Politseis registreeritud sündmused
27.05.2016


Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 86 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 1 avaliku korra raske rikkumine ning 43 varavastast kuritegu, sealhulgas 27 vargust (2 eluruumidest ja 3 sõidukitest) ja 3 sõidukivargust või omavolilist kasutamist. Registreeriti 6 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 7 inimest. Tabati 10 alkoholijoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 273. Piirilt väljastati 2 sisenemiskeeldu ning registreeriti 1 Schengeni viisaeeskirja rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Ähvardamine
25. mail teatati, et Lasnamäel Linnamäe teel asuva maja ees ähvardasid naabrid 39-aastast naist.

Kehalised väärkohtlemised
26. mail teatati, et Põhja-Tallinnas Kopli tänaval asuvas korteri lõi alkoholi tarvitanud 44-aastane mees 43-aastast naist ning tekitas talle tervisekahjustusi. Politsei pidas mehe kinni.

26. mail teatati, et Kesklinnas Lastekodu tänaval asuvas korteris lõi 38-aastane mees 45-aastast naist ning tekitas talle tervisekahjustusi. Politsei pidas mehe kinni.

26. mail teatati, et Lasnamäel Kivila tänaval asuvas korteris lõi 30-aastane mees 26-aastast naist ning tekitas talle tervisekahjustusi.

Vargus
25. mail teatati, et Kristiines Räägu tänaval asuvast kõrvalhoonest varastati kaks jalgratast. Esialgne kahju on 2110 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kehaline väärkohtlemine
25. mail teatati politseile, et Palamuse vallas Palamuse alevikus tekkis 23-aastase ja 18-aastase tuttava naise vahel tüli, mis kasvas üle rüseluseks. Kähmluse käigus lõi naistest vanem nooremat ja tekitas sellega füüsilist valu.

Vargus
25. mail teatati politseile, et Torma vallas Torma alevikus varastati maja eest lukustamata valget värvi jalgratas. Kahju on 299 eurot.

21. mail avastati, et Saare vallas Naurasi külas varastati talu territooriumilt vanaaegne sooader. Kahju on 2000 eurot.

Tartumaa

Avaliku korra rasked rikkumised
27. mai öösel sai politsei teate, et Tartus Võru tänaval lõid 18-aastane noormees ja 20-aastane naine 24-aastast meest põhjustades talle füüsilist valu. Politsei toimetas lööjad esialgu kainenema.

Juhtumid piiril
26. mail saabus Luhamaa piiripunkti riiki sisenevale suunale sõiduauto Mercedes-Benz, mida juhtis 46-aastane mees. Kontrollimisel tuvastasid piirivalvurid, et mehe viisa ei ole veel ajaliselt kehtima hakanud ja seega puudub tal seaduslik alus riiki sisenemiseks. Isik saadeti koos sõidukiga tagasi Venemaa Föderatsiooni.

26. mail saabus Koidula piiripunkti riiki sisenevale suunale veok MAN, mida juhtis 53-aastane mees. Kontrollimisel avastasid piirivalvurid veokil ja selle haagisel mitmeid ohtlikke vigu ja see suunati erakorralisele ülevaatusele.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus
26. mail teatati politseile, et Sõmeru vallas Uhtna alevikus Nooruse tänaval murti sisse kahte keldrisse. Ühest keldriboksis varastati jalgratas ja teisest trimmer. Kahju kokku on 590 eurot.

Ida-Virumaa

Vargused
26. mail murti Kohtla-Järvel Ravi tänaval sisse haigla keldriruumi ja varastati trell ning ketaslõikur. Kahju on selgitamisel.

26. mail teatati, et Jõhvis Pargi tänaval siseneti omavoliliselt firma piiratud territooriumile ja varastati paadimootor ning selle oluline osa. Kahju on 5000 eurot.

Juhtum piiril
26. mail saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1957. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kelle kontrollimisel selgus, et tema viisa ei ole kehtima hakanud. Mees suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine
24. mail kella 20 paiku  löödi Kuressaares omavahelise tüli käigus 37-aastast meest. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
26. mail kella 4 paiku löödi Raikküla vallas 34-aastast naist. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

Vargus
24. mail kella 7 paiku avastati, et Kohila alevis Viljandi maanteel asuvast tanklast on varastatud lukustamata jalgratas Panther. Esialgne kahju on 500 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi