Politseis registreeritud sündmused
26.05.2016


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 104 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas kaks avaliku korra rasket rikkumist, 56 varavastast kuritegu, sealhulgas 22 vargust (neli eluruumidest). Registreeriti seitse inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 11 inimest. Tabati üheksa alkoholi- ja kaks narkojoobes juhti. Registreeriti 271 väärtegu. Piiril väljastati kolm sisenemiskeeldu ning avastati üks piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
24. mail teatati, et Põhja-Tallinnas Kolde puiesteel asuvas korteris lõi 21-aastane mees 19-aastast naist ning tekitas talle tervisekahjustusi.

25. mail teatati, et Põhja-Tallinnas Uus-Maleva tänaval asuvas korteris lõi alkoholi tarvitanud 42-aastane mees 30-aastast naist ning tekitas talle tervisekahjustusi. Politsei pidas mehe kinni.

25. mail teatati, et Lasnamäel Pae tänaval lõi tuttav 51-aastane mees 48-aastast naist ning tekitas talle tervisekahjustusi.

Vargus
25. mail teatati, et Kesklinnas Videviku tänaval asuva maja eest ning koridorist varastati neli lukustatud jalgratast. Esialgne kahju on 2270 eurot.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
25. mail teatati, et Maardus Kallasmaa tänaval asuvas korteris muutus ühise alkoholi tarvitamise käigus vägivaldseks 43-aastane mees, kes lõi 41-aastast naist ning tekitas talle tervisekahjustusi. Politsei pidas mehe kinni.

25. mail teatati, et Saue vallas Koppelmaa külas tekkis ühise alkoholi tarvitamise tüli. Tuttav mees lõi 36-aastast meest ning tekitas talle tervisekahjustusi. Kiirabi vaatas mehe üle ning ta viidi koju.

25. mail teatati, et Saue vallas Hüüru külas lõi 43-aastane mees 59-aastast meest ning tekitas talle tervisekahjustusi. Politsei pidas mehe kinni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Avaliku korra rasked rikkumised
25. mail sai politsei teate, et Tartus Ujula tänaval sisenes kauplusesse joobes 64-aastane mees, kes ei allunud turvatöötaja korraldusele poest lahkuda, vaid hoopis ägestus selle peale ja lõi turvatöötajat. Politsei kuulas mehe kahtlustatavana üle.

26. mail teatati politseile, et Tartus Raatuse tänava meelelahutusasutuses lõi 35-aastane mees kõrvallauas istunud 27-aastast meest, kaklusele vahele läinud 23-aastast meest ja ka oma 27-aastast elukaaslast. Kiirabi vaatas kannatanud kohapeal üle, politsei toimetas lööja esialgu kainenema.

Juhtumid piiril
25. mail saabus Koidula piiripunkti riiki sisenevale suunale veok DAF, mida juhtis 58-aastane mees. Kontrollimisel avastasid piirivalvurid, et veokil ja selle haagisel esinevad mitmed puudused ja ohtlikud vead ning sõiduk suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

25. mail saabus Luhamaa piiripunkti riigist väljuvale suunale 25-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik, kelle kontrollimisel tuvastasid piirivalvurid, et ta on viibinud Schengeni territooriumil seadusliku aluseta 20 kalendripäevaja neist ühe Eesti Vabariigis. Naisele määrati rahatrahv, talle koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks ja kohaldati sissesõidukeeld kolmeks kuuks. 

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus
25. mail teatati, et Kadrina vallas Viitna külas varastati lukustamata garaažist sõiduauto Hyundai Lantra registreerimismärgiga 339MBK ja 30 liitrit bensiini. Kahju on selgitamisel.

Ida-Virumaa

Vargused
25. mail teatati, et Narvas Tallinna maanteel parkinud sõidukist varastati tööriistu. Kahju on 520 eurot.

25. mail teatati, et Kohtla-Järvel Järveküla tee laoruumist varastati ja visati aknast välja 146 lülitit, kaks süütepõletajat, 36 ühefaasilist mootoriga reduktorit ning muud vara. Kahju on 2152 eurot. Politsei pidas sündmuskohal kahtlustatavatena kinni 20-aastase, 19-aastase ja kaks 24-aastast meest.

25. mail varastati Kohtla-Järvel Ahtme maantee korterist kuldehteid. Kahju on 4795 eurot.

Juhtumid piiril
25. mail avastasid Vasknarva kordoni piirivalvurid Jaama jõest nõuetekohaselt tähistamata nakkevõrgu. Võrk eemaldati püügilt ja toimetati kuni Keskkonnainspektsioonile üle andmiseni Vasknarva kordonisse.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
25. mail kella 18 paiku löödi Tõstamaa vallas 21-aastast meest. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

Vargus
22. mail seni teadmata kellaajal avastati, et Pärnus Liiva tänaval on hoovist varastatud alumiiniummahuti. Esialgne kahju on 300 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi