 1120 eurot.

Otsingu- ja päästesündmus
21. mail kell 14.10 sai politsei teate, et Pärnus muulide vahel on mootorpaat madalikule sõitnud. Alusel viibinud inimeste elud ohus ei olnud. Teatele reageerisid Pärnu politseijaoskonna merepäästjad, kes aluse madalikult vabastasid.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
23. mail kella 23 paiku löödi Kohila vallas Mälivere külas talus 31-aastast meest. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi